Close
Giriş Bilgileriniz

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: internet ve tabların Gitar Çalışmasındaki olumlu olumsuz rolleri

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rayman2 çevrimdışı
    Yer: Konya
    Beğendiği Mesajlar: 18
    33 Mesajına 67 beğeni yapıldı.

Standart internet ve tabların Gitar Çalışmasındaki olumlu olumsuz rolleri

arkadaşlar ben dusunuorum kolayca bulunan interent tabları hazır resimli akorlar gamlar felan bence bizi tembelliğe itiyor. başka bir şey değil. belki selim hocamızın zamanında ne gitar videoları nede kolay ulasılan tablar vardı herşeyi kendileri yaptılar alt yapılar kendilerine ait o yuzden bu kadar saglam. hele gitar pro o tumden tembellik abidesi. kulak eğitimini gerilemede birebir. yani diyorumki bu tablar ve gitar pro aslında göründüğü gibi değil gerçekkten gitar çalmak isteyen birine engel ?

bakınız kirk hammetin görüşü

KH= KİRK HAMMET
    UG Röportajcı ultimate gitarmı ne

UG: Saatlerce odalarında oturan ve düşünerek, tartarak bir şeyler yazan gitaristlerden misin yoksa kayıt boyunca daha çok şey öğrenen gitaristlerden misin?

KH: Hiç düşünmeden, 2.si derim. Albüme azar azar öğrenerek bulduğum sololarla şekil veririm.

UG: Bu açık ki kolayca ulaşılan internet ve tablar olmadan önceydi, bu kulaklarını eğitmekte iyi bir yol olmuştur.

KH: Sanırım öyle. Şarkıda anahtar noktayı bulurum ve sonra kahrolası şey üzerine solo yazarım. (Güler) Bu tempo ve diğer herşeyle birlikte çalmam için yeteri kadar rahat ettirir beni. Ama kesinlikle soloya ara veririm ve yeni şeyler öğrenirim. Bu benim gerçekten başladığım yol.

2. Rayman2 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

NuRR (17.03.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

guitar pro çıktı mertlik bozuldu

4. quentin adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

NuRR (17.03.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rayman2 çevrimdışı
    Yer: Konya
    Beğendiği Mesajlar: 18
    33 Mesajına 67 beğeni yapıldı.

değimi : D :=)
    1:Black Sabbath
    2:MeTaLLiCa
    3:NightWish
    4:Pink FLOYD (turkçe rocktan yavaş yavaş kaliteye kaymamda rol oynayan grup (

annemin babamın bile hayatımı şekillendiremediği hayatımı şekillendiren 4 madde

Gitar Dersi Video
    Durumu: Knig çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 42
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

Guitar pro evet insanı tembelliğe itiyor ama şunu unutmamak lazım insanı geliştiren yönleride var tab okuyup en azından bir nota değeri bakmayanlara demiyorum.en azından değelere bakarak çalışırsan seni gene geliştiriyor.Tabi kendin çıkardığın kadar geliştirmesi ve o hazzı duymakla bir olamaz.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar