Close
Giriş Bilgileriniz

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Line6 Ampli 10-15 Watt olanları ses kalitesi olarak nasıldır?

Gitar Dersi Video
    Durumu: xaerotheway çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 77
    31 Mesajına 49 beğeni yapıldı.

Standart Line6 Ampli 10-15 Watt olanları ses kalitesi olarak nasıldır?

Line6 marka amfilerin 10-15 wattlık seçeneklerinde İbanez TBX15R/IBZ10G model amfileri ya da Marshall MG10CD/MG15CDR model amfilerinden daha kaliteli bir ses almamız mümkünmüdür. Daha doğrusu bu kalite için aradaki fiyat farkını ödemeye değer mi?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    İsim :Ali Emre
    Ekipmanlar;
    Yamaha CG-111c
    Cort X-2
    Roland Micro Cube

Gitar Dersi Video
    Durumu: ZartarxiS çevrimdışı
    Yer: 7 String Drop G#
    Beğendiği Mesajlar: 0
    51 Mesajına 66 beğeni yapıldı.

Biz arkadaşa Line 6 Spider III 30w amfi almak için gittiğimizde onun 15 liği vardı ona bakalım madem dedik. Bende Tbx15r var. İlk edindiğim izlenim Line 6'in daha dengeli bir amfi olduğu. Tbx15r'nin distortionu daha sağlamken clean tonu Line 6'e göre eksik kalıyor. Ayrıca Line 6'in daha fazla efekt seçeneği var. Ben şuan da amfi alacak olsam analog pedal seti dizdiğimide göz önünde bulundurup line 6'i tercih ederdim. Her ne kadar death-black metal çalsamda arada bir clean de istiyor insanın canı. Cleanı açında bir de maun gövde bc rich ile bass gitar gibi ses veriyor Seçim senin kolay gelsin. 30 luğu seçmeni öneririm footswitch falan lazım olacak. Ayrıca almadan önce imkanın varsa dene. Kolay gelsin...
    ||| √ Jackson RR24M √ B.C. Rich Warbeast Std SWBSTO ||| √ Ibanez Tbx150h Head & Ibanez Is412cs Cabinet & Ibanez IFS4X 4-Button Footswitch ||| √ BBE Sonic Maximizer √ MXR ZW-44 Wylde Overdrive √ MXR M108 10 Band EQ √ Jim Dunlop Cry Baby DB-01 Dime Wah √ ISP Decimator √ MXR DC Brick |||

3. ZartarxiS adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

xaerotheway (28.11.09)

Gitar Dersi Video

Thumbs up çok teşekkürler

Sayın ZartarxiS özenle yazıp verdiğin bu cevap için çok teşekkür ederim. Daha gitarı bile alamadım açıkçası ama Amfim gitarımdan iyi olsun istiyorum. Sahneye falan çıkmak gibi bir durumum olmayacak çok büyük ihtimalle ve hep evde çalacağım. Elektrogitar amfilerinin ses tonlarını biraz inceledim ve 10W ile 15W arası bir dağ kadar fark varsa 15W ile 30W arasında da dağlar kadar fark var. Videolardan bile seçmek mümkün... eğer imkanım olursa 30W lık bir Line6 tercihim olacaktır. Vakit ayırıp cevap verdiğin içinde tekrar teşekkür ederim. İyi Bayramlar
    Ekipmanlar;
    Yamaha CG-111c
    Cort X-2
    Roland Micro Cube

Gitar Dersi Video
    Durumu: direc-t06 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 55
    33 Mesajına 41 beğeni yapıldı.

ew amfısı alcaksan roland cube 20x e bı bak derım. ben kullanıyorum we cok memnunum

6. direc-t06 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

xaerotheway (29.11.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: RaZoR92 çevrimdışı
    Yer: İstanbul - Pendik
    Beğendiği Mesajlar: 74
    18 Mesajına 29 beğeni yapıldı.

Roland Cube 20X veya Marshall MG15FX te deneyebilirsin. Ki bende 15FX var gayet memnunum ; chorus,delay,reverb,distortion vb. efektler var üzerinde.
    [ H.ı.Z.ı.R ]

İbanez RG420EG
    Boss Me-25
    Marshall MG15FX

8. RaZoR92 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

xaerotheway (29.11.09)

Gitar Dersi Video

Sayın; direc-t06 ve RaZoR92 size de tavsiyeleriniz için ayrıca teşekkür ederim. çok sağolun
    Ekipmanlar;
    Yamaha CG-111c
    Cort X-2
    Roland Micro Cube

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar