Close
Giriş Bilgileriniz

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Gitarımın Teli Klavyeden Çok Uzak..

Gitar Dersi Video
    Durumu: tr_gitarist_tr çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 134
    25 Mesajına 42 beğeni yapıldı.

Standart Gitarımın Teli Klavyeden Çok Uzak..

Selam arkadaşlar Acepro AE 11 marka elektro gitarım var ve sanki teller klavyeden çok uzak gibi Selim abi bi videosunda teller nerdeyse klavyeye değicek şekilde olmalı diyodu bana çok uzak gibi geldi onu yakınlaştırmanın yolu nedir acaba ben yapabilir miyim ?? Yoksa sadece bana mı öyle geldi bu gitarı kullanan arkadaş varsa sevinirim

Gitar Dersi Video
    Durumu: Matthe çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 13
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Gitara yeni başladıysan, teller ne kadar yakın olursa olsun, sana yeterince yakın değilmiş gibi gelecektir.Bendede öyle olmuştu.

Gitar Dersi Video
    Durumu: luos çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 55
    50 Mesajına 122 beğeni yapıldı.

Sen gitarını almışsın zaten, Selim abi gitarı alırken dikkat edilmesi gerekilen bir husus olduğunu belirtiyordu orada.

Evet mümkündür tellerin klavyeden çok yüksek olması, acepro fln gibi markalar başlangıç seviyesine bile hitap etmiyor çünkü. Ama bence dert etme böyle kalsın. Çünkü o tellerin seni zorlaması, hatasız çalmak için daha dikkatli olmaya sevketmesi emin ol gelişimine katkı yapar. İleride rahat bir gitara geçtiğinde yağ gibi kayar ellerin, o zaman anlarsın dediğimi. Benim görüşüm tabi bu.

İlla diyorsan biraz yakınlaştırayım, ya bir bilene götür -ki bence öyle yap, o ayarlar dikkatli kurcalanması gereken şeyler- ya da al eline uygun bir alyan yap, anlatırım buradan nasıl yapacağını. Bende ilk yapışımda hiç bilgim olmadan göz kararı yapmıştım. Zaten o gitarın fabrika ayarları bile ayarsızdır. Yine de tavsiye etmiyorum, dokunma.
    Onur.

Gitar Dersi Video
    Durumu: inamoto çevrimdışı
    Yer: Silivri
    Beğendiği Mesajlar: 56
    53 Mesajına 65 beğeni yapıldı.

Aynı gitar bende de var ve aynı sorunu ben de yaşamıştım. Alyan ile indireyim dedim , köprüdeki vidalı indirip kalkan parçaların 2 tanesinin vidası bozuldu , daha doğrusu artık kaldırmıyor. 2 tane telden ses alamıyorum. Şu sıralar yeni bir gitar alacağım. Elindeki gitar seni akorlar konusuna kadar idare eder. Ondan sonra sen de zaten yeni bir gitar gerektiğini anlayabilirsin.
    ...GırıdıGırıdıGırıdıGırıdı...

...Endüstriyel Metal...

R+

Gitar Dersi Video
    Durumu: tr_gitarist_tr çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 134
    25 Mesajına 42 beğeni yapıldı.

Peki arkadaşlar saolun nasıl olsa yeni başlıyorum çok iyi bir gitara ihtiyacım yok dedim Acepro aldım oda baya kötü sanırım :S

Gitar Dersi Video
    Durumu: inamoto çevrimdışı
    Yer: Silivri
    Beğendiği Mesajlar: 56
    53 Mesajına 65 beğeni yapıldı.

Alıntı tr_gitarist_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar saolun nasıl olsa yeni başlıyorum çok iyi bir gitara ihtiyacım yok dedim Acepro aldım oda baya kötü sanırım :S
    1 ay çalıştıktan sonra gitarı biraz daha iyi tanımaya başlıyorsun. Ben 1.5 ay falan iken gitarı tamamen parçaladım , tekrar taktım. Gitar nasılsa dandik. Elini korkak alıştırma , gitarın tüm aksamlarını öğrenmeye bak.
    ...GırıdıGırıdıGırıdıGırıdı...

...Endüstriyel Metal...

R+

Gitar Dersi Video
    Durumu: ibanez44 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 24
    22 Mesajına 38 beğeni yapıldı.

Bir alet vb. konusunda yeteri kadar bilgiyi, tecrübeyi almak için öncelikle sahip olmak gerekir; almadan araştırmadan bilgi sahibi olmak çok zordur. Bundan sonra hangi markada/hangi özellikte gitar alacağın konusunda pek sıkıntı yaşamazsın artık...

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar