Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: GAMlar ve Parca icinde kullanimi

Gitar Dersi Video
    Durumu: shadem çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 5
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart GAMlar ve Parca icinde kullanimi

Merhaba,
    GAM lari calisiyorum fakat a***** takilan bir konu var. Ornegin bir sarkinin tonunun Am oldugunu belirledik. Parca icindeki notalarin dizilisi Am gami sirasinda mi olmak zorunda yani A B C D E F G A yoksa bu notalari icericek fakat sirasi onemli degilmidir? Ayrica, calismak icin, arizasiz bu gama ornek bir parca ve varsa notalarini alabilirmiyim?

Simdiden tesekkurler

Gitar Dersi Video
    Durumu: Süleyman BOLAT çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 241
    145 Mesajına 274 beğeni yapıldı.

konuya vakıf değilim ama bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıayım (hatam varsa düzeltin lütfen)

şarkının tonu diyelim la minör. bu parçada genellikle bu gamın notalarından dışarı çıkmayacaksın. notaların sırasını da genellikle akorlar belirler. mesela C akorunun basıldığı bir dörtlükte, akoru oluşturan notayla yani C-E-G notalarından biriyiyle başlarsan hoş olur. basılan akora göre değişebilirsin. basit altyapılara eşlik etmeyi dene. mesela 4/4lük Am- C-Dm-Am çal kaydet imkanın varsa (yoksa da netten bulabilirsin bu altyapılar). bunun üzerinde solo çalmaya çalış denemeler yap. zamanla kulağın da elin de seni yönlendirecek. umarım yardımcı olabilrim

3. Süleyman BOLAT adlı üyemizin mesajı 4 defa beğenildi.

ibanezci (19.10.09), melike-2 (20.10.09), shadem (26.10.09), | Selim IŞIK | (19.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: evren1299 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0

Aynı soruda ben de takıldım bir de mesela gipsy kings in muziklerinde sadece spanish gamı notalari mı var harmonik yada kurdi calinca ne oluyor ?Cevap beklerim.Saygilar.
    Konu NuRR tarafından (20.10.09 Saat 05:13 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: "ı" harfimizi kullanmayı unuttuk :)Hep "i" kullanıyoruz.

Gitar Dersi Video

Major gami ilgili minoruyle parca icinde kullanmak dogru bir yaklasimmidir? Bu konuda biraz bilgi rica edebilirmiyim. Ornegin Am bir parcada C major gami da kullanabilirmiyiz?

Tesekkurler

Gitar Dersi Video

Bir parçanın tamamı bir gama göre yapılabiliyor fakat böyle bir kural yok, yani şarkının gidişatına göre gam değişikliği olabiliyor. Ama hangi gamlar bir arada kullanılırsa iyi olur orasını hiç bilmiyorum, bunlar derin mevzuular çünkü

Dediğim gibi arkadaşlar ben de bu konuda acemiyim. Biraz sabredelim, Selim Hocam derslerde bu konulara yavaş yavaş geliyor

Gitar Dersi Video

Haklisin kulagin da sesleri ayirt edebilme asamasina gelmesi gerekiyor. Bunun icinde bu is uzunca yillar ve tecrube gerektiriyor sanirim. Yas oldu 32 belki de acelem bundandir. Selim hocayi Hollanda'ya ithal etsek bir saniye durmucam ozel derslere baslicam valla. O yuzden ozellikle Istanbul'daki arkadaslara tavsiyem kapidan bacadan nerden olursa Selim Hoca'nin yakasini birakmamalaridir.

Gitar Dersi Video

Alıntı shadem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisin kulagin da sesleri ayirt edebilme asamasina gelmesi gerekiyor. Bunun icinde bu is uzunca yillar ve tecrube gerektiriyor sanirim. Yas oldu 32 belki de acelem bundandir. Selim hocayi Hollanda'ya ithal etsek bir saniye durmucam ozel derslere baslicam valla. O yuzden ozellikle Istanbul'daki arkadaslara tavsiyem kapidan bacadan nerden olursa Selim Hoca'nin yakasini birakmamalaridir.
    Selim Hocam gibisini bulabileceğimizi zannetmiyorum. Hocam yaş meselesini hiç dert etmeyin bol çalışmayla istediğiniz yerleree gelebilirsiniz bence. Müzik bana keyif verdiği için bu işin içindeyim, biryerlere yetişmek gibi bir amacım yok açıkçası

Konuya gelirsek, değişik gamları çalışarak Kulağı eğitmek bence en önemlisi. parmaklar peşinden gelecektir diye düşünüyorum. Tabi konuya vakıf değilim belirttiğim gibi, yeni dersleri bekleyip göreceğiz

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

derslerimizin son ve en zor konusu solo olacak.yakında hazırlamaya başlıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

10. | Selim IŞIK | adlı üyemizin mesajı 3 defa beğenildi.

Ercan (28.10.09), NuRR (29.10.09), Süleyman BOLAT (28.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: evren1299 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0

gam derslerinin devamini merakla bekliyorum simdiden selim isik hocama kolay gelsin

Gitar Dersi Video
    Durumu: istavrit çevrimdışı
    Yer: Adilcevaz
    Beğendiği Mesajlar: 328
    116 Mesajına 311 beğeni yapıldı.

Derslerimizin son ve en zor konusu solo olacakmış.
    Hem iyi hem de kötü bir haber bu. Kötü haber; son dersin yavaş yavaş yaklaştığı.
    Keşke bitmese bu dersler. Hiç bitmese yani. Selim hoca saçları ağartmış yaşlanmış çıksa yıllar yıllar sonra karşımıza.
    - Evet arkadaşlar ben Selim IŞIK, Selim IŞIK gitar derslerinin 1275. sindeyiz ve hala çok şey anlatmamız gerekiyor dese. İnsan ömrü yetmez dese gitarı tamamen öğrenmeye ve durmadan yılmadan öğretse bize. Devam edecek yazsa dersin sonunda yine ve hep devam etse.
    Sevginin Gücü, Güce Olan Sevgiyi Yendiğinde, Dünya Barışı Tanıyacak.

13. istavrit adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

NuRR (29.10.09), Oldubikere (28.05.16)

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar