Close
Giriş Bilgileriniz

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yeni Başladım (sayılır)

Gitar Dersi Video
    Durumu: aprsn çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Yeni Başladım (sayılır)

Arkadaşlar bende İbanez Acoustic gitar var ve ben başlayalı neredeyse 6 ay oldu ve ben sadece linkin park,avril ve marliyn manson dan birkaç tab solo falan biliyorum nasıl başlamam gerekirdi bana aşama aşama yazarmısınız ayrıca en utandırıcısı olan F akorunu basamıyorum kapo yapamıyorum bir türlü fakat ortalara doğru kapo yapabiliyorum acoustic çok zor basılıyor elektro dahamı kolay ??? yardımlarınızı bekliyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: RaistEmre çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 11
    12 Mesajına 12 beğeni yapıldı.

Bare basamamak utanç değil başlarda herkez basamaz.Selim hocamızın derslerini sırasıyla takip edersen hızlı bi şekilde gelişirsin.Akustik gitarın telleri biraz sert olur ama alışırsın parmakların güçlendikçe bu sorun ortadan kalkar.Sana tavsiyem bol bol parmak eğzersizleri yapman.

Gitar Dersi Video
    Durumu: onurd çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 2

Direk parçalara çalışmak yerine majör minör gamları çalışmanı tavsiye ederim.Bu kulağını da parmaklarını da geliştirmeni sağlar, birçok solo gamların transpoze edilip çeşitli varyasyonlar denenerek çalınmış halidir.Bareli akorlar ise tutuşta problem yoksa egzersizle halledilir başta zor gelse de bir süre sonra açık akorları basmaktan farkı kalmaz iyi çalışmalar dostum

Gitar Dersi Video
    Durumu: onurd çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 2

Bu arada kafanda rock metal türevi müzikler yapmak varsa elektro gitara geçmen daha yerinde bir karar olur ''distortion'' tonlarına ihtiyacın olacağından akustik gitar seni tatmin etmez.

Gitar Dersi Video
    Durumu: aprsn çevrimdışı

teşekkür ederim ben akor çalışmaya başliyim bare basmaya çalışıyim fln fln....

Gitar Dersi Video
    Durumu: Corvius çevrimdışı

aynı dertten müzdarip sayılırım ama ben bare falan basıyorum aam parmaklarım hem kalın hem yavaş serçe parmak berbat ne yapmalıım bilmiyorum(

Gitar Dersi Video
    Durumu: Doğukan Güney çevrimdışı
    Yer: Aydın
    Beğendiği Mesajlar: 79
    14 Mesajına 15 beğeni yapıldı.

sürekli çalış napçan seçe parmak kötü die yüzük parmağınla fln basma serçe parmağında zamanla gelişir bende yeni kurtuldum sayılır o dertten

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar