Close
Giriş Bilgileriniz

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: guitar rig , amplitube metal vs vs.. programları genel sorun

Gitar Dersi Video
    Durumu: cagrihan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart guitar rig , amplitube metal vs vs.. programları genel sorun

Forumda bakındım ama yeterince açıklama bulamadım oyüzden konu açma geregi duydum. başlıkta oldugu gibi 2 programıda kurmama rağmen sesler cok bozuk geliyor cok boğuk geliyor hoporlorlerden cıkan sesler pc genel itibariyle iyi 2gb ram amd dualcore 4000+ işlemci soundmax ses kartı var bu programları kullanmayı bilen birisi bana yardımcı olabilirmi acaba

Gitar Dersi Video
    Durumu: hearnaid çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    6 Mesajına 7 beğeni yapıldı.

amplitube metal kullanıyorum ben cokta iyi verim alıyorum yapman gereken bence biraz ses kartının ayarlarına bakınmak ve programın ayarlarını yapmak nerden yapılca cok basit zaten amplitube programı sol üstte setting var oraya girip audio midi setup tıklayarak ordan kullandın ses kartını secip + asio ayarlı bende şahsen ve inpput kanalınada ses kartını seciceksin sonra altta paneldende ses kartının karşıladı kadar önce 2 sonra 4 o şekilde teker teker bak hangisinden daha cok verim ala bilirsen o ayarda kullan cok basit bi resimde ekleye bilirim.
    ses kartına gitarı inputtan bağla genelde mavi giriştir.

http://tinypic.com/r/awrw5k/4

Gitar Dersi Video
    Durumu: hearnaid çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    6 Mesajına 7 beğeni yapıldı.

walla ben Xp kullanıyorum ve amplitube cok üst düzeyde verim alıyorum tam istediğim tonu yakalıyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: cagrihan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0

dediklerini kurcaladım ama yapamadım benim ayarlarım resimdeki gibi bakıp yardımcı olursanız sevinirim.

http://img121.imageshack.us/i/adszfg.jpg/
    Konu cagrihan tarafından (16.11.09 Saat 07:59 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: HaNeDaN çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 10

Ben Guitar Rig 3 kullanıyorum ilk başta baya ızırtı oluyodu sonra ASIO ya bi ince ayar çektim şimdi herşey normal.

Gitar Dersi Video
    Durumu: _E_M_R_E_ çevrimdışı
    Yer: istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1
    5 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

ben yardımcı olayım arkadaslar ugrasa ugrasa bu işin erbabı oldum..
    tabi her ugrasılan işte erbab olunmaz ama bunda deneme yanılma yoluyla başarilabilcek bi imkan vardi bende onu kullandım..
    şuanda inanılmaz sesler elde ediyorum ve bence guitar rig den daha güzel..
    ilk başta ne olursa olsun line çıkışına baglamak zorundasınız yok ben mikrofona baglicam diyosanız illa ozaman geri kalan kısımları okumaniza gerek yok baştan gürültüye davetiye çıkardınız..
    şimdi beni dinleyenlerle devam ediyorum mademki line çıkısına bagladık ee buda tek olmuyo kesinlikle bi anfiniz olması şart..
    ses düşük çıkıyor yoksa..
    sonrasında görev cubugundaki ses ayarina çift tıklıyorsunuz burda Hat sesi Mikrofon sesini falan sesiz e almalısınız
    hat sesini sesize almazsanız anfiden direk ses geliyor amplitube den cıkan sesle karısıyor o bakımdan onuda alıyorsunuz sonrasında seçenekler özellikler kaydetme bölümünden kayıt denetimi kısmındaki çubugu en aşagiya indirin bi kademe yukarı alın eeen en küçük kademe ama yani cubuga bile gelmeyin mm oynasın yukarı dogru yeter.. hat sesi normal ortalarda olsun ve kesinlikle stereo karıstırıcı sesi KAPALI olucak mik de sesizde olsun..
    anfinizin distortion kısmını aktif hale GEtirmeyin zaten program bu işi yapcak ona duru güzel ve net bi ses gelmeli..
    yorumuma yorum yaparsanızda mutlu olurum yazdıklarımın birinin işine yarıo olmasini okumak beni mutlu edicektir sevgiler..
    Selim Hocayada özellikle sevgilerimi sunuyorum tşkler..

asio yu da kurmayi unutmayin tabi.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar