Close
Giriş Bilgileriniz

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Elektro gitar önerisi !!!

Gitar Dersi Video
    Durumu: Anakhin74 çevrimdışı
    Yer: Bartın
    Beğendiği Mesajlar: 17
    15 Mesajına 34 beğeni yapıldı.

Standart Elektro gitar önerisi !!!

Arkadaşlar benim müzik eğitimim yok ama elektro çalmak istiyorum sanırım çalmak için herhangi bi şart yok sadece merak yeterlidir bendede o merak var neyse ben markalardan modellerden müzik türlerine göre gitarlar nasıl seçilir bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim. Benim dinlediğimi müzisyenler mor ve ötesi şebnem ferah emre aydın greenday demek istediğim hafif rock müzikler metal müzikle ilgilenmiyorum bütçem 400 en fazla amfi sonra alıcam bi öneriniz var mı ????????

Bartın

Gitar Dersi Video
    Durumu: alce çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 65
    122 Mesajına 161 beğeni yapıldı.

Alıntı Onur Çil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşine karışmak gibi olmasın ama vintage tremolo pek bi iş görmüyo ucuz gitarlarda akort tek çekişde gidiyo. Sabit köprü bişey önermek lazım arkadaşa

3. alce adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

furkandd (25.10.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: ibanezci çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 66
    97 Mesajına 131 beğeni yapıldı.

dostum sen fender kasa bir gitar al poprock için en uygunu o bak şuan forumda birisi ikinci el kore strat satıyor 600 ısıtoydu galıba.

Gitar Dersi Video
    Durumu: james hetfield çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 6
    2 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

beyler sizlere bişey sormak istiyorum...bende klasik gitar var az çok çalabiliyorum ama ileri seviyede değilim...klasik gitarla her parçayı çalamıyorum yani demek istediğim beni pek kesmedi yeni başlamış olsam bile tatmin olmadım klasikden...daha çok rock&metal dinleyen birisiyim...arkadaşımdan elektro alıcam...çok kullanılmamış bir gitar temiz...gitar Washburn x11 siyah ilk el 150 tl... daha sonrasında ek olarak ibanez mini amfi almayı düşünüorum...sizler ne dersiniz...düşüncelerinizi almak istiyorum bilenler yardım etsin...şimdiden tşk...

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Urel çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 48
    7 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

Hiç konu açmak istemedim.Hemen sorumu soruyim.LTD f 250 nasıl bi gitar şekli çok hoşuna gitti bir arkadaşımın oda akustikten elektroya geçicek.

Gözlemlerimde çift humbuckeri var, sololarda iyi olurmu?(çift humbuckerler sololarda iyi deil gibi bir şey duymuştum yoksa yanışmı duydum.)şimdiden teşşekürler
    Erkan ibanez pgm301
    İST/bahçelievler marshall mg30fx

Gitar Dersi Video
    Durumu: eLektRoLiq" çevrimdışı
    Yer: İstanBLue seviyorum :D
    Beğendiği Mesajlar: 1

Unkapanı'nda 250 ye elektro gitar set satıyorlar. Bir göz at derim.
    Konu NuRR tarafından (28.10.09 Saat 02:32 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Urel çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 48
    7 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

Saol onur abi.Çocuk kafa taktım diyor.
    Erkan ibanez pgm301
    İST/bahçelievler marshall mg30fx

Gitar Dersi Video

Alıntı alce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşine karışmak gibi olmasın ama vintage tremolo pek bi iş görmüyo ucuz gitarlarda akort tek çekişde gidiyo. Sabit köprü bişey önermek lazım arkadaşa

evet güzel bir alete benziyor ama benim anlamadığım sabit köprü olması benim için iyimi yani anlayamadım ... ve cort x6 ile karşılaştırdığında hangisi daha ii birde bişi daha söylicem ilerde tm olarak öğrenince floyd rose kolunu kullanmak istiyorum sabit köprülü olması bunu engeller mi

Bartın

Gitar Dersi Video

Alıntı Onur Çil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabit köprüde adındanda anlaşılacağı gibi sabitdir.Gitarın gövedesine monte edilir ve o şekilde kalır gibsonlarda bu köprü türü kullanılır ( tune-o matic olanından ). Hiç bir yay sitemi olmadığı için kullanım olarak oldukça kolaydır.Gerek tel değiştirmek gerek akord etmek gerekse entonasyon ve yükseklik ayarlarını yapmak oldukça kolaydır.

Bir başka köprü türü ise sana önerdiğim g254 deki vitage yani tek yönlü tremolo köprü.Bu köprüde fender stratlarda ve piyasadaki bir çok gitarda kullanılmaktadır.Bu köprünün çalışma mantığı ise kol yardımıyla telleri gevşetmek yani teller salınımdayken sesi pesleştirmektedir.

Floyd rose köprü ise en sorunlu köprü türüdür.Yeni başlayan birini gitardan soğutur.Akord etmek , tel değiştirmek , entonasyonu düzeltmek , yükseklik ayarını yapmak yeniyseniz ve bilgisiszseniz saatlerinizi alabilir.Sizi deli edebilir.Ayrıyeten ucuz gitarlarda hiç bi işe yaramaz sustaini öldürür.Kerry king in çıkardığı sesleri çıkarmanızın mümkünatı yoktur çünkü zaten manyetiği güçsüz olan gitarın sustaini birde köprü türü öldürür ve siz daha elinizi kola atasıya kadar gitarın sesi kesilmiş olur ucuz gitarlarda bu sistemden uzak durulması gerek bu sistem ise telleri hem gerer hem gevşetir.

Soruna gelince yapmak istediğin tarzlara en uygun sana önerdiğim o g 254 dür.X6 çalmak istediğin tarzlara uzak bi gitar ve dediğim gibi köprüsü seni delirtebilir.

Zamanından en az 10 dk alıp bunları bana yazdığın için öncelikle teşekkür ederim arkadaşım siz tecrübeli insanların dediklerini dinlemek benim yararıma cort x6 almayı düşünüyordum harika bişiyede benziyordu ama g254 modelide çok güzel ama anlamadığım şeyler köprülerdi anlattıklarn aydınlatıcı oldu benim için fiyatlarıda aynı zaten bakalım dediğin gibi bunu bir düşüneyim acaba benim sevdiğim tarzda müzik yapan arkadaşlar varsa yorum yazabilirler mi ve hangi gitarları kullanıyorlar ....

Bartın

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar