Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Askı vidası

Gitar Dersi Video
    Durumu: inamoto çevrimdışı
    Yer: Silivri
    Beğendiği Mesajlar: 56
    53 Mesajına 65 beğeni yapıldı.

Standart Askı vidası

İyi pazar akşamları gdv halkı. Sanırım askı ve aksamları ile başım belada. Bu sefer de gitarın arka tarafındaki askı vidası yerinden çıkıyor. Vidası sıkılmıyor. Yani içine girdiği tahta kısım yalama olmuş sanırım. Var mı tavsiyesi olan veya daha önce başına gelen? Üzerine baskı bindiği için çıkmıyor ama her an çıkacakmış endişesiyle de konsantre olunmuyor. Bir kağıt falan sıkıştırsam vidaya?
    ...GırıdıGırıdıGırıdıGırıdı...

...Endüstriyel Metal...

R+

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

İyi pazarlar.Daha yeni başıma geldi buolay.Kağıt falan sıkıştırma,sıkıştırsanda sakın güvenme tekrar çıkabilir.Bendede önkısım vida yalama olmuş.Musluklara sarılan o ince beyaz bant tarzı şey sarmıştım birazdaha iyi olmuştu ama sonuşta vida tekrar yarıya kadar gelmişti.Yani ha çıktı ha çıkacak modunda.Şakası yok dediğin gi çalarken insan konsantre olamıyor.Yabirden çıkarda gitarı düşürürsem diye.Busefer kendi vidasını çıkardım,yerine bildiğin ahşap için kullanılan,üzerindeki vidaya göre 3'de 1 daha uzun ve çap olarak birazdaha genişbir vida taktım.Bildiğin mobilya için kullanılan vida.Yıldız tornavida için.Tabi orjinali gibi nikelajlı değil ama şimdi sımsıkı tutuyor.Hem dişleri daha belirgin olduğu için tekrar yalama olma ihtimali daha az.Birazdaha derine girdiği için şuan gözüm arkada değil.Tavsiye ederim.Benimde 5 gün kadar falan oldu.Şuan gayet sağlam.Kolay gelsin.
    Konu Bertan KARAKAŞ tarafından (27.12.09 Saat 11:30 PM ) değiştirilmiştir.
    steelplectrum

3. Bertan KARAKAŞ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

inamoto (28.12.09)

Gitar Dersi Video

Bu işin şakası yok sanırım. Sonuçta çapı genişletiyoruz. Bir bakmışız genişletecek yer kalmamış. Çözüm daha kalın bir vidada mı yani şimdi?

...Endüstriyel Metal...

R+

Gitar Dersi Video

Çok aşırı değil ama üzerindeki orjinal vidaya göre biraz daha uzun ve birazdaha geniş olması gerekiyor bence.Bu genişllik ahım şahım birşey değil tabi.Yarım belki 1 milim falan daha fazla olacak şekilde.Çünkü aynı boy başka bir vida taksan hiçbirşer değişmeyecek yalama olmuş çünkü.Birde üzerindeki vida zannedersem bende öyleydi çünkü,sonradan taktığım vidanın dişleri kadar belirgin değildi.Eğer dişleri daha keskin ve daha aralıklı vida takarsan bence çok sağlam olur.Yani söylediğim vida mobilyalarda falan kullanılıyor işte.Sağlam olmaması mümkün değil.Umarım nasıl olduğunu anlatabilmişimdir.Belki elinin altında bile vardır.Genelde herevde pense,tornavida,allen anahtar,civatarar,vidalar vs.ıvır zıvırın doldurulduğu,aile reisinin evde tamir gerektiren birşey olduğu zaman hemen bumeydana çıkardığı kutulardan vardır heralde.Butarz kutulardada zamanla başka şeylerden artırılan birsürü vida birikir.Söylediğim tarz bir vidada içinde kesinlikle vardırHani akıllı vida derlerya ucu matkap biçimli.Onun renginde,tabi 3-4 boy daha büyüğü,akılsız olanıHabirde unutmadan yeni vidayıda yerine sıktığında fazla zorlamamanı tavsiye ederim.Elinin ayarını iyi ayarlaman lazım.Yani son haddeye geldiğinde biraz zorlanınca orada bırakki zorlayarak tekrar yalama olmasına imkan vermemek için.
    Konu Bertan KARAKAŞ tarafından (27.12.09 Saat 11:50 PM ) değiştirilmiştir.
    steelplectrum

6. Bertan KARAKAŞ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

inamoto (28.12.09)

Gitar Dersi Video

Alıntı steelplectrum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok aşırı değil ama üzerindeki orjinal vidaya göre biraz daha uzun ve birazdaha geniş olması gerekiyor bence.Bu genişllik ahım şahım birşey değil tabi.Yarım belki 1 milim falan daha fazla olacak şekilde.Çünkü aynı boy başka bir vida taksan hiçbirşer değişmeyecek yalama olmuş çünkü.Birde üzerindeki vida zannedersem bende öyleydi çünkü,sonradan taktığım vidanın dişleri kadar belirgin değildi.Eğer dişleri daha keskin ve daha aralıklı vida takarsan bence çok sağlam olur.Yani söylediğim vida mobilyalarda falan kullanılıyor işte.Sağlam olmaması mümkün değil.Umarım nasıl olduğunu anlatabilmişimdir.Belki elinin altında bile vardır.Genelde herevde pense,tornavida,allen anahtar,civatarar,vidalar vs.ıvır zıvırın doldurulduğu,aile reisinin evde tamir gerektiren birşey olduğu zaman hemen bumeydana çıkardığı kutulardan vardır heralde.Butarz kutulardada zamanla başka şeylerden artırılan birsürü vida birikir.Söylediğim tarz bir vidada içinde kesinlikle vardırHani akıllı vida derlerya ucu matkap biçimli.Onun renginde,tabi 3-4 boy daha büyüğü,akılsız olanıHabirde unutmadan yeni vidayıda yerine sıktığında fazla zorlamamanı tavsiye ederim.Elinin ayarını iyi ayarlaman lazım.Yani son haddeye geldiğinde biraz zorlanınca orada bırakki zorlayarak tekrar yalama olmasına imkan vermemek için.
    Anladım. Zaten orjinali pul tarzı bir şeyin içinden geçiyor. Abartılı bir vida geçmez oradan. Gitarın içinde hiç diş yok yalnız?

...Endüstriyel Metal...

R+

Gitar Dersi Video

Tabi dediğin gibi zaten abartılı olanıda çivisinin içinden geçmez.Gitarın içinde diş yoktur.Aslında önceden vardı ama eski vida içinde gidip geldiği için(yalama oldu dediğimizde bu zaten )dişler düzleşmiş oluyor.Birazdaha uzun ve geniş vida takmamızın sebebide bu zaten.Yeni taktığın vida tahtayı ezerek kendine diş açacak.Busebeplede içinde kıpırdayamayacak,haliyle yalama olma olasılığıda azalacak.Tabi yinede neolur neolmaz aradabir ellinle yoklaki gevşemişmi,yoksa hala sağlam duruyormu anlayasın.Bende hastalık oldu galiba.Her egzersizde bir kontrol ediyorum.Heralde zamanla unuturumBuyöntem bende işe yaradı.Umarım sendede yarar.Kolay gelsin.
    steelplectrum

9. Bertan KARAKAŞ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

inamoto (28.12.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: BATUHAN çevrimdışı
    Yer: istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 0
    5 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

ufak bi kıymık at az bişeyde japon yapıştırıcısı işlem tamamdır ömür boyu garanti veririm :d

Gitar Dersi Video

Anladım. Vidaları zaten ders olarak işliyoruz. Burada lazım oldu. Umarım açacağımız dişler tekrar yalama olmaz.

ufak bi kıymık at az bişeyde japon yapıştırıcısı işlem tamamdır ömür boyu garanti veririm :d
    Bunu bir dahaki sefere saklıyorum.

...Endüstriyel Metal...

R+

Gitar Dersi Video

Anladım. Vidaları zaten ders olarak işliyoruz. Burada lazım oldu. Umarım açacağımız dişler tekrar yalama olmaz.

Zannetmiyorum.Dediğim gibi bende işe yaradı.Birde senin durum aslında avantajlı.Neden diye soracak olursan.Gitarın altındaki vidaya,öndeki vida kadar yük düşmüyor.Çünkü dikkat edersen ayakta çalarkan gitarın açısından dolayı vidaya yanlara doğru,hattaaskı birazda gitarın gövdesine dayandığı için zıt yönde baskı uyguluyor.Ön vida ise gitarın klavye yukarı doru baktığından askı vidayı geri çekmeye çalışıyor.Birde benim gitar 4 kilo olduğunu düşünürsek ve bu yöntem bende işe yaradıysa,sende hayli hayli işe yarayacaktır.Japon işine ben sıcak bakmıyorum.Elin japonuna nekadar güvenilirİyi yapıştırıcı fakat çok sert yapıştırdığı için bir okadarda kırılgan.Ufak bir zorlamada eski vida tekrar yerinden oynar diye düşünüyorum.Ve buişinde şakası yok gerçekten.Umarım anlatabilmişimdir.
    Konu Bertan KARAKAŞ tarafından (28.12.09 Saat 12:39 AM ) değiştirilmiştir.
    steelplectrum

13. Bertan KARAKAŞ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

inamoto (28.12.09)

Gitar Dersi Video

Anladıııım. Çok teşekkür ediyorum. Yarın vidayı takacağım.

...Endüstriyel Metal...

R+

15. inamoto adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Bertan KARAKAŞ (28.12.09)

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar