Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kilit Sistemli Gitar ÖnEri

Gitar Dersi Video
    Durumu: erciyes-38 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    4 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Standart Kilit Sistemli Gitar ÖnEri

Arkadaşlar 500 civarında bütçem var Floyd rose özelliği olmayan özellikle birde akor kaçırmaması için kilit sistemi olan gitar önerilerinizi bekliyorum.
    tercihen ibanez arıyorum.
    metallica ,my immortal solo,canon rock gibi şeyler çalıyorum bunlara güzel gidecek ton

Ibanez RG370DX

karar verdim birde arkadaşlar anfi tavsiye etseniz buna gider
    Konu erciyes-38 tarafından (05.12.09 Saat 02:30 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: AlvinLee çevrimdışı
    Yer: Kadıköy
    Beğendiği Mesajlar: 19
    138 Mesajına 208 beğeni yapıldı.

rgr321ex i sil birkere hem tremolo köprü değil hemde kilit sistemi yok ... ayrıca benim bildiğim floyd rose köprü olmayan gitarlara kilit sistemi eklemiyorlar ... o yüzden rgr321ex de ne kilit sistemi nede köprü var onu geç ... gelelim rg350dx e Bu Gitarda Floyd Rose var Aynı Zamanda Kilit Sistemide Var Ki Olması Lazım Doğal Olarak ... Ama Sen Floyd Rose İstemiyordun Bunu Bir Kenara Koyalım Gelelim RG370DX e Kilit Sistemi Var Aynı Şekilde Hatırladığım Kadarıyla floyd Rose da Var ... Rgr321ex İle RG370DX Arasında Seçim Yapman Lazım Bana sorarsan RG370DX i Al ...

Gitar Dersi Video
    Durumu: DReaMCaTcHeR çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 16
    26 Mesajına 60 beğeni yapıldı.

extreme xefr-50

Gitar Dersi Video
    Durumu: ibanez44 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 24
    22 Mesajına 38 beğeni yapıldı.

Alıntı AlvinLee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rgr321ex i sil birkere hem tremolo köprü değil hemde kilit sistemi yok ... ayrıca benim bildiğim floyd rose köprü olmayan gitarlara kilit sistemi eklemiyorlar ... o yüzden rgr321ex de ne kilit sistemi nede köprü var onu geç ... gelelim rg350dx e Bu Gitarda Floyd Rose var Aynı Zamanda Kilit Sistemide Var Ki Olması Lazım Doğal Olarak ... Ama Sen Floyd Rose İstemiyordun Bunu Bir Kenara Koyalım Gelelim RG370DX e Kilit Sistemi Var Aynı Şekilde Hatırladığım Kadarıyla floyd Rose da Var ... Rgr321ex İle RG370DX Arasında Seçim Yapman Lazım Bana sorarsan RG370DX i Al ...
    Kilit sistemini çalma esnasında ayarları bozulmasın diye koyduklarını biliyorum. Floyd Rose olmayan gitarlarda böyle bir durum olma ihtimali düşük mü acaba?

Gitar Dersi Video
    Durumu: rubiker çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7
    25 Mesajına 32 beğeni yapıldı.

Floyd rose olmayan gitarlara kilit koymazlar. Ben daha rastlamadım böyle bir gitara. Tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama rg 321 ex sabit köprülü bir gitardır ve söylediğim gibi kilit sistemi yok, bence gerek de yok zaten . Diğer iki gitara gelince rg 370 le rg 350 nin tek farkı rg 350 de pickguard var. Bu iki gitar floyd rose ludur ve kilit sistemleri vardır. Ben olsam bunların içinden rg 370 veya rg350 ikisinden birini seçerim. Ama sen sabit köprülü gitar istiyorsan kilit sistemi olmaz zaten, akord da kaçırmaz kolay kolay öyle bir sıkıntın olmasın.

Gitar Dersi Video

RG370DX i almaya kara verdim hocam flod rose demirini sökebilirmiyim elime takılmasın diyer pek kallanmam sanırım buna birde anfi söylesen hocam

Gitar Dersi Video

Tabiki tremolo(floyd rose demiri ) kolu çıkartılabilir. Hatta ibanezlerde direk çekip çıkartıyorsun yerinden çok kolay bi iş . Amfi olarak ibanez tbx15r öneririm ben. Ortalama bir bütçeyle alınabilecek güzel bir amfi (tabi bütçeni belirtirsen amfi için daha iyi önerilerde bulunabilirz). Ama deneyerek alırsan daha iyi olur senin için.
    Ali Can

Gitar Dersi Video

amfi için 200 250 civarı

Gitar Dersi Video

O zaman söylediğim gibi ibanez tbx15r ye bak derim. Belirttiğin bütçeyle alınabilecek en iyi amfilerdendir bence. Ama söylediğim gibi imkanın varsa mutlaka dene almadan önce.
    Ali Can

Gitar Dersi Video

dener alırtım hocam vakit ayırıp bilgi verdiğin için çok sağol

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar