Close
Giriş Bilgileriniz

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: köprü ayarı

Gitar Dersi Video
    Durumu: Gökhan T. Gündüz çevrimdışı
    Yer: çanakkale/gelibolu
    Beğendiği Mesajlar: 67
    116 Mesajına 153 beğeni yapıldı.

Standart köprü ayarı

arkadaşlar gitarım cort x-11. şimdi tel değiştirirken selim hocamızından anlattığı gibi değiştirdim.gitarım geldiğinde 09-42 daddario telleri mevcuttu. bende Ernie Ball 2223 09-42 ile değiştirince köprü inişe gecti.sonrada sinir oldum açtım kapağı yükseltiyim indiriyim gevsetiyim derken yaptım akord olayı da tamam köprümde normal pozisyonda. ama tellerdeki gerginliği cözemedim.yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar şimdiden sağolun.
    Konu Gökhan T. Gündüz tarafından (17.03.10 Saat 07:03 PM ) değiştirilmiştir.
    ( g.o.k.h.a.n )

müzik tarzı: progressive ve power metal

Gitar Dersi Video
    Durumu: Gökhan T. Gündüz çevrimdışı
    Yer: çanakkale/gelibolu
    Beğendiği Mesajlar: 67
    116 Mesajına 153 beğeni yapıldı.

yokmu yorumu olan arkadaslar
    ( g.o.k.h.a.n )

müzik tarzı: progressive ve power metal

Gitar Dersi Video
    Durumu: HorsePop çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Keşke hemen oynamasaydın teller yeni olduğu için belli bi esneme payı oluyor 1-2 gün gitarı sürekli akord et hatta flody rose ile oyna teller iyice otursun eğer ondan sonra hala aynı problem varsa bi luthiere götürmeni öneririm çok basit gibi gelen şeyler ilerde büyük sorunlar yaratabilir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: oral.lp çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    3 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

köprü fazla havaya kalkarsa arkadaki 2 vidayı sıkıcaksın köprü aşağıda kalırsa o vidaları gevşeticeksin.sanırım bunu yapmışsın ama teldeki gerginliği çözemedim derken ne demek istedin onu tam anlamadım..şunuda söyleyim ernie ball yerine yine gitarının üzerindeki tellerin aynısından taksan bile aynı sorunla karşılaşıcaktın.floyroselu gitar her tel değiştirdiğinde ayar yapmak gerekiyo.tel gitarın üzerinde durdukça esniyo açılıyo falan,yeni tel takıncada doğal olarak köprü aşağı yukarı telin cinsine veya kalınlığına göre oynuyo umarım yardımcı olabilmişimdir ...

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar