Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Eric Clapton Ve Steve Winwood Konseri

Gitar Dersi Video
    Durumu: rknktyky çevrimdışı
    Yer: Sarıyer / İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 24
    27 Mesajına 51 beğeni yapıldı.

Standart Eric Clapton Ve Steve Winwood Konseri

Bu gün Taksim'de dolaşırken gözüme çarptı bu afiş. Belki katılmak isteyen arkadaşlar olabilir diye resmini çektim

13 Haziran 2010 tarihli konserin detaylarıyla ilgili Biletix'de yazanlar şunlar :

DEVLERİN BULUŞMASI!

19 Grammy ödüllü gitar kahramanı Eric Clapton ve rock müzik tarihinin en çarpıcı seslerinden Steve Winwood bir araya geliyor!

13 Haziran 2010 – Pazar günü santralistanbul’da iki efsane isim ile muhteşem bir canlı performans deneyimi sizleri bekliyor. Biletlerinin bir çoğunun halihazırda tükendiği Avrupa turnesinin son ayağı olan konser 13 Haziran 2010 Pazar günü santralistanbul’da gerçekleşecek. Biletler 22 Aralık 2009 saat 15:00 dan itibaren Biletix’te satışta!

Winwood Clapton’la arkadaşlığının ilk yılları için “Ben 15, 16 yaşlarındaydım, o ise 18, 19 ve bana ağabeylik yapardı.” diyor. “Beraber müzik dinler, müzik konuşurduk. Arkadaşlığımızın en başlarından beri ağabeylik rolünü üstlendi." Dostlukları pekiştikçe Clapton ve Winwood yanlarına davulcu Ginger Baker ve basçı Rich Grech’i de alarak Blind Faith’i kurdular. 1969 yılında liste başı olan grupla aynı ismi taşıyan tek bir albüm yayınladıktan sonra grubu dağıttılar.

Ama, ne Clapton’ın ne de Winwood’un kariyerinde spotlar ışıltısını kaybetti.

Clapton 19 Grammy Ödülü kazandı ve üç farklı durumda Rock ‘n’Roll Hall of Fame’e davet edilmenin onurunu yaşadı; Winwood Yılın Albümü ve Higher Love şarkısıyla En İyi Erkek Vocal Performansı gibi dallarda Grammy aldı. Tekrar bir araya gelme kararı ise Clapton’dan çıktı. Clapton “geçmişte yapılan müziğin güzelliğini ve romantizmini” yeniden yaratmak istiyordu. İkili, Jimi Hendrix’ten (Little Wing), Clapton’tan (Forever Man), JJ Cale’in (Cocaine) Winwood’un Traffic adlı grubundan (Pearly Queen) ve Hendrix’in "Voodoo Chile" ının 16 dakikalik bir versiyonu gibi çaldıkları parçalarla, dinleyicileri rock’n roll’un altın çağlarına geri götürüyorlar ve performanslarını Blind Faith albümünden çaldıkları hitlerle süsleyerek hem eski hem yeni fanlara unutulmaz bir gece yaşatıyorlar.
    Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir..

Gitar Dersi Video
    Durumu: Revanchist çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 3
    3 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Vay canına gerçekten gitmeye can atıyorum. Ki muhtemelen de gideceğim fakat biletin satışa sunulmasından beri baya vakit geçmiş. Umarım tükenmemiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: F3rhat çevrimdışı
    Yer: Mersin
    Beğendiği Mesajlar: 9
    5 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

Neden böyle şeyler hep İstanbul'da olur ?
    Türkiye İstanbul'dan mı ibaret ?

Sözler, iki solo arasındaki zaman kaybıdır !...

Gitar Dersi Video
    Durumu: rknktyky çevrimdışı
    Yer: Sarıyer / İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 24
    27 Mesajına 51 beğeni yapıldı.

Alıntı F3rhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden böyle şeyler hep İstanbul'da olur ?
    Türkiye İstanbul'dan mı ibaret ?
    Tabiki değil ama sonuçta bu bi dünya turnesi ve Türkiye ayağının İstanbulda olması gayet normal.
    Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir..

Gitar Dersi Video
    Durumu: flexor88 çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 12
    13 Mesajına 34 beğeni yapıldı.

Bilet fiyatlarına bakın hele

1. Kategori: 370,00 TL (Sahne Önü)
    2. Kategori: 265,00 TL (VIP 1 - VIP 3)
    3. Kategori: 215,00 TL (VIP 2 - VIP 4)
    4. Kategori: 99,00 TL (Normal Bilet - İndirimli Dönem)

Muhtemelen Final dönemlerine denk gelecek.Yoksa kesin 1. Kategoriden(!) biletimi alıp İstanbul'a giderdim

Bu arada Eric Clapton'ı youtube'dan izlemeye devam
    Konu flexor88 tarafından (07.01.10 Saat 10:00 PM ) değiştirilmiştir.
    ALL THE POWER ON EARTH CANT CHANGE DESTINY

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar