Kendi gitarımdaki switch temassızlık yaptığından ve çok uğraştığım halde tamir edemediğimden,hatta anlayan birine gösterdiğimde yenisini bulman lazım dediğinden dolayı bende mydükkan'dan orjinal Gibson 3 yollu switch siparişi verdim.İnternette gece gündüz aramama rağmen sadece mydükkanda bulabildim.Gitarımın üzerindeki switch'in gitarın içinde kalan kısmıyla,sipariş ettiğim switch'in gitarın içinde kalan kısmı arasında şekil farkı var.Büyük olasılıkla bu switch'i gitara sığdıramayacağım ve biraz tahta oymak gibi operasyonlara girebilirim,buna kendimi hazırladım.Spariş elime daha geçmedi çünkü,3 gün oldu bekliyorum.Hafta sonuna denk geldi,ondan olabilir.

Herneyse asıl konuya geleyim.Les Paul kullanan arkadaşlarda,varsa daha önce butarz switc gitarına monte eden arkadaşlardan ricam şu.Öncelikle benim gitarın üzerinde switch'e bağlanan 4 tane kablo var.

1.Siyah-Zannedersem şasi ile alakalı olan kablo bu,yani switch'in enkalın bacağına lehimlenecek olan.Elektronik bilgim yok,sadece üzerinden sökeceğim switch'in bağlantısına bakarak söylüyorum.
2.Beyaz kablo-Nedir bilmiyorum.
3.Sarı kablo aynı şekilde nedir anlamıyorum.
4.Kırmızı kablo-Bu kırmızı kablo kendi gitarın üzerindeki 5 bacaktan 2 tanesini biraraya yamultarak bitiştirmişler ve kırmızı kabloyu 2 bacağa birden lehimlemişler.

Şimdi sorum şu:Fotoğrafta gördüğünüz switc'in 5 tane bacağı var.Bu renk renk olan kabloları hangi bacaklara lehimleyeceğim?Eski switch'in 4 bacağı aynı hizada sıralanmışken,diğer siyah kablonun bağlanacağı bacak diğer uçtayken,bu switch'te 3 bacak alt kısımda,2 bacak üst kısımda olduğu için neyin nereye bağlanacağını kestiremedim.Birde dediğim gibi,LP kullanan arkadaşlar arka kapağı açıp,kendi switchlerinin resimlerini ekleyebilirlerse daha bir aydınlatıcı olur diye düşünüyorum.Herkeze şimdiden çok teşekkürler.