Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Blaze Bayley - Promise And Terror (2010) Kritiği

Gitar Dersi Video
    Durumu: ZeYN çevrimdışı
    Yer: İstanbul - Kadıköy
    Beğendiği Mesajlar: 155
    294 Mesajına 1.011 beğeni yapıldı.

Standart Blaze Bayley - Promise And Terror (2010) Kritiği

Blaze Bayley - Promise And Terror (2010) Kritiği

'Haksızlık' kelimesi sizler için ne ifade ediyor bilmiyorum ama Blaze Bayley'i her duyduğumda bu kelime aklıma gelir. Oysa aradan 10 yıldan fazla süre geçti. Evet, Iron Maiden en esaslı klasik heavy metal grubu. Evet, Maiden bruce ile büyüyüp dev oldu. Evet, Bruce muhteşem bir sese sahip. Ama inanın bana, bu adamdaki ruh ve karizmanın çeyreği Bruce'da olmadı hiçbir zaman. Kıçının arasına giren kırmızı-mor taytlarla ordan oraya koşup duran bir adam sizler için pek karizmatik değilse tabi.

Iron Maiden'dan 1999'da şutlanan ex-Wolfsbane, ex-Maiden vokali Blaze Bayley, kendi grubuyla 5. stüdyo albümü Promise And Terror ile karşımızda.

KADRO:

Blaze Bayley- Vokal
    Nicolas Bermudez- Gitar
    David Bermudez- Bas
    Jay Walsh- Gitar
    Lawrence Paterson- Davul

Adamımızın ne kadar güçlü bir sese sahip olduğu zaten aşikar. Kendi grubuyla yaptığı 4 albümün, gerek sound, gerekse kalite açısından tatmin edici olduğu da bir gerçek. Durum böyle olunca, ''Bu albümü biran önce dinleyip yorumlamak, boynumun borcudur.'' diyerek başlıyorum Promise And Terror hatmine...

Çılgın şarkı Watching The Night Sky ile çılgın bir hızda açılan albüm, parçalar birbirini kovaladıkça kanımı kaynatmaya, içgüdüsel olarak saçma sapan hareketler yapmama (Örnek: Gitarda solo atıyormuş gibi yapıp kendinden geçme anını yüz mimiklerimde uygulamak.) neden oluyor. Taramalı gitar rifflerini iliklerimde hissettiğim 1.633, süpersonik God Of Speed, karanlık teması ve sağlam yapısıyla City Of Bones ve hemen ardından gelen Faceless ile sersemliyorum. Bu kadar da olmaz ki! ''Bir organizmaya bu kadar sağlam şarkıyı ard arda verirsen komaya girmesi kaçınılmaz arkadaşım. Yeter, stop!'' Albümü bir daha dinlemeye cesaretim yok.

Gerçek anlamda pek çok hit içeren, her notası titizlikle seçilmiş ve dinleyen heavy metal kitlesinde bağımlılık yaratacak bir albüm bu. Bayley vokalleri müthiş. Gitar tonları ve riffleri müthiş. Baslar daha da müthiş ve lanet olası aleti tüm parçalarda dörtnala koşarken duyabiliyorum.

Dandik albüm kapağını görmezden gelin ve bu müzik ziyafetine kayıtsız kalmayın!

(Puan:9/10)

Alıntıdır
    Gitar Teknikleri bölümüne yalnızca Gitar Teknikleri tarafından çekilen videolar için tarafımdan başlık açılmaktadır. Bu videoların haricinde açılan başlıklar yine tarafımdan çöpe taşınmaktadır.

2. ZeYN adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

Burhan (16.02.10), NuRR (16.02.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: s.senem çevrimdışı
    Yer: istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 343
    204 Mesajına 546 beğeni yapıldı.

Alıntı ZeYN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıçının arasına giren kırmızı-mor taytlarla ordan oraya koşup duran bir adam sizler için pek karizmatik değilse tabi.

Çok ayıp

Ayrıca o dönem, o taytlarla ordan oraya koşan adamlar gayet karizmatikti inan bana gerçi o dönem ooff düşünmek bile istemiyorum korkunç bir moda anlayışı, çok insan yaktı çırasını kendi başına
    Uzuuun zamandır İron Maiden dinleyen biri olarak , Bruce show adamıdır,ses kontrolü çok daha iyidir ve kesinlikle kat kat daha karizmatiktir bence, ha ama Blaze'inde daha bi hüzünlü ,yalvarır gibi,kasvetli,biraz daha snob bir sesi vardır. İkisinin kıyaslanması çok abes bence, çünkü biri elma biri armut bu adamların.Aynı kategoride değerlendirilecek işleri yok.Blaze'le birlikte farkedilir bir şekilde değişmiştir Maiden'ın müzik tarzı.
    Aradaki farkı anlayın diye örneklersek ; x factor albümü Blaze'le yapılmıştır. Number of the beast , fear of the dark , piece of mind gibi 10küsür albüm de Bruce'la.
    Karizmatikliğine dil uzatılmış çarpılırsınız vallahi, James Hetfield ile birlikte tartışmasız metal dünyasının (aslında müzik dünyasının diyelim) gördüğü en iyi frontmandir.

*****Bir de çok merak ediyorum bu yazıyı kim yazmış, hayatımda gördüğüm en berbat değerlendirme yazısı.İlkokul 3 çocuğu tadında, yeminle bundan 1000 kat iyisini yazarım ben,bu ne be ahahaha çok güldüm
    Deliriyorum muntazaman...

Qui donc devant l'amour ose parler d'enfer ?
    http://www.youtube.com/watch?v=U0NHiZXpRVs

4. s.senem adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

Burhan (16.02.10), lamajör (16.02.10)

Gitar Dersi Video

Destan yazmış yine birileri burada Bir kere de altta kal, cevap yetiştirme diyene bakın yahu Bi de laf at diyor Laf falan atmıyorum cicim, seninle yarışmak ne mümkün Benden bu kadar, daha da yazmıyorum
    Gitar Teknikleri bölümüne yalnızca Gitar Teknikleri tarafından çekilen videolar için tarafımdan başlık açılmaktadır. Bu videoların haricinde açılan başlıklar yine tarafımdan çöpe taşınmaktadır.

Gitar Dersi Video

Destan yazmış yine birileri burada Bir kere de altta kal, cevap yetiştirme diyene bakın yahu Bi de laf at diyor Laf falan atmıyorum cicim, seninle yarışmak ne mümkün Benden bu kadar, daha da yazmıyorum
    Yaa neden ööle dedin ki ) Daha da gelmem Davos'a eheehe..
    Kötü bişi mi yapıyoruz biz hayret bişi,körpecik beyinlerinizin aydınlanması için uğraşıyoruz şurda .Herkes yazsın düşüncelerini,bildiklerini..Forum burası yahu

Gitar Dersi Video

Yazıyı yazan kim bilmiyorum fakat Cem Köksal (Just Set Me Free) hakkında o kadar güzel şeyler yazmış ki, pek sevdim kendisini tanımadan (Düşündüm de, iki yazının yazılış biçimi çok farklı ama arada 4 yıl var. Aynı kişiler olabilirler mi acaba Biraz daha düşünmem lazım galiba)

Çalıştığı sanatçılar ve Cem Köksal’ın üstün gitar tekniği eklenince tadından yenilemeyecek bi albüm çıkmış piyasaya. Sözün kısası arşivlik bi albüm ‘’..Just Set Me Free!!’’ diye de bitirmiş amcamız

Sololarında cümle kurgusu bulamadığın Cem Köksal kişisinin albümünü hediye edeceğim sana, arşivde bir numara olsun

Buna da bir destan gelir sanıyorum ki Olsun, seviyorum ben. Yaz sen, yakışır teyzoşuma

Not: Özellikle bu saati bekledim yazmak için Eve geldiğinde " bi maillerime bakayım" havasında olmazsın sanıyorum ki Sabaha kadar rahat etsin yazdıklarım en azından

Gitar Dersi Video
    Durumu: AlvinLee çevrimdışı
    Yer: Kadıköy
    Beğendiği Mesajlar: 19
    138 Mesajına 208 beğeni yapıldı.

Blaze in Son Çıakrttığı Maiden Albümünde Bruce Olsaydı O Albüm Maiden Tarihinin En İyisi Olurdu ... Ama Benim İçin Özel Yeri Olan Tek Vokal Maidendeki Paul dur ... Pual un Yazdığı Hiç Bir Parçayı Paul Gibi Söyleyememiştir Ne Blaze Nede Bruce ... Paul olmasa Belki Bruce Da Katılmayacaktı Gruba ... Ama Blzae İyidir futureal i Severim
    "Bilmeyen ve bilmediğini bilen, çocuktur : Ona öğretin
    Bilen ve bildiğini bilmeyen, uykudadır :Onu uyandırın
    Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen, aptaldır : Ondan sakının
    Bilen ve bildiğini bilen, liderdir :Onu izleyin"
    (K’ung-Fu-tzu)

Türler : Blues, Aor(Adult Oriented Rock), Heavy Metal

Gitar Dersi Video

Yazıyı yazan kim bilmiyorum fakat Cem Köksal (Just Set Me Free) hakkında o kadar güzel şeyler yazmış ki, pek sevdim kendisini tanımadan (Düşündüm de, iki yazının yazılış biçimi çok farklı ama arada 4 yıl var. Aynı kişiler olabilirler mi acaba Biraz daha düşünmem lazım galiba)

Çalıştığı sanatçılar ve Cem Köksal’ın üstün gitar tekniği eklenince tadından yenilemeyecek bi albüm çıkmış piyasaya. Sözün kısası arşivlik bi albüm ‘’..Just Set Me Free!!’’ diye de bitirmiş amcamız

Sololarında cümle kurgusu bulamadığın Cem Köksal kişisinin albümünü hediye edeceğim sana, arşivde bir numara olsun

Buna da bir destan gelir sanıyorum ki Olsun, seviyorum ben. Yaz sen, yakışır teyzoşuma

Not: Özellikle bu saati bekledim yazmak için Eve geldiğinde " bi maillerime bakayım" havasında olmazsın sanıyorum ki Sabaha kadar rahat etsin yazdıklarım en azından
    Yazan arkadaşla müzik zevklerimiz 180 derece farklı yani belli Ya onun ya benim çok berbat bi müzik zevkimiz var, kendiminkinden de şüphe duymuyorum açıkçası bilmem anlatabildim mi

Cem Köksal mevzusuna gelirsek ;
    1- Memleketim sınırlarında zor bi işi doğrultmaya çalışmakta, sırf bu ülkede müzik yapmaya çalıştığı için bile,kendisini takdir ederim.
    2- Şahane ekipmanları var amcanın bu açıdan da takdir ederim.
    3- Çok akıllı kendisi ve pazarlama işinden süper anlıyor, bu özellikleri için de takdir ederim.
    4- Şahane ekipmanlar haricinde,şahane müzik adamlarıyla çalışma fırsatı yaratıyor kendine bu özelliğini daha da takdir ederim.
    Takdir kısımları bitti gelelim zıt kısımlarına
    5- Bariz bir şekilde malmsteen taklididir ,hatta adamın yer aldığı ilk projelerden biri msüde young malmsteen project adlı bir oluşumdu.Şahsen fikrim; tek malmsteen bile çok fazla 2.sine hiç gerek yok.
    6- Milleti sürekli batı müziği özentiliğiyle suçlamakta ama kendi slbümünü de şarkılarını da ingilizce sözlerle yapmaktadır.Ya bu suçlamayı yapmamalı ya da yaptımı bu şekil gülünç durumlar yaratıcak şeyler yapmamalıdır bence.
    7- Özellikle earthquake part 1 de bir çok yerden arak yada hadi esinlenme diyelim ama nerdeyse birebir kısımlar vardır.misal : malmsteen in as above so below unu da bu şarkıyla birlikte bi dinleyin bakalım,hatta mother earth ün sonundaki soloyu da. farkı fiyatı şarkının başı mother earthün sonu,devamı as above un devamı sonrraa ruthless şarkısını da yine malmsteenin fire and ice ı ile bi dinleyin bakalım
    8- Arak işini müzikle sınırlandırmaz "just set me free" albüm kapağı da bir J. satriani albümü kapağının çakmasıdır. İsteyen bulup bakabilir ; The Extremist albümü.
    9- Mütevazilikten çok uzakta kendini sürekli virtüöz gibi gösterme çabasındadır ki ,hem taklit müzik yaparak,yaratıcılıktan uzak, hem de canlı performansta özellikle bu kadar çok hata yapılarak virtüöz olmaktan çok uzaktır kendisi.
    10- Yaptığı müzik memleketim dahilinde yapılması zor bir müziktir çok taraftarı yoktur bu açıdan iyi bişeydir ancak,çok özgünüm çok şuyum buyum diye yapmaya çalıştığı şey sadece Türkiye için bişi ifade eder çünkü 10-15 sene önce dışarda bu müziği her noktasına kadar yaptılar bitirdiler tteheyyy
    11- Evet özgün soloları yok,cümle kurgularında hiçbir yaratıcılık yok falan geçtim bunu bi de kalbim bomboş mu ne öyle bir şarkısı var resmen detone bend var şarkıda.
    12- ayyy daraldım daha fazla yazamiiciim bukadarla idare edin

ZeYN'ime not : çok çakalsın gecenin bi körü laf atamayayım diye yazıyorsun falan,afferim
    Konu s.senem tarafından (18.02.10 Saat 02:14 PM ) değiştirilmiştir.

10. s.senem adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

lamajör (18.02.10), NuRR (18.02.10)

Kimya Öğretmeni
    Durumu: Burhan çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 656
    288 Mesajına 708 beğeni yapıldı.

Konu neden Cem Köksal'a geldi diye düşünürken birden fark ettim ki, Zeynep konuya dahil. Bu nasıl bir aşktır Zeynep

12. Burhan adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

NuRR (18.02.10)

Gitar Dersi Video

Alıntı Burhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu neden Cem Köksal'a geldi diye düşünürken birden fark ettim ki, Zeynep konuya dahil. Bu nasıl bir aşktır Zeynep
    Aman ne aşkı olucak O'nunki sırf bana muhalefet

Gitar Dersi Video
    Durumu: NuRR çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 929
    139 Mesajına 340 beğeni yapıldı.

Ortada bir aşk varsa: Senem ZeYN aşkı var bence Ben bu ikiliyi seviyorum,izliyorum.Beraber süper bir televizyon programı yapabilecek kadar ! iyi bir oluşum içinde olmaları mutlu ediyor beni. Keşke sabahlara kadar mesaj yazsalar da,okusak değil mi?
    NUR KUMKALE
    SELİM IŞIK'a destek olmak için
    www.gitardersivideo.com
    Teşekkürler S.SENEM

Yıldızlarımı söndürmüşler sanmayın!Tüm yıldızlarımı sizlere yolladım

15. NuRR adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

s.senem (18.02.10)

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar