Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Vintage distortion ve mordern distortion farkı?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Korhan Kandil çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 77
    44 Mesajına 72 beğeni yapıldı.

Standart Vintage distortion ve mordern distortion farkı?

bu iki distortion sesi arasındaki fark nedir. izmir üretimli pedallar var belki bilen vardır. add+distortion ve add+ratprtion pedalları var ikiside distortion fakat uretim yapanlara sordum bana birisinin modern distortion sesi digerinin vintage ton verdigini soylediler yanlız bişi anlamadm. bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.

Gitar Dersi Video
    Durumu: venomdevil çevrimdışı
    Yer: istanbul-Kartal
    Beğendiği Mesajlar: 20
    35 Mesajına 44 beğeni yapıldı.

yahu gerçekten güzel bir soru sorulmuş bende çok yakında alıcam inşallah bi distortion pedal ve böyle de bir ayrım olduğunu ilk defa duydum biilen varsa lütfen cevap yazsın arkadaşlar
    MELIH-22-istanbul(kartal)

Gitar Dersi Video

Alıntı Philosophos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen slayercısın sanırım processör al sen
    ehueheuhe aynen öyle hocam.Yani karar veremediğim,anlamadığım nokta şudur, processor diyosunuz tamam eyvallah onda distortion da var mesela e o zaman distortion pedalı diye bişey neden var ??? yani processor distortion ı tam manasıyla veremiyor mu ki bunu ekstra bide tekli olarak 'distortion' şeklinde çıkartmışlar? Yani ekstra ürün sadece ticari mi yoksa hayır efendim hepsi processor ile olur mudur ? nedir tam çözemedim

Gitar Dersi Video
    Durumu: Emre çevrimdışı
    Yer: Istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 215
    79 Mesajına 232 beğeni yapıldı.

Tamamen tercih meselesi dijital ses doğal ses muhabbeti var pedallar doğal ses veriyolar bu özellikle fender gitarlarla slov müzik yapan solo ağırlıklı çalan kişiler tercih ediyolar bu doğal tatlı distortionu..

ama söz konusu rock veya metal olunca bu tür tatlı seslere pek gerek kalmıyo alıyosun bir processör bir sürü pedalın varmış gibi her özellik tek bir aletle ayağının altında oluyor.Distortionundan overdrive ına , delayından reverb üne , chrous undan flanger ına wah ına kadar pek çok özellik aynı zamanda distortion tonlarını istediğin tona ayarlaya bgiliyon.Yani rocknroll dünyası açıyosun cazır cazır çalıyosun mantık bu / yani genelde böyle metaldede doğal ses arayanlar var )
    güzel bir yorum olmuş
    olay aynen bu şekilde

Gitar Dersi Video

ama söz konusu rock veya metal olunca bu tür tatlı seslere pek gerek kalmıyo alıyosun bir processör bir sürü pedalın varmış gibi her özellik tek bir aletle ayağının altında oluyor.Distortionundan overdrive ına , delayından reverb üne , chrous undan flanger ına wah ına kadar pek çok özellik aynı zamanda distortion tonlarını istediğin tona ayarlaya bgiliyon.Yani rocknroll dünyası açıyosun cazır cazır çalıyosun mantık bu / yani genelde böyle metaldede doğal ses arayanlar var )
    dostum gerçekten değerli cevabın için teşekkürler böyle pek bilinmedik konularda mantıklı ve bilgili insanlar olduğuna çok seviniyorum benim mesela örnek aldığım kişiler kerry king,mick thompson,dan donegan gibi kişiler olduğuna göre demek ki processor almam gerekir malum avizelerimiz mavizelerimiz herşeyimiz eksik değerli bilgilerinizle her şeyin bize uygun olanını bulacağız gitar olsun bu tür işte yardımcı cihazlar olsun

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar