Close
Giriş Bilgileriniz

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Telefon dolandırıcılarına dikkat!!!

Kimya Öğretmeni
    Durumu: Burhan çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 656
    288 Mesajına 708 beğeni yapıldı.

Standart Telefon dolandırıcılarına dikkat!!!

Arkadaşlar, hep haberlerde duyarız izleriz ama bizim başımıza gelmez sanırız böyle şeyler. Evet, böyle sanıyoruz fakat ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Geçen hafta profesyonel dolandırıcılar tarafından hedef seçildim. Profesyonel diyorum çünkü gerçekten adamlar bazı şeyleri aşmışlar resmen.

Olay şöyle gelişti:
    Telefonum çaldı, tanımadığım bir numara. Arada geçen muhabbet şöyle:
    'İyi günler, biz Erzurum il emniyet müdürlüğünden arıyoruz. İsmin Burhan DURAN mı?'
    evet diyorum...
    'Telefon numaranızı kaç yıldır kullanıyorsunuz?'
    9 yıl oldu diyorum.
    'Telefon numaranızdan yasa dışı örgütlerle iletişime geçildiği saptanmıştır! Eğer kayıtların işleme konulmasını istemiyorsanız 3 adet 750 kontörlük vodafone kontör kartının numaralarını bize göndermeniz gerekiyor!'
    bu bir rüşvet mi diyorum ben.
    'hayır, rüşvet değil, sadece bu iyiliğimiz için bir karşılık'
    tamam o zaman diyorum ben. hemen şimdi evden çıkıyorum ve merkeze geliyorum. Amiriniz benim hemşerim. 2 saat içinde onun yanındayım. gelirseniz oraya birde komiserin yanında konuşalım diyorum.
    'Gelmenize gerek yok, biz hemen bir ekip çıkartıyoruz adresinize' diyor ve küt! telefon kapanıyor...
    Babamı arıyorum, babam Şavşat ilçe polis merkezine gidiyor ve numarayı veriyor komisere. Ufak bir araştırmadan sonra numaranın daha önce de dolandırma olaylarına karıştığı tespit ediliyor. Ama işleme konulmuyor. (neden işleme konulduğunu halen çözemedik!)
    En başından beri bir terslik olduğunu anlıyorsunuz ama konuşma sırasında siren sesleri bir taraftan, komiserim sözleri bir taraftan... Gerçek bir polis merkezinden aransak belki o kadar inandırıcı olmaz yani İşin diğer ilginç tarafı, adamlar adımı soyadımı, okuduğum okulu vs. neredeyse herşeyi biliyorlar.

Bunu niye anlatıyorum, çünkü okursanız, sizin başınıza da böyle birşey gelirse gafil avlanmayasınız diye. Ben kazasız belasız atlattım şükür olsun.
    Hiç bir polis merkezi telefondan kimlik bilgisi sormaz, kontör istemez , kredi kartı vs.vs bilgileri istemez. Eğer sizi de ararlarsa, en yakın merkeze gidip durumu bildirin. İşleme konulmasa bile en azından içiniz rahat eder...

Yine tekrar etmek istiyorum. Adamlar bilgilerimize ulaşabiliyorlar. Nasıl yaptıkları hakkında hiç bir fikrim yok ama ismimi ve Erzurumda öğrenci olduğumu biliyorlardı
    Konu Burhan tarafından (31.12.09 Saat 06:15 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

2. Burhan adlı üyemizin mesajı 4 defa beğenildi.

gkhn.exe (31.12.09), lamajör (31.12.09), NuRR (31.12.09), thriller (31.12.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: gkhn.exe çevrimdışı
    Yer: ist
    Beğendiği Mesajlar: 264
    14 Mesajına 20 beğeni yapıldı.

evet kesinlikle benim başıma gelmez dememek lazım. Uyanık olmalıyız böyle konularda gafil avlanmamak için . Teşekkürler bilgilendirme için ...

4. gkhn.exe adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Burhan (31.12.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erdem Köklü çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 245
    205 Mesajına 607 beğeni yapıldı.

Böyle şeyler oluyor. Anlattığın olayın birebir aynısı arkadaşımın başına gelmişti. Dikkat etmek gerek
    Dünya düşünürler için bir komedi, hissedenler için bir trajedidir.

H. WALPOLE

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen bir aptaldır. Ondan sakının.
    Bilmeyen ve bilmediğini bilen bir öğrencidir. Ona öğretin.
    Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır. Onu uyandırın.
    Bilen ve bildiğini bilen akıllıdır. Onu izleyin.

Bir sual soran beş dakika müddetle bilgisiz görünür, sual sormayan ilelebet bilgisiz kalır.

M. Erdem KÖKLÜ

6. Erdem Köklü adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Burhan (31.12.09)

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar