Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ibanez XPT700XH Xiphos yardım

Gitar Dersi Video
    Durumu: SCRE@M çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 13
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Ibanez XPT700XH Xiphos yardım

Arkadaşlar gitar almayı düşünüyorum.
    kendimce biraz araştırdım. Bu gitar iyi gibi geldi.
    black metal, nu metal, Hardcore metal türlerinden hoşlanıyorum diyebilirim sanırım. Kirli bir müzik ve bolca Brutal seviyorum
    Biraz araştırdım bu tarza uygun hep ibanezden bahsetmişler bnde mydukkanda gezerken bu gitar ilgimi çekti 27 perde sanırım bu iyi birşey DiMarzio® Air Norton™ (H) neck pu DiMarzio® D Activator™ (H) bridge pu manyetikleri var üzerinde araştırdığıma göre bu da ii birşey çalmak isteyeceğim müzik türüne galiba uygun. yanlız gitarın sadece yeşil rengi var sanırım bu iğrenç birşey fakat önemli değil..
    dinlediklerimin bazıları: korn,linkin park,dimmu borgır çok severim,kittie,otep,rammstain,Slipknot,static x ............

aslında Ibanez DTT700MGS Destroyer ((2009)) o gitarda hoşuma gitti fakat bunun kadar ii değil sanırım...

yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim..

bu arada biraz bnde uğraşıyorum klasik gitarla tabi şöle;: ordan akor ezberle burdan tab , selim ışık hocanın derslerini bulduğum iyi oldu alabilirsem gitarı ordan takip edicem. Birde elektroyu aldığımda beni uzun bir süre götürsün istiyorum.. yani bir süre sonra ""bana yetmez bu gitar değiştirmeliyim"" uzun süre demiyeceğim bir gitar olmalı..

xpt700xh xhiphos:
    http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=7414&gid=110
    destroyer:
    http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=8286&gid=110
    Konu SCRE@M tarafından (27.12.09 Saat 04:16 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Death Note çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    36 Mesajına 70 beğeni yapıldı.

xpt700 yani xiphos serisi komple muhammed suiçmez adına üretilmiş gitarlardır. muhammed de teknik death metal in kralı olarak görülen necrophagist grubunun başı.

ben bu gitarı kullandım gerçekten sapı çok rahat. ve distortion u anlatılmaz çok kuvvetli tonları var. destroyer ı kullanmadığım için yorum yapamicam ama xpt700 gerçekten kaliteli bir gitar. ama bu fiyata endonezya yapımı bir gitar almak bana göre değil
    HAIN İlk Şarkısını Yayınladı ! Dinlemek ve Destek Olmak İçin : http://facebook.com/HainBand

Desteklerinizi Bekliyoruz Arkadaşlar !

3. Death Note adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

SCRE@M (27.12.09)

Gitar Dersi Video

Alıntı Death Note Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xpt700 yani xiphos serisi komple muhammed suiçmez adına üretilmiş gitarlardır. muhammed de teknik death metal in kralı olarak görülen necrophagist grubunun başı.

ben bu gitarı kullandım gerçekten sapı çok rahat. ve distortion u anlatılmaz çok kuvvetli tonları var. destroyer ı kullanmadığım için yorum yapamicam ama xpt700 gerçekten kaliteli bir gitar. ama bu fiyata endonezya yapımı bir gitar almak bana göre değil
    endonezya yapımı olması bir sıkıntı olur mu dandik olmasında sapı yamulur bişey olur uğraşmayalım
    önerebileceğiniz gitarlar varsa bu fiyat aralığına yakın
    Bu arada sormayı unuttum Tripp Eisen ın gitarının markası nedir acaba_? ((static x gruptan atılan galiba mefta olmuş adam,)) the only klibinde kullandığı görünüşü çk hoştu gitarın..
    Konu SCRE@M tarafından (27.12.09 Saat 06:32 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Death Note çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    36 Mesajına 70 beğeni yapıldı.

Alıntı SCRE@M Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    endonezya yapımı olması bir sıkıntı olur mu dandik olmasında sapı yamulur bişey olur uğraşmayalım
    önerebileceğiniz gitarlar varsa bu fiyat aralığına yakın
    Bu arada sormayı unuttum Tripp Eisen ın gitarının markası nedir acaba_? ((static x gruptan atılan galiba mefta olmuş adam,)) the only klibinde kullandığı görünüşü çk hoştu gitarın..
    sırayla cevap veriyorum
    endonezya olmasından tabiki birşey olmaz sap atmasıyla alakası yok özellikle.
    benim demek istediğim yüksek fiyatlı bir gitarın endonezya değil japon yapımı olması gerektiğiydi.
    tripp eisen ı tanımam ama baktığım kadarıyla onun adına yapılmış gitar şu var: http://www.jcguitars.com/bctewave1.JPG
    önerime gelince bu fiyat aralığında alabileceğin gitarların sayısı çok fazla bence git bir mağazaya ve dene. burada çok önerilen bir gitar senin hoşuna gitmediyse hiçbir işe yaramaz
    HAIN İlk Şarkısını Yayınladı ! Dinlemek ve Destek Olmak İçin : http://facebook.com/HainBand

Desteklerinizi Bekliyoruz Arkadaşlar !

6. Death Note adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

SCRE@M (27.12.09)

Gitar Dersi Video

Alıntı Death Note Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sırayla cevap veriyorum
    benim demek istediğim yüksek fiyatlı bir gitarın endonezya değil japon yapımı olması gerektiğiydi.
    tripp eisen ı tanımam ama baktığım kadarıyla onun adına yapılmış gitar şu var: http://www.jcguitars.com/bctewave1.JPG
    önerime gelince bu fiyat aralığında alabileceğin gitarların sayısı çok fazla bence git bir mağazaya ve dene. burada çok önerilen bir gitar senin hoşuna gitmediyse hiçbir işe yaramaz

önerileriniz ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim... deneme imkanım malesef pek yok, amatör videoları izleyerek anlamaya çalışıorm. xpt700 ü kullanmış olmanız ve bu konudaki yorumunuz gerçekten yardımcı oldu teşekkür ederim..

Gitar Dersi Video
    Durumu: alce çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 65
    122 Mesajına 161 beğeni yapıldı.

Arkadaşım biraz fazla değilmi bunlar ilk gitar deneyimi için Alıp 2 ay içinde haşata çevirebilirsin gitarı. Önce başlangıç seviyesi bir gitar alıp bütün parçalama istediğini onda kullansan daha mantıklı olur Ve zaten ilk gitarın olduğu için sen o kaliteyi tam manasıyla farkedemeyeceksin. Bu yüzden benim sana önerim http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1674&gid=398 başlangıc seviyesi dedim ama bu gitar iyidir 2 yıl rahaaat rahaaat idare eder

9. alce adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

SCRE@M (28.12.09)

Gitar Dersi Video

Alıntı alce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım biraz fazla değilmi bunlar ilk gitar deneyimi için Alıp 2 ay içinde haşata çevirebilirsin gitarı. Önce başlangıç seviyesi bir gitar alıp bütün parçalama istediğini onda kullansan daha mantıklı olur Ve zaten ilk gitarın olduğu için sen o kaliteyi tam manasıyla farkedemeyeceksin. Bu yüzden benim sana önerim http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1674&gid=398 başlangıc seviyesi dedim ama bu gitar iyidir 2 yıl rahaaat rahaaat idare eder
    ilk gitar olması açısından benimde bir kaygım var açıkçası
    bir miktar param var üstüne koyabilirsem biraz daha xpt700 koyamazsam LTD AX-50 alayım diye düşünmeye başladım şimdi
    aldığım gitarı parçalarsamda napalım rock müziğe feda olsun
    ilkk gitarım kurbannn olsun ona

Gitar Dersi Video
    Durumu: alce çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 65
    122 Mesajına 161 beğeni yapıldı.

dediğim gibi ax-50 gayet güzel bir seçim. Ben zamanında bi cahillik edip almadığıma yanıyorum

12. alce adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

SCRE@M (28.12.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: the_extremist çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 7
    77 Mesajına 111 beğeni yapıldı.

SCREAM
    Biraz araştırdım bu tarza uygun hep ibanezden bahsetmişler bnde mydukkanda gezerken bu gitar ilgimi çekti 27 perde sanırım bu iyi birşey DiMarzio® Air Norton™ (H) neck pu DiMarzio® D Activator™ (H) bridge pu manyetikleri var üzerinde araştırdığıma göre bu da ii birşey çalmak isteyeceğim müzik türüne galiba uygun.
    27 perdeli bir gitar alman iyi bir şey değil. Aksine yeni başlayan biri olarak güçlük çekmene neden olur, buna gerek yok hiç rasyonel bir seçim değil. 27 perdeli gitar kullanan kimseye de rastlayamazsın. Çok özel durumlarda kullanılabilir.

SCREAM
    yanlız gitarın sadece yeşil rengi var sanırım bu iğrenç birşey fakat önemli değil.
    Gitarın siyahı da var diye biliyorum. ancak o renk yeşil değil zatem. Farklı bir tür boya kullanılmış ışık altında mavi de görünebiliyor. yakından görsen seversin çok can yakıcı bir renk.

SCREAM
    aslında Ibanez DTT700MGS Destroyer ((2009)) o gitarda hoşuma gitti fakat bunun kadar ii değil sanırım...
    DTT 700 kesinlikle bu gitardan çok daha iyi. EDGE III tremolo dayanıklı bir sistem değil, uzun vadede çok problem çıkartır, devamlı kullanıldığı takdirde fonksiyonunu yitirir, akord tutmaz. Bunu almaktansa sabit köprülü DTT700' ü tercih etmek çok daha mantıklı, üstelik bu daha fazla sustain demek.

SCREAM
    bu arada biraz bnde uğraşıyorum klasik gitarla tabi şöle;: ordan akor ezberle burdan tab , selim ışık hocanın derslerini bulduğum iyi oldu alabilirsem gitarı ordan takip edicem. Birde elektroyu aldığımda beni uzun bir süre götürsün istiyorum.. yani bir süre sonra ""bana yetmez bu gitar değiştirmeliyim"" uzun süre demiyeceğim bir gitar olmalı..
    yeni başlayan biri olarak endişe ediyorsun, anlıyorum. ama bu modeller zaten çıtanın üstünde olan ürünler, tarz değişikliği yapmadığın sürece gitar değiştirmen gerekmez.

DEATH NOTE
    xpt700 yani xiphos serisi komple muhammed suiçmez adına üretilmiş gitarlardır
    arkadaşın bahsettiği XPT700 ve XPT700XH teknik açıdan çok farklı gitarlardır. Arkadaş XPT700XH' tan bahsediyor. ayrıca Muhammed Suiçmez sadece XPT707 FX i kullanıyor sabit köprülü 7 telli bir model. Xİphos serisinin diğer modellerinin Muhammed Suiçmez ile hiçbir alakası yok. Zaten XPT700 'ü düşünecek olursak Edge III tremolo gibi bir sisteme sahip bir gitarı muhammed suiçmez hayatta kullanmaz.

DEATH NOTE
    ben bu gitarı kullandım gerçekten sapı çok rahat
    DTT700 ve XPT700 de kullanılan sap profili aynı yani klavyelerin şekli aynı.

DEATH NOTE
    sırayla cevap veriyorum
    Japon yapımı maun gövdeye sahip Ibanez bulamazsın. Sadece birkaç tane maun gövdeli japon ibanez var, onlar da zaten çok pahalılar. Japon Ibanezlerde gitarların gövdeleri hep ıhlamur ağacıdır. Çünkü japonyada maun ağacı pek yetiştirilmez. Japonların ıhlamur ağaçları meşhurdur. Bu endonezya yapımı olanlar da son derece kaliteli gitarlar. Ibanez MTM1 mick thomson signrature da endonezya üretimidir. endonezyada kötü gitarlar üretilmiyor. Kanımca XPT700 ya da XPT700XH yerine DTT700 almak çok daha iyi bir seçim olur.
    Konu the_extremist tarafından (28.12.09 Saat 07:45 PM ) değiştirilmiştir.
    Mustafa

14. the_extremist adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

SCRE@M (28.12.09)

Gitar Dersi Video

Alıntı the_extremist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    27 perdeli bir gitar alman iyi bir şey değil. Aksine yeni başlayan biri olarak güçlük çekmene neden olur, buna gerek yok hiç rasyonel bir seçim değil. 27 perdeli gitar kullanan kimseye de rastlayamazsın. Çok özel durumlarda kullanılabilir.
    baktığım gitarlarda zaten hep çoğunlukla 22-24 perdeydi, fazladan 12 nota vs.. gibi yorumlar okudum o yüzden galiba iyi birşeydir diye düşündüm. Fakat çokta gerekmiyecekse önemi yok benim için..

Gitarın siyahı da var diye biliyorum. ancak o renk yeşil değil zatem. Farklı bir tür boya kullanılmış ışık altında mavi de görünebiliyor. yakından görsen seversin çok can yakıcı bir renk.
    aslında renk o kadar önemli değil..

DTT 700 kesinlikle bu gitardan çok daha iyi. EDGE III tremolo dayanıklı bir sistem değil, uzun vadede çok problem çıkartır, devamlı kullanıldığı takdirde fonksiyonunu yitirir, akord tutmaz. Bunu almaktansa sabit köprülü DTT700' ü tercih etmek çok daha mantıklı, üstelik bu daha fazla sustain demek.
    EDGE III tremolo hakkında bilgi edinmeye çalıştım fakat ingilizce sitelerde rastladım bu nedenle çokta anlayamadım fakat edge III en kötü edge II vs.. olarak iyiye doğru gidiyor sanırım. Sabit köprülü bir gitar hakkındaysa hiç bir şey bilmiyorum. Uzun vade kullanmayı düşündüğüm için eğer sorun çıkarıp başımı ağrıtacaksa vazgeçiyorum tamamen diyebilirim..

yeni başlayan biri olarak endişe ediyorsun, anlıyorum. ama bu modeller zaten çıtanın üstünde olan ürünler, tarz değişikliği yapmadığın sürece gitar değiştirmen gerekmez.
    zaten gitarı aldıktan sonra 4-5 yıl değiştiremiyeceğim. O yüzden iyi olsun istiyorum. endişem bu yüzden.

arkadaşın bahsettiği XPT700 ve XPT700XH teknik açıdan çok farklı gitarlardır. Arkadaş XPT700XH' tan bahsediyor. ayrıca Muhammed Suiçmez sadece XPT707 FX i kullanıyor sabit köprülü 7 telli bir model. Xİphos serisinin diğer modellerinin Muhammed Suiçmez ile hiçbir alakası yok. Zaten XPT700 'ü düşünecek olursak Edge III tremolo gibi bir sisteme sahip bir gitarı muhammed suiçmez hayatta kullanmaz.
    XPT707 FX gitarınada bakmıştım fakat 6 ve 7 tel arasında ne gibi bir fark var onu bile bilmiyorum... o yüzden düşünmedim bile..

Kanımca XPT700 ya da XPT700XH yerine DTT700 almak çok daha iyi bir seçim olur.
    perde sayısı, manyetikleri ve sabit köprü ile tremolo sistemleri kafamı çok karıştırdı..
    edge III tremolo ile sabit köprü hiç anlamadım nasıl bir mantıkla kıyaslıyacağımı bile bilmiyorum..

Sayfa 1/3 123 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar