Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İnsanın Gitarda ilerlemesinde tarz önemlimidir ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rayman2 çevrimdışı
    Yer: Konya
    Beğendiği Mesajlar: 18
    33 Mesajına 67 beğeni yapıldı.

Thumbs up İnsanın Gitarda ilerlemesinde tarz önemlimidir ?

arkadaşlar yanılmıyorsam en önemli makalelerden birisini açtım herşeyn bir rajonu oldugu gibi tarz meselesi. hepimiz bir aileyiz aramızda türkçe rock heavy metal blues trash metal ve hatta nu metal dinleyenlerimiz bile var. zevk meselesi. mesela beniim tarzım tükçe rock grupları yabancı gruplardanda nightWish hastasyım. kurban, seksendört, gripin, duman, ve ayrıca bir adet klasik gitarım var bunlada hem söylüyorum sesimi geiştirmek amacıyla tek basıma hemde flamengo ritimleri atmaya calısıyorum hareketl türkçe parçalarda ör(yaşar kumralım,sezen aksu haydi gel) . yavaş yavaş dersleri takip ediyor ve bu arada elektro gitarıma ufaktan repertuarlar yapmaya baslıyorum. ör(kurban mehmet ağa cover, 84 affet,kgb, duman herşeyi yak ws ws). bunun yanında steve vai dinliyorum ayrıca amadeus rock mozart falan oluyorla cingle bels bunlarında rock coverlanmıs şeklini çalmaktan zevk alıyorum. metallicanın sadece enter sandman nothingini seviyorum. iron maidenden fear of the dark. yani cok seyrek metal takılırım. anlayacagınzı gibi türkçe rock grupları çalarak gitarda ilerleyemezsin falan diyor arkadaşlarım. burada öenmli olan husus istediğin şeyi yapmakmıdır? yoksa zor zoruna sıkıla sıkıla metal müzik ypamakmıdır sırf gitarda ilerlemek uğruna. yani yerli rock yapılarak yol katedemezmiyiz? belki bir çok arkadaşımızın aklındaki bu aynı sorular. Açar bi bakar yeri grupların tabına birde metallica şarkılarının tabına derki bu metalicanın parçalrını çalan adam harbi babayiğittir.Bencede öyle
    Konu Rayman2 tarafından (09.02.10 Saat 07:39 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Aslında elbette hepsinin insanın kendini geliştirmesinde faydaları vardır.Bence genel olarak Duman parçaları basit sayılır Metallica parçalarının yanında.Örneğin Selim hocamızın dediği gibi Metallica kendine özgü arpej tarzları var ve bunları gitarda uygulamak zaten ilk başlarda pena hakimiyetini oturtmakta büyük rol oynuyor.Tabi Türkçe parçalar,Yabancı parçalardan basittir anlamıda çıkmasın.Mesela Eagles-Hotel California'nın solosu dünyada eniyi sololar arasında yer alıyor ama çalması okadarda zor değil.Fakat Haluk Levent'in bir deliler cover'ında geçen solo,Hotel Californiayı zorluk derecesi olarak bence ikiye katlar.(son kısımlarından,yani gitarın iyice coştuğu bölümden bahsediyorum )Hala bulamadım,kim çaldıysa gerçekten muhteşem.Sevmediğin bir grubunda parçalarını çalmak zorunda değilsin elbette.İstemeye istemeye çalacağın içinde zaten gelişmeye bir faydası olacağını zannetmiyorum.Parça çalışacağım zaman ben kulağıma hoş gelen bir parçayı çalışıyorum mesela.Pek Metal parça çalıştığım söylenemez.Rifler kulağıma güzel geliyorsa ozaman ilgileniyorm.
    steelplectrum

3. Bertan KARAKAŞ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

dren_emrcn (11.02.10)

Gitar Dersi Video

yani mesela size ben buradan bir link vereym göz atın işte gruplar haricinde ise; tür oalrak nası diyeyim sevimli sololar hosuma gidiyor eger bide fender yada squier varsa :=)

mesela bu parça kopartıyo beni çalıyorumda -2 dk sını yasm 15 anca

mesela buda sevimli dedğim solo yavaş oalrak çalıyorum ama pekde yavas degl

5. Rayman2 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

spiritcrusher (22.05.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: OuzAn çevrimdışı
    Yer: Geçmişte
    Beğendiği Mesajlar: 20
    18 Mesajına 21 beğeni yapıldı.

tamam anladık jem i var iyi çalıyoda bu heyecan niye fazla yaşamaz bu
    Yavuz Çetin...

7. OuzAn adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

dren_emrcn (11.02.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: dren_emrcn çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 108
    46 Mesajına 81 beğeni yapıldı.

Alıntı Rayman2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela buda sevimli dedğim solo yavaş oalrak çalıyorum ama pekde yavas degl
    iyide bu solo değil ki. parçanın orjinali bu. w.a mozart'ın marcha turca'sı. sadece bu heyecanlı arkadaş coverlamış.

edit: ama eğer o 3. dakikadan sonra ki soloyu diyorsan tamam orayı izlemeden yorum yazmıştım özür dilerim.
    Konu dren_emrcn tarafından (11.02.10 Saat 11:08 PM ) değiştirilmiştir.
    uçmak istiyorsunuz ama uçmaya uçmakla başlayamazsınız. size önce yürümesini öğretmek zorundayım ve yürümeyi öğrenmenin ilk adımı, kendi kuralları olmayan insanın başkaları tarafından yönetilmek zorunda kalacağını anlamaktır.
    F. W. Nietzsche

Gitar Dersi Video

Alıntı dren_emrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide bu solo değil ki. parçanın orjinali bu. w.a mozart'ın marcha turca'sı. sadece bu heyecanlı arkadaş coverlamış.

edit: ama eğer o 3. dakikadan sonra ki soloyu diyorsan tamam orayı izlemeden yorum yazmıştım özür dilerim.
    tamamda mozartın marcha turcası diyorsunda o soolo değilmi yani bu çalışma basından sonuna kadar bir solodur.

Gitar Dersi Video
    Durumu: MetaLMaN çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Samandıra
    Beğendiği Mesajlar: 138
    58 Mesajına 142 beğeni yapıldı.

oda jemli arkadaş ünlü biri fransız ve televizyonlara çıkmış biri canon rock'ı en az 4 kere coverledi
    Ekipman

LTD & ESP : EX-50
    BOSTON: GA 15 R AMFİ

Gitar Dersi Video
    Durumu: Anıl Uz çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 81
    86 Mesajına 141 beğeni yapıldı.

--------------
    Konu Anıl Uz tarafından (25.04.12 Saat 10:33 PM ) değiştirilmiştir.

12. Anıl Uz adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

dren_emrcn (16.02.10)

Gitar Dersi Video

anladım peki

Gitar Dersi Video
    Durumu: inamoto çevrimdışı
    Yer: Silivri
    Beğendiği Mesajlar: 56
    53 Mesajına 65 beğeni yapıldı.

Koyu Rammstein dinleyicisiyim. Deliler gibi cayırttıra cayırttıra solo atmak bana pek şey gelmiyor yani. Ama yelpazen ne kadar geniş olursa o kadar iyi gitarist olursun.
    ...GırıdıGırıdıGırıdıGırıdı...

...Endüstriyel Metal...

R+

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar