Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
73 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dövme Hakkındaki Düşünceleriniz

RocknRolla
    Durumu: Kerem ERGİN çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 274
    444 Mesajına 4.735 beğeni yapıldı.

Standart Dövme Hakkındaki Düşünceleriniz

Arkadaşlar Bazı Kaynaklar Dövmenin Günah Olduğu Kanısında Sizlerin Düşünceleri Nedir Bu Konuda

Gitar Dersi Video
    Durumu: mitov çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 63
    39 Mesajına 56 beğeni yapıldı.

Ya aslında problem dövme yaptırmakta değil abdest geçirmemesinde. Yani bildiğim kadarıyla vucuduna bişeler çizdirmek değil asıl olay, dövme yapınca o bölgeye su geçmiyo yani abdestsiz dolaşıyosun anla günah olan kısmı bu yani ben böyle biliyorum.

Gitar Dersi Video
    Durumu: direc-t06 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 55
    33 Mesajına 41 beğeni yapıldı.

arkadasım kuranı kerımde namaz kılında yazıyo sankı hergun namazmı kılıyoruz yazıyo dıye alkol sıgarada yasak sankı hıc ıcmıyomuyuz yanı demek ıstedıgım tum sartlarını yerıne getırıyormuyuzda bır dovmenın gunah oldugunu dusunuyoruz

Benım sırtımda Bob Marley dovmesı var gayette mutluyum 2 ay sonrada koluma ATATUR ımzası yaptırcam . içim cok rahat .abdest gecmezmıs fln hayatımda kackere abdest aldımkı gecsene gecmese ne

4. direc-t06 adlı üyemizin mesajı 3 defa beğenildi.

Burak Taş (15.11.10), kaan07 (04.02.10), murusoft (04.02.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: dNz çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 91
    97 Mesajına 258 beğeni yapıldı.

Birkaç yaz önce bacağıma geçici dövme yaptırmıştım, o zamandan beri vardır aklımda dövme yaptırmak İlk fırsatta koluma Atatürk imzası düşünüyorum, gerisi gelir herhalde

Günah kısmıyla ilgili değil de başka bir konuda yorum yapmak istiyorum. Birkaç tane dövmesi olan bir abimle konuşurken eşi şöyle bir şey dedi: Yaşlandığında dövmenin seni rahatsız edip etmeyeceğine iyi karar ver. Buruş buruş dedeler nineler oluyormuşuz kollarımızda dövmeler Komik olur be
    Konu dNz tarafından (21.01.10 Saat 11:35 AM ) değiştirilmiştir.
    Zeynep (Kısaca ZeYN )

Yeni kullanıcı adı: ZeYN

Oradan devam ediyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: Atakan ÇELİK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 390
    339 Mesajına 414 beğeni yapıldı.

Alıntı dNz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç yaz önce bacağıma geçici dövme yaptırmıştım, o zamandan beri vardır aklımda dövme yaptırmak İlk fırsatta koluma Atatürk imzası düşünüyorum, gerisi gelir herhalde

Günah kısmıyla ilgili değil de başka bir konuda yorum yapmak istiyorum. Birkaç tane dövmesi olan bir abimle konuşurken eşi şöyle bir şey dedi: Yaşlandığında dövmenin seni rahatsız edip etmeyeceğine iyi karar ver. Buruş buruş dedeler nineler oluyormuşuz kollarımızda dövmeler Komik olur be
    Harbiden çok mantıklı fikir
    Dövme yaptırcaklar bnce sakn kollara yapmayn :P omuz yada sırt iyidir:P

/▌TROILER ▌\
    / \ / \
    ...
    YouTube Kanalım için Tıkla

Gitar Dersi Video
    Durumu: mitov çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 63
    39 Mesajına 56 beğeni yapıldı.

He bide yaptırınca kas çalışmayın mesela koluna yaptırıyosun sonra kas çalısıyosun iğrenç oluyo yarılıyo genişliyo falan berbat bi hal alıyo

Direct adlı arkadaşada cevap veriyim: Ben sana vaaz vermedim dostum git yaptır banane güle güle kullan sonra adam bilen varmı demiş bende bildiğimi söyledim yani.

Kimya Öğretmeni
    Durumu: Burhan çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 656
    288 Mesajına 708 beğeni yapıldı.

Onurun dedikleri doğrudur. Zamanında çok araştırdım, hatta gidip Müftüye sormuştum Dövmenin haram olarak kabul edilmesinin sebebi abdeste engel olması değildir. Zaten abdeste engel de olmuyor. Asıl neden vucut üzerinde kalıcı iz bırakmasıdır. Bu da bazı kaynaklarda yaradılışa müdahale olarak geçiyor.
    Bunlar benim fikirlerim değildir. Tamamını araştırma sonucu öğrendim. Yaptırmak isteyen varsa, kesin karar vermişse yine Onur'un yazdığı 3 maddeyi dikkate alsınlar... Keşke bende cesaret edebilsem

http://dovmekitabi.com/

Linkte, bir dövme ustasının hazırladığı ve ücretsiz olarak kullanıma sunduğu bir kitap var. Dövme hakkında tüm herşey ve örnek çalışmalar var. İsterseniz indirip inceleyin.
    Konu Burhan tarafından (21.01.10 Saat 01:02 PM ) değiştirilmiştir.

9. Burhan adlı üyemizin mesajı 5 defa beğenildi.

artun91 (04.02.10), lamajör (21.01.10), LxJaeN (04.02.10), ozgurevas (21.01.10), s.senem (21.01.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: s.senem çevrimdışı
    Yer: istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 343
    204 Mesajına 546 beğeni yapıldı.

Onur kesinlikle çok detaylı ve anlaşılır bir şekilde her yönüyle anlatmış.Ben de bikaç şey ekliyeyim.İlki 97 yılında yapılmış toplam 3 dövmem var. Ha günahla şunla bunla hiçbir zaman pek alakam olmadı evet ama o zaman lisesondayken din hocamızla böyle bir şeyin muhabbeti olmuştu.Eğer benden daha inaçlıysanız bir din hocasının ağzından çıkan söz sizi daha iyi tatmin edebilir diye yazacağım cevabını ; özünde Onur'un cevabıyla aynıydı.Safsata ve bağnazca yapılmış derinin ölmesi vs.si ,deri altına su girmemesi gibi mevzulara gülmüştü ve ha illaki bu sizi kesmezse İslam zaten bağışlayıcı bir dindir,herşeyin de çaresi vardır, ıslak bir bez koyup üstüne alırsınız abdestinizi olur biter,inancınızı da yerine getirmiş olursunuz demişti.Dinsel mevzularda çokta bilgili olmadığım için giremeyeceğim, ama anlatmak istediği şudur, adı ne olursa olsun önemli olan inancınla imanını yerine getirmen.3-5 boya bunu engelleyemez.Kaldı ki dövmem var diye cehennemde -varsa- yanıcaksam da hiç sakıncası yok.Evet 3 tane dövmem var ve enaz 2 tane daha da yaptırmayı düşünüyorum ama yaradanın varlığını ben kendi inancım doğrultusunda hergün zaten kutsuyorum.Yağmurunda mutlulukla ıslanıyorum,yarattığı tek bir ağacı muhteşem olarak düşünüp saatlerce izleyebiliyorum,yerine göğüne,doğumuna,ölümüne kadar herşeye hayranlıkla ve minnetle teşekkür ediyorum hem de hergün.İnsan,hayvan vs. tüm canlılar için iyi şeyler düşünüp yapmaya çalışıyorum,sanmıyorum ki hayatıma girmiş hiçkimse de kendisine bir zararım dokunduğunu söyleyemez,ama onlar için yapmaya çalıştıklarımdan,iyi birisi olduğumdan bahsederler.Böyle olmakta benim inancım,kısacası cenneti cehennemi unutun, hümanizimde yatar herşey.Hayatı ve canlı cansız herşeyin benim kadar varolmaya hakkı olduğuna inanıyorum ve hayatımı güzelleştiren herşeye de minnettarım,bundan başka da hiçbir inanca ya da cennete ihtiyacım yok
    Onur bahsetmiş ama ben de üstünden geçeyim, yaptırmak isteyen arkadaşlar sakın bianda karar veripte önünüze çıkan ilk dövmecide böyle bişeyi yaptırmaya kalkmayın.Herşey bir yana sağlığınız en önemlisi.Kesinlikle önce araştırıp doğru düzgün bir kişi bulun ve hatta gidip 1-2 kez de yaptığı işlere vs.lere bakın.Steril olduğuna inanmadığınız hiçbir yerde ve kişide sakın yaptırmayın.İstanbul için isim önerebilirim herzaman ama diğer iller için birşey diyemem.Çok soru sormaktan da çekinmeyin,temiz olduğuna inanana kadar da yaptırmayın lütfen.
    Deliriyorum muntazaman...

Qui donc devant l'amour ose parler d'enfer ?
    http://www.youtube.com/watch?v=U0NHiZXpRVs

11. s.senem adlı üyemizin mesajı 6 defa beğenildi.

Anakhin74 (30.10.10), babilo (21.01.10), Bertan KARAKAŞ (21.01.10), Burhan (21.01.10), dNz (22.01.10), lamajör (21.01.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: pyschotronic çevrimdışı
    Yer: İzmir
    Beğendiği Mesajlar: 16
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Alıntı Onur Çil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Dövme kesinlikle günah falan değildir !! Neden olmadığınıda söyleyeyim..İnsanlar genelde dövmenin abdest tutmadığını ve bu yüzden günah olduğunu söylerler fakat BU KOCA BİR YALANDIR!! Kalıcı dövmede dövme için üretilmiş özel boyalar vardır ve bu boyalar iğne yardımıyla derinin altına enjekte edilir.İğnenin temas ettiği bu bölgeler yani dövmenin yapıldığı tüm alan 1 hafta sonra pul pul fazlalık boyayı ve ölü deriyi atmaya başlar.Derinizin altında aslında boya kalmaz derinizin 2. tabakasının rengi değişir.Kalıcı dövme yapılan yere bir bakın üzerinden KIL çıkar ! ayrıca o bölge terliyodurda ! kısacası gözenekler açıktır! Gözeneklerin açık olduğu yerdede Abdest tutmama gibi bir sorun olamaz. Ayrıca boy abdesti denilen olay tamamen vücut temizliğiyle ilgilidir. Yani deri üstüyle ilgilidir. Derinin altındaki dövme deseni hiç bir şekilde abdestin tutmasında veya tutmamasında etken olamaz. Kalıcı dövmenin abdest tutmama hikayesi heavy metalin satanist müziği olduğunu söyleyen bizim yobaz islamcıların, aşırı dincilerin uydurduğu bir hikayedir. Ha şöyle bir durum vardırki hani şu cheetos lardan falan çıkan ıslatılıp hemen kola yapışıveren çocukların yaptığı basit dövmeler varya işte onlar deri gözeneklerini tamamen kapatıyo abdest tutmuyosa asıl onlar tutmuyordur !

Hazır bilen biri olarak ve kalıcı dövme yaptırmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla kalıcı dövme yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri yazıyım.

1) Dikkat etmeniz gereken ilk şey sterilizasyondur.! Nedir bu sterilizasyon : Dövme uygulaması sırasında kullanılacak olan iğnelerin steril ve kişiye özel tek kullanımlık olması ! , Kullanılan Boya potalarının kişiye özel tek kullanımlık olması ve dövme makinasında kullanılan tips yani iğnenin içinden geçtiği ucu konik şeklinde gelen uçtur.Bu tips eğer çelik ise dövme yaptırdığınız yerde bir sterilizasyon cihazı olup olmadığını kontrol edin eğer bir sterilizasyon cihazı ( otoklav) yoksa kişiye özel tek kullanımlık plastik tips kullanılmasını talep edin.Bu 3 malzeme mutlaka steril ve tek kullanımlık olmalıdır.

2) Kullanılan boyaların kaliteli olup olmadığını sorun eğer mümkünse boya kutusunu elinize alıp inceleyin üretim yeri üretim tarihi gibi bilgilerine bakın.

3) Dövme yaptırcağınız kişinin daha önce yaptığı çalışmalara bir göz atın

BU maddelerden en çok dikkat etmeniz gereken konu sterilizasyondur ! Mümkünse tips de dahil herşey tek kullanımlık olmalıdır.Başka birinde kullanılan malzemeler sizde kullanılmamalıdır. yoksa kan yoluyla geçen hastalıklara yakalanabilirsiniz.

Dövme yaptıran ve dövme yapmayı öğrenmekte olan biri olarakumarım açıklayıcı bir yazı yazmışımdır.

onur arkadaşıma kesinlikle katılıyorum..su geçirmeyen deri çürür..yara yapar hava almaz....sol omzumda benimde bu yaz yaptırdığım aslan firavun karışımı dövmem var..bende çok memnunum..yaptırmayı düşünen arkadaşlara da tavsiye ederim..saygılar..

Gitar Dersi Video
    Durumu: AlvinLee çevrimdışı
    Yer: Kadıköy
    Beğendiği Mesajlar: 19
    138 Mesajına 208 beğeni yapıldı.

Günah veya Değil Bu Beni İlgilendirmez ... Sevmiyorum Dövme ...

Alıntı direc-t06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım kuranı kerımde namaz kılında yazıyo sankı hergun namazmı kılıyoruz yazıyo dıye alkol sıgarada yasak sankı hıc ıcmıyomuyuz yanı demek ıstedıgım tum sartlarını yerıne getırıyormuyuzda bır dovmenın gunah oldugunu dusunuyoruz

Benım sırtımda Bob Marley dovmesı var gayette mutluyum 2 ay sonrada koluma ATATUR ımzası yaptırcam . içim cok rahat .abdest gecmezmıs fln hayatımda kackere abdest aldımkı gecsene gecmese ne
    Kitabı Ne Karıştırıyorsun Şimdi ...

Neyse ... Kuranda Dövme Yasak Diye Bir İbare Geçmediği İçin Bu Sorunun Spesifik bir Cevabı Olmaz ... Olamaz. Günah veya Değil Diye Kimse Kararını Veremez Bunun
    Konu AlvinLee tarafından (21.01.10 Saat 01:24 PM ) değiştirilmiştir.
    "Bilmeyen ve bilmediğini bilen, çocuktur : Ona öğretin
    Bilen ve bildiğini bilmeyen, uykudadır :Onu uyandırın
    Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen, aptaldır : Ondan sakının
    Bilen ve bildiğini bilen, liderdir :Onu izleyin"
    (K’ung-Fu-tzu)

Türler : Blues, Aor(Adult Oriented Rock), Heavy Metal

14. AlvinLee adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

eykars (21.01.10), mitov (21.01.10)

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar