Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gibson Les Paul Traditional

Gitar Dersi Video
    Durumu: jasonbecker çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 2
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Post Gibson Les Paul Traditional

Selam arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 seneder gitar çalmaktayım hemen her tekniği kaptım denilebilir. Şu anki gitarım Ibanez GRG07LTD1 benim emektar Gitarımı yenilemeyi düşünüyorum.Gibson Les Paul Traditional almayı düşünüyorum İşte bu bebek : Gibson resmi sitesinde fiyatı 3.500 $ olarak geçiyor..Baktığım bazı alış-veriş sitelerinde daha ucuza görüyorum aklım iyice karıştı doğrusu Size sormak istediğim bu gitarın sıfırını mümkün olabildiğince ucuza bulabileceğim bi yer var mıdır , Türkiye'de bulabilir miyim ? Ve bu gitarın distortion ve clean ton performanslarını nasıl buluyorsunuz ?

Teşekkürler...

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

"Slash" En iyi cevap olur sana.

Daha ucuza çok düşük ihtimallerle bulabilirsin.İstanbuldaysan Tüneli araştıracaksın...
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

Gitar Dersi Video
    Durumu: Opeth çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 17
    14 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

5 milyarlık Amerika yapımı bir gitarın performansından mı şüphe ediyosun?
    Ibanez RG370DX
    Boss Metal Core ml-2
    Marshall MG series 15DFX

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Geçenlerde bu konudada bahsetmiştim.Birkaç gün önce elime bir Epiphone alıp kurcaladım.Biliyorsunuz Epiphone'uda Gibson üretiyor.Ben orjinal Amerikan olarak biliyordum fakat denediğim gitarın klavyesinin arkasında made in china yazıyordu.Bende MD Les Paul(çakma Gibson)var ve tam 4 kg.Epiphone ise neredeyse yarısı ağırlığındaydı ve öyle ahım şahım benimkinden üstün görsel olarak bir kaliteside yoktu.Yani demek istediğim artık ürünün ne malı olduğunu anlamak için baya araştırmak gerekiyor.Dünya markası ürünleride Çin artık üretmeye başladı.İşin öbür yanınıda düşünmek lazım elbette.Çin malı diyede kötü olacak diye birşey yok.Hele büyük firmalar adını lekelemek istemezler,onedenlede Çine dahi ürettiriyorsada kaliteden ödün vermediklerini tahmin ediyorum.Ucuz diye almaya kalsanda bunları göz önünde bulundur diye söyledim.Bence Les Paul almakla çok iyi yapmış olursun.Ne floyd rose ile uğraşırsın nebişey.Hem ton yelpazesi olarakda alınacak en mantıklı gitar olarak düşünüyorum.Şimdiden hayırlı,uğurlu olsun,kolay gelsin.
    steelplectrum

5. Bertan KARAKAŞ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

jasonbecker (25.09.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Kerem ÖRS çevrimdışı
    Yer: İzmir :)
    Beğendiği Mesajlar: 89
    22 Mesajına 25 beğeni yapıldı.

Ben yeni oLduğum için gitardan anLamıyorum ama şu anLık düşüncem ve görüşüm bu Gibson gitarda fazLa tip yok bence yani, meseLa aLıcak oLsaydım daha şekiL daha çekici görünen fenderLere bakardım tabi bu benim görüşüm ama bu gitar kaLitedir sana çekici geLmiştir onu biLmem

Gitar Dersi Video
    Durumu: Kerem ÖRS çevrimdışı
    Yer: İzmir :)
    Beğendiği Mesajlar: 89
    22 Mesajına 25 beğeni yapıldı.

Emektarının rengi güzel değil ama daha çekici bence şekLi daha güzel >>> bence

Gitar Dersi Video

Alıntı Opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 milyarlık Amerika yapımı bir gitarın performansından mı şüphe ediyosun?

ona şüphem yok sadece gibson'lar genelde clean ton için öneriliyor distordion performansı açısından sordum

Gitar Dersi Video

Alıntı DjKerem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emektarının rengi güzel değil ama daha çekici bence şekLi daha güzel >>> bence
    eyvallah iyi gitardır

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

Gibson en iyi markalardan (en iyi marka da diyebilirim.10 tane karşıt mesaj almak istemiyorum iyi markalar var diye..) Gibson Kraldır! Ben sana Slash dedim.Hiçbir efekt aleti kullanmadan aynı tonları istiyorsun.Allah'tan belanı mı istiyorsun (tabi ki şaka son cümle alınma)
    İleride değiştireceğim düşüncesiyle alıyorsan hiç alma değmez parana.Açık açık kötü gözle bakarlar o gitarı değiştirirsen.

Ayrıca Çin malı olması da o kadar büyük etki etmiyor.Uzun uzun araştırırsak Çin fabrika çıkışlı Epiphonelar Amerika'daki fabrika ve yetkililer tarafından kontrol edilerek satışa sunuluyor.
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

11. Painkiller adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

jasonbecker (26.09.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: quiksilver_Cs çevrimdışı
    Yer: aydın
    Beğendiği Mesajlar: 5
    13 Mesajına 14 beğeni yapıldı.

arkadaslar bence les paul istiyorum gibson'a 3-4 milyar vermem imkansiz bende öyle cakma les paul düşünüyorum tam bir fikrim yok slash felan nedir bilmem ama dinledigim müzik grublarının hepsi bu gitaroı kullanıyor ayrıca göze cok hos geliyo seside daha bir güzel biraz anlatabilirmisiniz bu les paul dalgasını
    Oğuz DEMİRBAĞ..

Sayfa 1/3 123 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar