Close
Giriş Bilgileriniz

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Metal Müziğin Hayata Katkıları

Gitar Dersi Video
    Durumu: MetalMaster çevrimdışı
    Yer: Adana
    Beğendiği Mesajlar: 0
    9 Mesajına 21 beğeni yapıldı.

Smile Metal Müziğin Hayata Katkıları

hep söylenir , hep konuşulur ya sadece bir müzik türümüdür , yoksa bir yaşam biçimi , bir felsefe mi ? bence insanların yaşamlarını ve düşüncelerini şekillendiren , hayatına yön veren bir müzik türüdür.
    motamot , özentilik artistlik için dinlemeyen herkes anlatılanı anlar ve istese de istemese de yaşamına uyarlar ,
    ben kendi yaşamıma uyarladıklarımı kısaca belirteyim :

If you want to win the fight, say "I believe" (eğer kavgayı/savaşı kazanmak istiyorsan ben inanıyorum de ) / Manowar - I Believe
    bu sözleri duyduğum andan itibaren zor bir durumda kaldığımda yapacağıma inanıyorum diye geçiyor içimden ve başarmak için elimden geleni yapıyorum

Trust your mind and strengthen your abilities (zihnine güven ve yeteneklerini güçlendir) / Haggard - Eppur Si Muove
    herkes herşeyi bilecek ve yapacak diye birşey yok ama öyle durumlar çıkıyor ki daha önce hiç denemediğin hiç yapmadığın ama anında yapmak zorunda olduğun , işte o zaman bu cümleyi getiriyorum aklıma ve başarıyorum

I did what I thought was right (doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yaptım) / Iced Earth - A Question of Heaven
    ben de bunu yapıyorum , doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yapıyorum ve bugüne kadar hiç yanlış çıkmadı !!!

Killing me is not enough to make me go away (beni öldürmek benim gitmeme yeterli değil ) / Sentenced - The Suicider
    güçlü yapıyor bu söz beni , zor kaybetmiyorum , kolay boyun eğmiyorum ne yaparlarsa yapsınlar beni uzaklaştıramıyorlar

Don't waste your time always searching for those wasted years (zamanını boşa geçmiş yılları arayarak boşa geçirme ) / Iron Maiden - Wasted Years

olmuş olmuştur , artık sonradan düşünüp iç geçirip kendini yıpratmanın bir anlamı yoktur , geçmiş geçmiştir önemli olan yapılan hatadan ders çıkarıp gelecekte aynısını tekrarlamamaktır !!!

Fight fire with fire (ateşe ateşle savaş) / Metallica - Fight Fire With Fire

kim sana nasıl davranıyorsa öyle davran , sana yapılan kötülüğe aynı kötülükle cevap ver , sana yapılan iyiliğe de aynı derecede iyilikle , kim neyi hakediyorsa onu bulmalıdır , ne azı ne fazlası

When a Man Lies , He Murders Some Part of the World (bir adam yalan söylediğinde , dünyanın bir parçasını öldürür/helak eder) / Metallica - To Live Is To Die
    çevremde kime sorsanız benim için çok dürüst çocuk der , neden çünkü yalanın kimseye fayda getirmediğini gördüm , hatta söylenen yalanın sonradan unutulması ve sonra daha farklı söylenmesi daha büyük felaketlere yol açar , o yüzden ne olursa olsun açıksözlü ve dürüst olmak en iyisi

en azından birkaç örneğiyle bu şekilde hayatıma yansıyan , kişiliğimi şekillendiren sözler , fazlası var eksiği yok denir ya bunun gibi aklıma gelmeyen aralarda geçen ama istesek te istemesek te beynimizin bi köşesine yer eden yüzlercesi sayılabilir , bugüne kadar bunlar beni 16 yaşıma getirdi , bugünden sonra da çok daha fazlaları eklenecek buna , ama en babası ve en gerçekçisi her zaman şu olacak :

Nobody will change me ayway, no, no way Nobody's gonna change my world , that's something too unreal , Nobody will change the way I feel (her ne olursa olsun kimse beni değiştiremeyecek , hiçbir ama hiçbir şekilde benim dünyamı değiştiremeyecek , bu gerçekçi olmayan birşey , hiçkimse benim hissettiklerimi değiştiremeyecek) / Black Sabbath - You Won't Change Me
    Konu MetalMaster tarafından (06.12.09 Saat 12:25 PM ) değiştirilmiştir.
    Metali hissedersin ya da hissetmezsin!

2. MetalMaster adlı üyemizin mesajı 12 defa beğenildi.

Death (06.12.09), Erdem Köklü (06.12.09), ferhatdkm (24.01.10), Kerem ERGİN (06.12.09), ncksz18 (20.12.09), NuRR (14.12.09), Onur Çil (14.12.09), ozanceylan (28.12.09), RaZoR92 (06.12.09), RideMyRocket (14.12.09), silent_ (27.12.09), ylmzbrhm (06.12.09)

RocknRolla
    Durumu: Kerem ERGİN çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 274
    444 Mesajına 4.735 beğeni yapıldı.

Don't waste your time always searching for those wasted years (zamanını boşa geçmiş yılları arayarak boşa geçirme ) / Iron Maiden - Wasted Years
    olmuş olmuştur , artık sonradan düşünüp iç geçirip kendini yıpratmanın bir anlamı yoktur , geçmiş geçmiştir önemli olan yapılan hatadan ders çıkarıp gelecekte aynısını tekrarlamamaktır !!!

Çok Güzel...!

4. Kerem ERGİN adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

NuRR (14.12.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erdem Köklü çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 245
    205 Mesajına 607 beğeni yapıldı.

Hepsi hayat dersi teşekkürler bizimle paylaştığın için.
    Dünya düşünürler için bir komedi, hissedenler için bir trajedidir.

H. WALPOLE

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen bir aptaldır. Ondan sakının.
    Bilmeyen ve bilmediğini bilen bir öğrencidir. Ona öğretin.
    Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır. Onu uyandırın.
    Bilen ve bildiğini bilen akıllıdır. Onu izleyin.

Bir sual soran beş dakika müddetle bilgisiz görünür, sual sormayan ilelebet bilgisiz kalır.

M. Erdem KÖKLÜ

Gitar Dersi Video
    Durumu: inamoto çevrimdışı
    Yer: Silivri
    Beğendiği Mesajlar: 56
    53 Mesajına 65 beğeni yapıldı.

Ben metal teknolojileri öğrencisiyim. Zaman zaman amelelik yaptığımız da oluyor. Bu sırada diğerleri arabesk söylerken işi daha zorlaştırır hale geliyorlar. Dilimde endüstriyel metal olduğunda tüm ağır işleri zevkle yapıyorum. Değişkendir , bir kasabın çalışırken atıyorum death metal dinlemesi gibi birşeydir.

Yani bir pop müziğin , klasik müziğin vs. hayata katabilecekleri azdır. Pop dinlersin , sevgilin varsa "senden çok var" dersin , ayrılırsın. Aşırı ve gereksiz özgüven artı ego sağlar. İyi midir ; değildir.

Uzun lafın kısası , metal metaldir , metal metaldir. Dinlemeyen , yaşamayan bilemez.
    ...GırıdıGırıdıGırıdıGırıdı...

...Endüstriyel Metal...

R+

Gitar Dersi Video
    Durumu: MetalMaster çevrimdışı
    Yer: Adana
    Beğendiği Mesajlar: 0
    9 Mesajına 21 beğeni yapıldı.

Elbette herkesin hoşlandığı tür farklıdır. Ben kendimi Death&Thrash&Heavy üçgenine adamış bir insanım, her halime göre bir şarkılarını bulurum. Ama iş "zevkli" şeylere gelince endüstriyel metal gibisi yok mesela, kanıtlanmış bir şeydir bu
    Metali hissedersin ya da hissetmezsin!

Gitar Dersi Video
    Durumu: RideMyRocket çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 148
    79 Mesajına 172 beğeni yapıldı.

Alıntı inamoto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben metal teknolojileri öğrencisiyim. Zaman zaman amelelik yaptığımız da oluyor. Bu sırada diğerleri arabesk söylerken işi daha zorlaştırır hale geliyorlar. Dilimde endüstriyel metal olduğunda tüm ağır işleri zevkle yapıyorum. Değişkendir , bir kasabın çalışırken atıyorum death metal dinlemesi gibi birşeydir.

Yani bir pop müziğin , klasik müziğin vs. hayata katabilecekleri azdır. Pop dinlersin , sevgilin varsa "senden çok var" dersin , ayrılırsın. Aşırı ve gereksiz özgüven artı ego sağlar. İyi midir ; değildir.

Uzun lafın kısası , metal metaldir , metal metaldir. Dinlemeyen , yaşamayan bilemez.
    Klasik müziğe çamur atmayın Klasik müziği çok dinleyen biri değilim ama yine de çok severim. Beethoven, Wagner hayranıyımdır.. Bu arada arkadaşım paylaşımın için saol sondaki black sabbath şarkı sözü harika..
    Under the lights where we stand tall
    nobody touches us at all
    showdown, shootout, spread fear within, without
    we're gonna take what's ours to have
    spread the word throughout the land
    they say the bad guys wear black
    we're tagged and can't turn back

Gitar Dersi Video
    Durumu: ferhatdkm çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 640
    44 Mesajına 102 beğeni yapıldı.

Fight fire with fire (ateşe ateşle savaş) / Metallica - Fight Fire With Fire
    kim sana nasıl davranıyorsa öyle davran , sana yapılan kötülüğe aynı kötülükle cevap ver , sana yapılan iyiliğe de aynı derecede iyilikle , kim neyi hakediyorsa onu bulmalıdır , ne azı ne fazlası

hayat felsefem zaten xD

Gitar Dersi Video
    Durumu: MetaLMaN çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Samandıra
    Beğendiği Mesajlar: 138
    58 Mesajına 142 beğeni yapıldı.

kardeş ben metal müzik dinlediğim için dışlandığımı biliyorum
    genelde metalcileri satanist gibi gören bir insan topluluğuna sahibiz kimse oturup araştırmamıştır.
    Siz hiç Metallica grubunun kedi vb şeylerle beslendiğini gördünüzmü
    Ekipman

LTD & ESP : EX-50
    BOSTON: GA 15 R AMFİ

Gitar Dersi Video
    Durumu: NuRR çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 929
    139 Mesajına 340 beğeni yapıldı.

Alıntı MetaLMaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş ben metal müzik dinlediğim için dışlandığımı biliyorum
    genelde metalcileri satanist gibi gören bir insan topluluğuna sahibiz kimse oturup araştırmamıştır.
    Siz hiç Metallica grubunun kedi vb şeylerle beslendiğini gördünüzmü
    Benim çocuğum olsa! Müzikle ya da briçle uğraşsın derim.Bir çoğunuz çocuğum olacak yaştasınız.Müzikle ilgilenen bir çocuk sahibi olmak ne demek bilemezsiniz? Ne tür olursa olsun.Dinleyici olarak bile müzik seven biri olsun. İşte bu yüzden Selim Işık çok önemli arkadaşlar ,sizler de....
    Konu NuRR tarafından (24.01.10 Saat 08:26 AM ) değiştirilmiştir.
    NUR KUMKALE
    SELİM IŞIK'a destek olmak için
    www.gitardersivideo.com
    Teşekkürler S.SENEM

Yıldızlarımı söndürmüşler sanmayın!Tüm yıldızlarımı sizlere yolladım

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar