Close
Giriş Bilgileriniz

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ibanez TBX15R mi Marshall MG15CD mi yoksa 10 WATT'lık mı?

Gitar Dersi Video
    Durumu: ibanez44 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 24
    22 Mesajına 38 beğeni yapıldı.

Standart Ibanez TBX15R mi Marshall MG15CD mi yoksa 10 WATT'lık mı?

Evet arkadaşlar önceden 10 WATT'lık bir amfi almayı düşünmüştüm ama 15 WATT'lıkların daha iyi olduğunu duydum; elbette daha iyi olacak da yeni başlayan biri için (Ibanez GRG170DX gitar) gerek var mı 15 WATT'a.

Eğer 15 WATT'ı uygun görürseniz Ibanez TBX15R'i mi Marshall MG10CD'i mi önerirsiniz?

Gitar Dersi Video
    Durumu: ncksz18 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 100
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

ben de bu sorunun cevabını merak ediyordum

Gitar Dersi Video
    Durumu: Ercan çevrimdışı
    Yer: Adana
    Beğendiği Mesajlar: 82
    50 Mesajına 79 beğeni yapıldı.

15 wat tabiki daha iyi olacaktır bazen bi gaza gelirsin açarsın sesi
    Ben 30 watt amfi ile başladım hiç sorun olmadı
    Konu Ercan tarafından (16.12.09 Saat 10:28 PM ) değiştirilmiştir.

4. Ercan adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

mechanist83 (12.05.14), ncksz18 (16.12.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: ZartarxiS çevrimdışı
    Yer: 7 String Drop G#
    Beğendiği Mesajlar: 0
    51 Mesajına 66 beğeni yapıldı.

bu konu tartışıldı kaç kere. arama yaparsanız gerekli cevapları alırsınız...
    ||| √ Jackson RR24M √ B.C. Rich Warbeast Std SWBSTO ||| √ Ibanez Tbx150h Head & Ibanez Is412cs Cabinet & Ibanez IFS4X 4-Button Footswitch ||| √ BBE Sonic Maximizer √ MXR ZW-44 Wylde Overdrive √ MXR M108 10 Band EQ √ Jim Dunlop Cry Baby DB-01 Dime Wah √ ISP Decimator √ MXR DC Brick |||

6. ZartarxiS adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

NuRR (17.12.09)

Gitar Dersi Video

Yaptım arama ama ben özellikle yazdığım amfiler arasındaki farkı arıyorum. Daha çok konun kaç kere açıldığını ezberleyenler yerine birşey bilenler yardım etse sevinirim

Gitar Dersi Video

Alıntı ibanez44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptım arama ama ben özellikle yazdığım amfiler arasındaki farkı arıyorum. Daha çok konun kaç kere açıldığını ezberleyenler yerine birşey bilenler yardım etse sevinirim

Al arkadaşım. Nasıl laf atsam diye düşüneceğine araştırma ruhun olsa saçma saçma beklemezsin burda...

http://forum.donanimhaber.com/m_3420..._/key_//tm.htm

http://www.mygitar.com/forum/archive...p/t-29305.html

http://www.mygitar.com/forum/archive...p/t-16427.html
    ||| √ Jackson RR24M √ B.C. Rich Warbeast Std SWBSTO ||| √ Ibanez Tbx150h Head & Ibanez Is412cs Cabinet & Ibanez IFS4X 4-Button Footswitch ||| √ BBE Sonic Maximizer √ MXR ZW-44 Wylde Overdrive √ MXR M108 10 Band EQ √ Jim Dunlop Cry Baby DB-01 Dime Wah √ ISP Decimator √ MXR DC Brick |||

9. ZartarxiS adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

mechanist83 (12.05.14)

Gitar Dersi Video

Ben burada üye olduğum süre boyunca yapılan yorumlardaki kalitenin farkına vardığımdan sorayım dedim. Her sitedeki üyeler ve yorumlar aynı mı? Ben bu sitede konu açmak istedim çünkü gerçekten iyi yorumlar geliyor; sen çıkmış bana başka sitenin konusunu gösteriyorsun. Bana ne başka forumlardan. Emin ol senden daha araştırmacıyımdır. Ayrıca herşeyi Google'dan araştırırsak buluruz elbette; o zaman burada konu açanlara da ''Araştırın Google'da var!'' desene hadi!...

11. ibanez44 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

cyberangel (21.01.10)

Gitar Dersi Video

Madem bu kadar araştırmacı ruhluysan arkadaşım, her iki amfi içinde bir milyon kere sorulan soruları tekrar sorup üstüne burda saçmalamanın sınırlarını zorlayan yorumlar yazmazsın.Herkese araştırın şu var bu var denmemesinin sebebi yeni sorular sormalarıdır. Uslubuna dikkat etmeni öneririm. Zira akıl yaşını bayağı gözler önüne seriyorsun, yapma...
    Ayrıca ben bu site de elimden geldiğince açıklayıcı yardım edici uzun cevaplar yazıyorum. Yine, çok araştırmacı ruhluysan arar bulursun. Buna rağmen sana daha önceden tbx15r ile ilgili yazdıklarımı koyayım bu siteden madem...

----------------------------------------
    Bende şuan TBX15r var. Gitara yeni başlayacak ve metal müzik yapacaksan ibanezi öneririm. Zaten sitesinde "For Extreme Music" tarzı bir şeyler yazmaktaydı bu amfi için. Gayet iyi distortionu vardır fakat dikkatini çekerim yeni başlayanlar için. Şuan bana yetmiyor artık. Örnek vermek gerekirse mi ye tek vurup en alt mi telinin 20. küsur perdelerine vurduğunda gelen ses sonucu hayal kırıklığına uğrayıp ağlama belirtileri gösterebilirsin. Yani bol notalı ve seri rifflerde az wattlı amfiler insanı çıldırtabiliyor. Carcass çalma isteğim öldü sırf bu yüzden. Pedalları tamamladıktan sonra sesine göre Hartke GT100 düşünüyorum. Beraber çaldığımız arkadaşımda da ilk IBZ10G vardı. Fiyatına göre iyi bir amfi olduğunu söyler, ben alıp kullanmadım hiç. Ama oda geçen ay bu amfiyi satıp Line 6 Spider III 30w amfi aldı. Roland hakkında bir fikrim yok. Yani hangisini alırsan al ilerde değişeceksin. Eğer imkanın varsa amfi parasının üstüne biraz daha ekleyip en az 30 watt footswitchli bir alet alırsan senin için daha uzun ömürlü olur. Tabi bir de kendine sormalısın. Gitara gereken özeni gösterip zaman ayıracakmısın, devam edecekmisin? Cevabın hayırsa hiç bulaşma yüksek wattlara. Kolay gelsin...

http://www.gitardersivideo.com/forum...-cube-x15.html

-----------------------------------------------------

kardeş ibanezden marshall'a ziyade daha sert tonlar alırsın. ayrıca hoparlörü 15 wattlara göre 2 inç daha büyük. bi fark yok gibi görünsede kulağın alıştıkça aradaki farkı duyuyorsun. 30w ibanezin bir artısıda footswitchinin olması. çok işine yarayacak bir durum. bence ibanez... paran varsa randall 75 watt

http://www.gitardersivideo.com/forum...g15dfx-mi.html

----------------------------------------------------

bu da extrası:

Biz arkadaşa Line 6 Spider III 30w amfi almak için gittiğimizde onun 15 liği vardı ona bakalım madem dedik. Bende Tbx15r var. İlk edindiğim izlenim Line 6'in daha dengeli bir amfi olduğu. Tbx15r'nin distortionu daha sağlamken clean tonu Line 6'e göre eksik kalıyor. Ayrıca Line 6'in daha fazla efekt seçeneği var. Ben şuan da amfi alacak olsam analog pedal seti dizdiğimide göz önünde bulundurup line 6'i tercih ederdim. Her ne kadar death-black metal çalsamda arada bir clean de istiyor insanın canı. Cleanı açında bir de maun gövde bc rich ile bass gitar gibi ses veriyor Seçim senin kolay gelsin. 30 luğu seçmeni öneririm footswitch falan lazım olacak. Ayrıca almadan önce imkanın varsa dene. Kolay gelsin...

http://www.gitardersivideo.com/forum...-nasildir.html

--------------------------------------------------
    buyur araştırmana kurban olduğum,
    hadi kolay gelsin...

13. ZartarxiS adlı üyemizin mesajı 3 defa beğenildi.

ferhatdkm (20.12.09), mechanist83 (12.05.14), NuRR (21.12.09)

Gitar Dersi Video

Akıl yaşını çok mu büyük sanıyorsun; veya benimkini tahmin ettiğini mi? Bir konu açtım bilenlerden yorum almak için ama sen daha önce bu sorunun kaç kere sorulduğunun hesabını yapıyorsun bunlarla da kalmayıp başka sitelerden konuyu getiriyorsun bana.

Söyle bakayım araştırma yapıp konulardan parça parça bilgi alıp onları birleştirip bir görüş ortaya koymak mı tercih edilmeli yoksa akıldaki soru işaretlerinin tamamını bir konuda açmak , iki malzeme arasında üyelerin tercihini almak mı?

parça parça bilgi alıp onları birleştirip dedim çünkü senin yukarıda, yazdığın cevapları alıntı yaptığın mesajında BENİM SORUMUN CEVABI YOK (Ibanez TBX15R - Marshall MG15CD - 10 WATT'lık bir amfi arasında kalmamın)...

Gitar Dersi Video

Gayette iki ürün için yapılan ayrı ayrı araştırmalardan bir sonuç elde edilip herhangi birine yönelinebilir.O kadar birikime sahipsindir diye düşünüyorum.
    Başka sitelerden de örnekler getireceğim tabiki, sen daha iyi bilirsin gerçi benden daha araştırmacısın ya, hani araştırırken tek kaynağa bağlı kalınmaz. Üstüne ben burda da yazdıklarımı koydum.
    Daha fazla tartışmıycam ayrı tellerden konuşuyoruz.
    Alabileceksen 30 wattlık footswitchli bir amfi almalısın. Marshall'ın mg serilerinin mid eksikliği vardır. Analog setupta eq pedalı almayacaksan sorun yaşarsın ki yine bu setupu kursan footswitch ve pedallarından daha çok verim isteyeceksin. Amfi, gitardan daha önemli bir ekipmandır aslında.Amfini ne kadar iyi tutarsan o kadar zevk alırsın. Benim param yok bunlardan birini alacağım dersen ibanez de herkes hem fikirdir.
    İyi akşamlar...

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar