Close
Giriş Bilgileriniz

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Murat Evgin

Gitar Dersi Video
    Durumu: istanblue çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    4 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Cool Murat Evgin

Doğum Tarihi
    5 Kasım l977

Doğum Yeri
    İstanbul

Eğitim

- Nurettin Teksan İlkokulu
    - İstek Vakfı Özel Belde Lisesi
    - Marmara Üni. İletişim Fakültesi Radyo-TV-Sinema Bölümü
    - New York Üni. İntensive Film Workshop
    - Marmara Üni. İletişim Fakültesi Reklamcılık Yüksek Lisans

1993 yılında ilk kez AKM’ de Erol Evgin’in 25. Sanat Yılı Konseri’nde gitarıyla sahneye çıkarak profesyonel müzik hayatına başlayan Murat Evgin, okul yıllarında çeşitli gruplarla çaldı. İngiltere (1992 ve 1996), Amerika (1993) gibi dış ülkelerde müzik çalışmalarını sürdürdü.

1996-1999 arasında “Beni Ellere Verdin” albümündeki şarkılarını dünyanın her yanından insanlara çaldı, aldığı değişik fikirler ve eleştirilerin ışığında şarkılarına yeni biçimler kazandırdı.

Kendi deyimiyle “Türk gibi Rock “ yapan Murat Evgin’e Türk televizyonlarının yanı sıra ünlü Avrupa müzik kanalı MCM de yer verdi. Sanatçıyla yapılan bir röportaj, “Beni EllereVerdin” klibi ve İstanbul’da verdiği konser “Generation Europe” programında gösterildi.

Hıncal Uluç, Can Ataklı, Lale Barçın İmer, Güngör Uras, Tufan Türenç, Ruhat Mengi, Nazlı Ilıcak gibi yazarların makalelerine konu olan Murat, 1999 yılından bu yana Türkiye, Almanya ve ABD’de toplam 500’ün üzerinde konser verdi.

2002’de Erol Evgin’le birlikte “Baba-Oğul Konser Show” turnesine çıktı.

2003 yılında kendi şarkılarından oluşan II. albümü “İnan Bana”yı çıkaran Murat Evgin, ayrıca “Sahra”, “Ben Evleniyorum”, “Sevda Masalı” “Kalplerde ikinci Bahar”, “Çocuğun Var Derdin Var”, “Haylaz Babam”, “Ah Kalbim”, “Ya Şundadır Ya Bunda” “Hayaller Gerçek Oluyor” “Şimdi Zayıflamak İstiyorum” gibi dizi ve TV programlarının müziklerini yaptı.

2005 yılında 3. albümü “Dün Bugün Yarın”ı çıkardı. Albümdeki şehit şarkısının klibinde Türk sinemasının duayeni Hülya Koçyiğit şehit annesi rolünü oynadı.Şarkının telif haklarından elde edilen tüm gelir TSK Mehmetçik Vakfına bağışlanıyor.

“İnan Bana” , “Beni Ellere Verdin” , “Yar” , “Baba-Oğul” , “Ben Evleniyorum” , “Her Gece”, “Gün Olur”, “ Arıyorum” , “Nayır N’olamaz” , “Şehit”, “Masum”, “Sana Kız mı Yok Hocam” “Dün Bugün Yarın “,“Özledim” “Yanımda Sen Olmalıydın” “İbadetim” şarkı yazarlığı geleneğini ülkemizde sürdüren Murat Evgin’in en çok bilinen besteleri arasındadır.

2. istanblue adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Bertan KARAKAŞ (08.03.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: bulutisa çevrimdışı
    Yer: ısparta
    Beğendiği Mesajlar: 9
    9 Mesajına 27 beğeni yapıldı.

arka sokaklar dizisinin müziklerinide o yapıyor bildiğim kadarıyla...''şehit'' parçası da kullanılıyor dizide üstelik...

Gitar Dersi Video
    Durumu: by_Emre çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

şarkılarının hiç birinin tabı yok hiçbiyerde :S bana yardımcı olun lütfen özledim sarkısının tabları

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar