Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yeni başlayacağım. Gitar ve amfi bütçe 800 lira.

Gitar Dersi Video
    Durumu: anqer çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Öncelikle selamlar.

Elektro gitara yeni başlayacak biri olarak gitara 500 amfiye 300 lira bütçe ayırdım. Gitar olarak ; Ibanez sa120ex Amfi ise Roland Cube 15X Diye düşündüm

Eğer kombinasyon olarak daha uygun başka gitar ve amfi varsa. Onlarada göz atabilirim

Çalacağım tarz ; Nu-Thrash-Heavy vb. Black ve Death pek çalmayacağım için gitarın yatkın olması önemli değil. Ancak geri kalan çoğu türü çalmayı isterim. Clean Tonları olarakda birazcık iyi olsa fena olmaz :P Malum bazen arkadaşlara çalmak istiyince onlara Türkçe rockdan çalmak gerekir.

Biraz flood ama 14 kişi bakmış bir adet cevap yok. en azından al alma bile diyebilirsiniz :S
    Konu SatanicaWars tarafından (13.10.09 Saat 07:18 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rebel_Wolf çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7
    36 Mesajına 137 beğeni yapıldı.

Sa120ex yerine LTD MH-50 yi düşün derim. Her yönüyle ondan iyi bir gitardır. Gitarın sınırını biraz kasar ama peşin ödemede %10 indirim olabileceğini de düşün derim. Amfi olarak Roland Cube-15x yeterince iyi bir amfi. Herhangi bir amfi önermeye gerek yok. Aslında 2.el düşünseydin çok daha güzel alternatiflerin olurdu.
    Amplitube Serisi, ReValver MK III ve Guitar Rig 3 amfi programlarının Ful sürümlerini indirmek için:

http://www.gitardersivideo.com/forum...r-rig-3-a.html

Gitar Dersi Video

Alıntı Rebel_Wolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sa120ex yerine LTD MH-50 yi düşün derim. Her yönüyle ondan iyi bir gitardır. Gitarın sınırını biraz kasar ama peşin ödemede %10 indirim olabileceğini de düşün derim. Amfi olarak Roland Cube-15x yeterince iyi bir amfi. Herhangi bir amfi önermeye gerek yok. Aslında 2.el düşünseydin çok daha güzel alternatiflerin olurdu.
    Söylediğin gitar ne yazıkki gitarın sınırını baya aşıyor :S Daha kötü bir amfi almam gerekir onu alırsam.

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...id=751&gid=110 var birde bu nasıldır floyd rose varmış bildiğim kadarıyla. Başlangıç için iyi değilmiş sanırım floyd rose lu gitar
    Konu anqer tarafından (12.10.09 Saat 07:39 PM ) değiştirilmiştir.

Yasaklı
    Durumu: EfesaLih çevrimdışı
    Yer: İstanbul / Pendik
    Beğendiği Mesajlar: 23
    55 Mesajına 62 beğeni yapıldı.

Kardeşim , Kardeşimizin dediği gitarı alıp anfiyi sonra alsan olurmu şimdilik pc'ye bağla

Gitar Dersi Video

Alıntı EfesaLih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim , Kardeşimizin dediği gitarı alıp anfiyi sonra alsan olurmu şimdilik pc'ye bağla
    O biraz zor. gitara maksimum 550 lira bütçe ayırabilirim. Şuan GRG270B ve SA120EX arasnda gidip geliyorum. Ağırlıklı olarak metal yapıcağım sa120ex daha uygunmuş sanırım. Ama grg270b kasasını daha çok sevdim. Yardımcı olursanız sevinirim

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Urel çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 48
    7 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

Anqer bence grg270b al derim.sa120ex Hiç denemedim onun için pek bişey söyliyemicem...
    Erkan ibanez pgm301
    İST/bahçelievler marshall mg30fx

Yasaklı

gGitar alırken kasaya önem vermemelisin bence . Sx gitarların kasası mükemmel fakat çok ucuz ve kalitesiz . ve gibsonun kasaları birz acayip ama çok pahalı ve kaliteli . bilmem anlatabiliyormuyum ?
    Şimdilik Bence sa120ex'i al iyi gitardır o . veya ibanez grg170dx al diyecem . o bir üre sıkar zaten yani sitede herkeste bundan şiakyetçi gitarı öğrendikten tonları algılayabildikten sonra çok sıkıcı olur . illahada alırım diyorsan sa120ex'i al bitanede parana uygun anfi al . fakat o parayla iyi bir gitar alıp birazdaha sonrada anfiyi alsan daha iyi olur zaman herşeyin ilacıdır . aklını karıştırmak istemem fakat sanırım orta derecelerdesin bunun için bunu öneriyorum ŞAHSEN.

Gitar Dersi Video

gGitar alırken kasaya önem vermemelisin bence . Sx gitarların kasası mükemmel fakat çok ucuz ve kalitesiz . ve gibsonun kasaları birz acayip ama çok pahalı ve kaliteli . bilmem anlatabiliyormuyum ?
    Şimdilik Bence sa120ex'i al iyi gitardır o . veya ibanez grg170dx al diyecem . o bir üre sıkar zaten yani sitede herkeste bundan şiakyetçi gitarı öğrendikten tonları algılayabildikten sonra çok sıkıcı olur . illahada alırım diyorsan sa120ex'i al bitanede parana uygun anfi al . fakat o parayla iyi bir gitar alıp birazdaha sonrada anfiyi alsan daha iyi olur zaman herşeyin ilacıdır . aklını karıştırmak istemem fakat sanırım orta derecelerdesin bunun için bunu öneriyorum ŞAHSEN.
    Ben daha yeni başlayacağım için başlangıç seviyesinin biraz üstünde bir gitar istiyorum yani orta seviyelerdede beni götürebilecek. Elektro Gitarı söktüktenden sonra Daha iyi bir gitar alıcağım Allah'ın izniyle.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rebel_Wolf çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7
    36 Mesajına 137 beğeni yapıldı.

İlk defa Gibson a acayip diyen birini görüyorum. Herhalde ona 100 m den fazla yaklaşmadın. Eğer yaklaşsaydı gözlerinin üzerinden alamazdın. Boş yorum bana sorarsan. Yardımdan çok kafa karıştırıcı bir yorum olmuş.
    Amplitube Serisi, ReValver MK III ve Guitar Rig 3 amfi programlarının Ful sürümlerini indirmek için:

http://www.gitardersivideo.com/forum...r-rig-3-a.html

Yasaklı

acayip dememin sebebi farklı şekillerde olması ve sesininde iyi çıktığını söyledim eğer çok iyi biliyorsan buyur senide görelim ;

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar