Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Megadeth'in son albümü "endgame" ile ilgili düşünceleriniz nedir?

Gitar Dersi Video
    Durumu: lamajör çevrimdışı
    Yer: istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 245
    22 Mesajına 48 beğeni yapıldı.

Question Megadeth'in son albümü "endgame" ile ilgili düşünceleriniz nedir?

Ben bikaç isim harici çok fazla metal dinleyen bir insan değilim,açıkçası blues ve blues-rock başta olmak üzere hard rocka kadar biçok türü severek dinlerim ancak metal geçmişim çevremdeki bikaç kişiyle yeni yeni gelişmekte.O yüzden bukadar çok rock-metal severi birarada bulmuşken beyin fırtınası yapmak ve farklı açılardanda bu müziği görmek istiyorum.Sanırım genel metallica ve megadeth hayranı.Hali hazırda megadethin yeni albümü çıkmışken bu fırsatı değerlendirelim o halde.2 gündür ara ara dinliyorum ve bence eskilere nazaran biraz pasif bir albüm olmuş.Sizlerin görüşlerinizi ve yorumlarınızı duymayı da çok isterim.Özellikle beğendiğiniz şarkıyı mesela?

Gitar Dersi Video
    Durumu: jackasss çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 24
    24 Mesajına 27 beğeni yapıldı.

bence albüm iyi olmus ses olarak cok kalıtelı beyendıgım sarkıları endgameden

megadeth - 44 minutes
    megadeth - head crusher
    megadeth - This Day We Fight!
    ve Megadeth - The Right To Go Insane

3. jackasss adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (08.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Opeth çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 17
    14 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

Benim beklentilerimi karşılamadı açıkcası. Kick the Chair tarzı olmuş çoğu şarkı. Ama yinede Dave'in kalitesi kendi belli ediyor şarkılarda.
    Ibanez RG370DX
    Boss Metal Core ml-2
    Marshall MG series 15DFX

5. Opeth adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (08.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: mute çevrimdışı
    Yer: Çanakkale
    Beğendiği Mesajlar: 1
    43 Mesajına 133 beğeni yapıldı.

Sadece introda bile koparan bir albüm. İşte beklediğim megadeth albümü. Mükemmel ötesi.

7. mute adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (08.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Gökhan T. Gündüz çevrimdışı
    Yer: çanakkale/gelibolu
    Beğendiği Mesajlar: 67
    116 Mesajına 153 beğeni yapıldı.

chris yapıcağını yapmıs dave bu adamın kıymetini bilse bali
    ( g.o.k.h.a.n )

müzik tarzı: progressive ve power metal

9. Gökhan T. Gündüz adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (08.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: DeathSlayer çevrimdışı
    Yer: İstanbul-Çengelköy
    Beğendiği Mesajlar: 43
    38 Mesajına 49 beğeni yapıldı.

Dave baba yaşlanıyor artık, gençken hissettiklerini şimdi hissedemiyor anladığım kadarıyla, hoş bedeni yaşlanıyor ama ruhu gücünden pek birşeyde yitirmemiş , şimdi gelelim endgame'e bu albüm megadeth albümleri arasındaki yerini kült olarak almasada onlardan pek aşağı kalır yanıda yok gerek riffler gerekse lirikler bakımından(eskisi kadar aykırı sözler yazılmasa da hala çarpıcı liriklere sahip megadeth) toparlarsak endgame başarılı bir albüm olmuş(dediğim gibi kült değil ama başarılı) ama üzüldüğümüz tek konu artık megadeth grubunun dave mustaine ve arkasındakilerden ibaret olma yoluna gitmesi, ama dave baba bununda üstesinden gelecektir eminim ...
    Hayat bekleyebilir önce Heavy Metal'i yaşamalıyım.

-I'm wanted Dead or Alive-
    -------W.A.S.P, Manowar, Iron Maiden, Judas Priest, AC/DC-----

Top 5 in my Soul

11. DeathSlayer adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (08.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rebel_Wolf çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7
    36 Mesajına 137 beğeni yapıldı.

Bana sorarsanız Megadeth için ortalama üstü, thrash için ise vasat bir albüm. Ancak 2000 liyılların Megadeth ini hesaba katarsak iyi bir albüm diyebiliriz. Chris Broedrick fazladan bir hava katar diye düşünmüştüm ama sadece işini yapmakla yetinmiş. Megadeth ruhu yok desek yeridir. Chris geldiğinde Nevermore dan yanlış adamı almış diye esprisini yapıyorduk. Keşke jeff loomis i alsa diye ama. Böyle bir şeyin olması mümkün değil ve Zaten Chris Broedrick de sayılı gitaristlerden biridir.

Ama diğer thrash gruplarıyla hele ki son yıllarda çıkan diğer thrash albümleriyle kıyaslarsak; enemy of god, hordes of chaos, death magnetic gibi albümleri gözümüzün önüne getirince Endgame in belirli bir seviyenin altında kalabildiğini söyleyebiliriz. Albüm her şeye rağmen iyi bir albüm fakat benim gibi beklentileri büyük olanlar için iyi demek aslında pek de hoş değil.

Aslında Dialetic Chaos alışageldiğimiz Megadeth, Beklediğimiz Megadeth i yansıtıyordu kuşkusuz. İçim bir kıpır kıpır olmuştu. This day we fight!, How the story ends, Headcrusher da diğer öne çıkan parçalardı. Ama kesinlikle daha iyisi olabilirdi, en kötü ihtimalle 10 üzerinden 7-8 in üzerinde bir değerlendirme notu alır ama her zamanki gibi Dave den 10 luk bir albüm bekliyorduk.

"We trust"
    Amplitube Serisi, ReValver MK III ve Guitar Rig 3 amfi programlarının Ful sürümlerini indirmek için:

http://www.gitardersivideo.com/forum...r-rig-3-a.html

13. Rebel_Wolf adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (08.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: s.senem çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 343
    204 Mesajına 546 beğeni yapıldı.

Alıntı Opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim beklentilerimi karşılamadı açıkcası. Kick the Chair tarzı olmuş çoğu şarkı. Ama yinede Dave'in kalitesi kendi belli ediyor şarkılarda.
    opeth e genel olarak katılmakla birlikte, açıkçası çokta şaşırmadığımı söyleyebilirim.Beklentileri nekadar karşılar tartışılır tabi ama bir "united abominations" dan sonra ne çıksa iyi gidicekti sanırım Bass, bir şarkı hariç yine yok denecek kadar az ve davullar bence herzamanki gibi yine yetersiz, ha ama bu genel olarak ağzımın suyu akarak dinlememe engel oldu mu hiçbir Megadeth albümünü ,tabiki hayır,severek izliyoruz,dinliyoruz...
    Anadili ingilizce olmayan biri için bence çokfazla bi anlam aktaramasa da genel olarak sözler evet yine gayet başarılı,duruşunu devam ettiriyor.
    Gitara gelirsek işte bu noktada yukarda yazmış biçok arkadaşımdan ayrılıcam görüş olarak sanırım.Açıkçası ben dinlerken bariz bi şekilde Marty Friedman'ı özlediğimi farkettim.Ha Broderick kötü mü,kesinlikle değil,ama aynı tatta değil.Bikere bence evet tekniği çok yüksek bi gitarist,doğru ve sololarda bahsedildiği gibi gayet güzel ama yeterince "ilginç" değil ...Şarkı bazında bakarsakta ,ben en çok "how the story ends" ve "the right to go insane" i beğendim .Ha bi de 1320 deki Dave'le Chris'in solo düellosunu..

Sözün özü hernekadar alıştığım ve beklediğim Megadeth tarzından biraz daha aşağıda olsa da Dave amca bu albümü enaz "rust in peace" kadar harika diye tanımlıyor.Öyle diyorsa öyledir
    Deliriyorum muntazaman...

Qui donc devant l'amour ose parler d'enfer ?
    http://www.youtube.com/watch?v=U0NHiZXpRVs

15. s.senem adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (08.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: lamajör çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 245
    22 Mesajına 48 beğeni yapıldı.

anladığım kadarıyla genel bir beğeninin yanısıra az da olsa hayalkırıklığıda var .acaba sorun bendemi diyordum ama gelen yorumlarda bu yönde sanırım.burda olmamasına rağmen dün kuzenimlede konuşuyoduk dinlerken bu albümü onunda sololara takıldığını söyleyebilirim.gerçi yeni yeni alışsamda butarz müziğe benide açıkçası daha önceki albümleri kadar etkilemedi sololar.ve evet bas mevzusuna hiç girmiyorum bile,onlar zaten hiç yoktular ) farklı tabi ama yinede 2000li yılların en iyilerinden biri olmuş gibi,iron maidenı bekliyorum şuan hevesle.yaşlı kurtlar teker teker hüner sergilemeye başladılar yeniden

Gitar Dersi Video
    Durumu: Death çevrimdışı
    Yer: İstanbul-Küçükçekmece
    Beğendiği Mesajlar: 22
    93 Mesajına 139 beğeni yapıldı.

genel olarak begendim albümü..şuan için 44 minutes favorim =)
    Özgün

Ekipman;

LTD JH-200
    Roland Cube 20x
    Crybaby 535q Wah
    Yamaha PSR-E413 Klavye
    Ashton SL29CEQ Elektro Akustik

Videolarım;
    http://www.youtube.com/user/OzquNnN

18. Death adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lamajör (14.10.09)

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar