Close
Giriş Bilgileriniz

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Ibanez TBX15R-Roland Cube x15

Gitar Dersi Video
    Durumu: Savatage çevrimdışı
    Yer: Aydın/Nazilli
    Beğendiği Mesajlar: 31
    3 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Standart Ibanez TBX15R-Roland Cube x15

Arkadaşlar bu ay sonuna kadar elektro ve amfi almayı düşünüyorum.Modellere karar verdikten sonra ikisini birlikte gidip alacağım.Elektro olarak Ibanez grg170dx almaya karar verdim.Sıra amfiye geldi aklımda Roland Cube x15 ve Ibanez TBX15R var.Karar vermeden önce sizinde görüşlerinizi almak istedim.Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.. ^^

Gitar Dersi Video
    Durumu: Death çevrimdışı
    Yer: İstanbul-Küçükçekmece
    Beğendiği Mesajlar: 22
    93 Mesajına 139 beğeni yapıldı.

tbx hakkında bilgim yok fakat cube serisi gerçekten cok güzel..
    Özgün

Ekipman;

LTD JH-200
    Roland Cube 20x
    Crybaby 535q Wah
    Yamaha PSR-E413 Klavye
    Ashton SL29CEQ Elektro Akustik

Videolarım;
    http://www.youtube.com/user/OzquNnN

3. Death adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Savatage (16.11.09)

Gitar Dersi Video

Aslında fiyatı nedeniyle İBZ10G de ilgimi çekmiyor değil.Onun hakkında ne düşünüyorsunuz?Ses çıkış gücü haricinde bu amfiler ile ibz arasında büyük farklar var mı?

Gitar Dersi Video
    Durumu: ZartarxiS çevrimdışı
    Yer: 7 String Drop G#
    Beğendiği Mesajlar: 0
    51 Mesajına 66 beğeni yapıldı.

Bende şuan TBX15r var. Gitara yeni başlayacak ve metal müzik yapacaksan ibanezi öneririm. Zaten sitesinde "For Extreme Music" tarzı bir şeyler yazmaktaydı bu amfi için. Gayet iyi distortionu vardır fakat dikkatini çekerim yeni başlayanlar için. Şuan bana yetmiyor artık. Örnek vermek gerekirse mi ye tek vurup en alt mi telinin 20. küsur perdelerine vurduğunda gelen ses sonucu hayal kırıklığına uğrayıp ağlama belirtileri gösterebilirsin. Yani bol notalı ve seri rifflerde az wattlı amfiler insanı çıldırtabiliyor. Carcass çalma isteğim öldü sırf bu yüzden. Pedalları tamamladıktan sonra sesine göre Hartke GT100 düşünüyorum. Beraber çaldığımız arkadaşımda da ilk IBZ10G vardı. Fiyatına göre iyi bir amfi olduğunu söyler, ben alıp kullanmadım hiç. Ama oda geçen ay bu amfiyi satıp Line 6 Spider III 30w amfi aldı. Roland hakkında bir fikrim yok. Yani hangisini alırsan al ilerde değişeceksin. Eğer imkanın varsa amfi parasının üstüne biraz daha ekleyip en az 30 watt footswitchli bir alet alırsan senin için daha uzun ömürlü olur. Tabi bir de kendine sormalısın. Gitara gereken özeni gösterip zaman ayıracakmısın, devam edecekmisin? Cevabın hayırsa hiç bulaşma yüksek wattlara. Kolay gelsin...
    ||| √ Jackson RR24M √ B.C. Rich Warbeast Std SWBSTO ||| √ Ibanez Tbx150h Head & Ibanez Is412cs Cabinet & Ibanez IFS4X 4-Button Footswitch ||| √ BBE Sonic Maximizer √ MXR ZW-44 Wylde Overdrive √ MXR M108 10 Band EQ √ Jim Dunlop Cry Baby DB-01 Dime Wah √ ISP Decimator √ MXR DC Brick |||

6. ZartarxiS adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Savatage (16.11.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

2si de çok iyi Roland'ın modellemeleri var.Fakat cleani bana boğuk geldi biraz.Denemelisin.
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

8. Painkiller adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Savatage (16.11.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: mitov çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 63
    39 Mesajına 56 beğeni yapıldı.

ZartarxiS kesinlikle çok doğru söylüyor bu uyarıyı kesinlikle dikkate al derim. Ben ibz10g kullanıyorum aynı dediği gibi düşüt watt lı amfilerde bol notalı şeyler çalarken sesler bayağı boğuk çıkıyo birbirine giriyo. Amfi deneme şansın varsa ne demek istediğimi daha net anlayabilirsin, mesela denerken aynı telde değilde ayrı ayrı tellerde seri bi şekilde farklı notalara bas sesler bayağı bi bozuk çıkmaya başlıyo. Yani diyeceğim şudur: amfi almaya gidince denerken bu dediğim şeyi yap almayı düşündüğün modellerde, çünkü sesteki bu bozulmalar çok sinir bozabiliyo.

10. mitov adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Savatage (16.11.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: msdmsd çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Arkadaşım ben de amfi arıyorum bu günlerde. Tünele gittiğimde ben de bu 2 amfiyi sordum hep ve kime sorsam roland dedi ama tepkileri öyle geliyor ki ibanezi nasıl rolandla karsılastırırsın felan işte su kadar efekt var cart var curt var, amma velakin ben 2sini de bizzat denedim ibanezin sesini daha çok beğendim. Bilmiyorum adam esnaflık mı yapıyor yoksa ben daha bu işlere yeni başlayalı henüz kulagım gelişmedi aradaki farkı anlayamıyorum, ama ibanezin sesi daha tok geldi, tamamdır bu dedim.

Ama yine de 15 liği almıcam 30luk alıcam Bu arada benim de bir sorum var baska baslık acmadan sorayım. Bu amfiler mydukkanın stoklarında yoklar su an acaba ne zaman gelirler bir bilginiz var mı, daha önceki tecrüblerden belki siz de beklemissinizdir bir ürünü? Kimse bir tarih veremiyor ben de haftalarca beklemek veya tünelden daha pahalıya almak arasında kaldım :S

Gitar Dersi Video
    Durumu: the_extremist çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 7
    77 Mesajına 111 beğeni yapıldı.

roland clean ler açısından çok iyi, TBX ten clean konusunda kesinlikle üstün. drive ları modelleme olduğu için çok hoş gelmemiş olabilir. ancak clean kanalda bir dist. pedalı kullanırsan gayet tatmin edici tonlar alırsın. bunlar dijital olmasına rağmen analog pedallarla yeterli derecede olumlu sonuç verebilen amfiler. ancak hiçbir zaman %100 verim alınmaz elbette ki...

Ben senin yerinde olsam doların değerini düşünerek alışveriş zamanımı belirlerim.
    Konu the_extremist tarafından (16.11.09 Saat 02:37 AM ) değiştirilmiştir.
    Mustafa

13. the_extremist adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Savatage (16.11.09)

Gitar Dersi Video

Arkadaşlar hepinize değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Sanırım idare etmesi açısından şimdilik IBZ10G alacağım..Bir iki yıla kadar adam gibi bir amfi alırım diye düşünüyorum.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar