Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yepyeni Ibanez lakin...

Gitar Dersi Video
    Durumu: baypilot çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7
    3 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Standart Yepyeni Ibanez lakin...

Arkadaşlaaar siteye yeni üye oldum ve bu da ilk mesajım.Eminim ki çok şey öğreneceğim bu siteden.

Daha 3 gün önce bir Ibanez GRG170DX satın aldım.Alırken kontrol ettiğimde hiç bir kusuru yoktu.Tellerde cızırdama darbe vs.
    Lakin şu anda bir sorunum var.Üstten ikinci ve üçüncü tellerde ilk 5-6 perdeye vurduğumda bariz bir cızırdama geliyor.
    Biraz araştırma yaptım ve bunun sap ayarının bozukluğundan ve ya tellerin yeni olmasından kaynaklanabileceği belirtliyor.
    Ama aynı gitara sahip bir arkadaşım aynı sorunun başta kendinde de olduğunu,ama bu sorunu köprüyü alyanla biraz yükselterek çözdüğünü anlattı.
    Size danışacağım konu da işte bu.Sizce bu sorun köprüyü kaldırarak halledebilirmiyim?Böyle bir ayar gitara zarar verir mi?

Bir soru daha;bu sorun sap ayarının bozuk olmasından kaynaklanıyorsa,bu gitara bir zarar verir mi?Yani hemen gidip yaptırmalı mıyım yoksa biraz yerine otursun diye beklersem sapın elden çıkma ihtimali var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.İlk elektro gitarım.

Gitar Dersi Video
    Durumu: bugra10ur çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

aynı sorun bendede vardı korkmuştum internette deli gibi sap ayarını araştırdım üzüldüm biraz neyse sap ayarı yeriyle fazla uğraşma öndeki tremolodan telleri biraz yükselteceksin bundan bişey olacağını zannetmiyorum alyan anahtarlarıyla çevire çevire yükselt taki o istemediğin cızırtılar gelmeyene kadar hıh baktın çok yükseltmene rağmen halen geliyor işte o zaman sap ayarı mevzusu birde şuna dikkat et şuan tremolun gitara paralelmi duruyo yoksa yukarı doğrumu duruyo normalde onun paralel durması lazım diye biliyorum paralel deil ise teller çok çekiyo yada az çekiyo işte onunda sap ayarı düzeltiyor

3. bugra10ur adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

baypilot (13.09.09)

Gitar Dersi Video

Alıntı bugra10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bendede vardı korkmuştum internette deli gibi sap ayarını araştırdım üzüldüm biraz neyse sap ayarı yeriyle fazla uğraşma öndeki tremolodan telleri biraz yükselteceksin bundan bişey olacağını zannetmiyorum alyan anahtarlarıyla çevire çevire yükselt taki o istemediğin cızırtılar gelmeyene kadar hıh baktın çok yükseltmene rağmen halen geliyor işte o zaman sap ayarı mevzusu birde şuna dikkat et şuan tremolun gitara paralelmi duruyo yoksa yukarı doğrumu duruyo normalde onun paralel durması lazım diye biliyorum paralel deil ise teller çok çekiyo yada az çekiyo işte onunda sap ayarı düzeltiyor
    Anladığım kadarıyla bir sorun oluşturmuyor.Benim endişem tremolo ile oynadığım zaman,yok tremolo ayarıydı,yok entonasyon ayarıydı bunların bozulma ihtimali.

Gitar Dersi Video
    Durumu: ManOfTheMatch çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 127
    16 Mesajına 16 beğeni yapıldı.

bende grg170dx almayı düşünüyodum biraz soğudum çünkü elektro klasik gitarım var bi de aeg10ne onda da bazı tellerde cızırdama yapıyor ilginç olanı da gitarın akordu bozukken yapmaması

Gitar Dersi Video
    Durumu: the_extremist çevrimdışı
    Yer: Ankara
    77 Mesajına 111 beğeni yapıldı.

fabrikadan çıkan gitarın entonasyon, sap ayarı vs... iyi yapılmamıştır. gitarı aldığın yere götür birkaç gün bırak entonasyonunu sap ayarını yapsınlar, kendin ayar yapmaya çalışma sakın.
    Mustafa

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

Tellerin yüksekliğinden, sap veya perde ayarından kaynaklanabilir.Korkacak bişey yok
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

Gitar Dersi Video

Hepinize teşekkürler.İçim rahatladı.

Sanki bir yerlerde okudum gibi geliyor,eğer sap ayarı bozuksa bunun tamiri geciktirildiğinde sap iyice deforme olup,geri dönüşü olmayabilecek biçimde elden çıkabiliyormuş.Gerçekliği var mıdır?

Gitar Dersi Video
    Durumu: the_extremist çevrimdışı
    Yer: Ankara
    77 Mesajına 111 beğeni yapıldı.

evet doğrudur. o yüzden doğru düzgün bu işin ustasını bulup ona götür
    Mustafa

10. the_extremist adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

baypilot (13.09.09)

Gitar Dersi Video

Alıntı the_extremist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet doğrudur. o yüzden doğru düzgün bu işin ustasını bulup ona götür
    Teşekkürler.En erken 2 gün içinde verebilirim tamire.Umarım geç kalmış olmam.

Ankara'da önerebileceğiniz,işinni ustasıdır diyebileceğiniz bir yer var mı?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

Evrensel Müzikevi - Kenan usta (İzmir Caddesi Turtes Pasajı Alt Katı, Tel: 312 4174793)
    Başkent Müzikevi - Zafer usta (Ziya Gökalp Caddesi Sağlık 2 Sokak, Tel: 312 4331971)
    Kıvılcım Müzik (İnklap Sokak, Tel: 312 4254004)

mygitarda bunlar var.1-2günden birşey olmaz.1-2 aya çıkmasın o.
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

13. Painkiller adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

baypilot (13.09.09)

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar