Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: akustik gitar tel hakkinda soru

Gitar Dersi Video
    Durumu: adem190383 çevrimdışı
    Yer: Köln / Almanya
    Beğendiği Mesajlar: 101
    28 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

Standart akustik gitar tel hakkinda soru

arkadaslar dün akustik gitar aldim telleri hic hosuma gitmedi yani hic rahat edemedim cok kalin geldi elektro gitarimdaki teller 09 du yeni gitarimdakiler baya kalin ondan....
    benim 2 sorum var....
    1-) simdi ben 09 tel alsam bir problem olurmu seste veya herhangi birseyde???
    2-) elektro gitarda tel degistirebiliyorum ama akustik gitarda tuhafima gitti cözemedim acaba akustik gitarda teller nasil degistiriliyor???

heeee birde akustik gitarimda teller biraz yüksek klavyeye acaba ince tel alsam tellerde birazda olsa alcalma olurmu.........
    ADEM--KÖLN--27

Mecnun Bilseydi BESIKTAS Sevgisini Severmiydi Leyla Zillisini??

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Bu Alemde Tek AŞK BeşiktAŞK♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

yukarıda bana bir sorsalar,
    nedendir böyle siyah beyaz kefenin,
    buna sebep tek BESIKTASIM derim,
    Cehennemdeki yerime geçerim!!!

Türk insanı para gibidir;
    ışığa tut,
    İçinde Atatürk yoksa sahtedir....

Gitar Dersi Video
    Durumu: HorsePop çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Tel değişimi hakkında yardımcı olabilirim.
    Teli en kolay değişen gitar diyebilirim.
    Telleri sökerken burguları gevşet teller rahatladığında burgu başlarından çıkar ve köprüdeki boncuk benzeri şeyleri çıkart sonra yeni telin boncuklarını onun içine koy ve yerine iyice oturt akordunu yap

Tel yüksekliğinede gelince elektro gitarın tel yüksekliğinden fazla olması normal ama çok çok yüksek ise bi luthiere götür tellerin kalınlık ve inceliğide çok mm lik bi hesaptır etkisi olucağını sanmıyorum.
    Konu HorsePop tarafından (02.04.10 Saat 09:56 PM ) değiştirilmiştir.

3. HorsePop adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

adem190383 (02.04.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: adem190383 çevrimdışı
    Yer: Köln / Almanya
    Beğendiği Mesajlar: 101
    28 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

Alıntı HorsePop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tel değişimi hakkında yardımcı olabilirim.
    Teli en kolay değişen gitar diyebilirim.
    Telleri sökerken burguları gevşet teller rahatladığında burgu başlarından çıkar ve köprüdeki boncuk benzeri şeyleri çıkart sonra yeni telin boncuklarını onun içine koy ve yerine iyice oturt akordunu yap

Tel yüksekliğinede gelince elektro gitarın tel yüksekliğinden fazla olması normal ama çok çok yüksek ise bi luthiere götür tellerin kalınlık ve inceliğide çok mm lik bi hesaptır etkisi olucağını sanmıyorum.
    gercekten tel yüksekligi problem ilk defa akustik caliyorum cok tuhafima gitti birazda pisman oldum aldigima insallah alisirim ama teller cok sert acaba yumusak tel secenegi varmi yada ince tel taksam dahami rahat olur acaba
    ADEM--KÖLN--27

Mecnun Bilseydi BESIKTAS Sevgisini Severmiydi Leyla Zillisini??

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Bu Alemde Tek AŞK BeşiktAŞK♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

yukarıda bana bir sorsalar,
    nedendir böyle siyah beyaz kefenin,
    buna sebep tek BESIKTASIM derim,
    Cehennemdeki yerime geçerim!!!

Türk insanı para gibidir;
    ışığa tut,
    İçinde Atatürk yoksa sahtedir....

Gitar Dersi Video
    Durumu: HorsePop çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Tel yüksekliği dediğim gibi şuan tam ölçüleri aklımda değil ama bi araştır istersen 1 cm i geçiyosa 12 perde demiri ile telin arasındaki mesafe muhtemelen ayar yapılması gerekiyodur ki 1 cm de çok yüksek bence.
    Tel sertliği konusunada gelince light-super light teller var bunlar çok daha yumuşak oluyor denemeni öneririm.

6. HorsePop adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

adem190383 (03.04.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: enis1024 çevrimdışı
    Yer: Eskişehir
    Beğendiği Mesajlar: 5
    9 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

Alıntı adem190383 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dün akustik gitar aldim telleri hic hosuma gitmedi yani hic rahat edemedim cok kalin geldi elektro gitarimdaki teller 09 du yeni gitarimdakiler baya kalin ondan....
    benim 2 sorum var....
    1-) simdi ben 09 tel alsam bir problem olurmu seste veya herhangi birseyde???
    2-) elektro gitarda tel degistirebiliyorum ama akustik gitarda tuhafima gitti cözemedim acaba akustik gitarda teller nasil degistiriliyor???

heeee birde akustik gitarimda teller biraz yüksek klavyeye acaba ince tel alsam tellerde birazda olsa alcalma olurmu.........
    bende akustik gitarımı bir hafta önce aldım. teller başta sert geldi biraz ama şuan alıştım çok rahat çalıyorum. üzerinde 010 tel takımı var. değiştirince tekrar 010 almayı düşünüyorum. alışamazsan 09 tel al bence.

benim gitarda 1. perde tel arası 1,5mm, 12. perde tel arası 3,5mm. çalım gayet rahat. tel değiştirmeye gelince youtube da istemediğin kadar video var bunun gibi.

8. enis1024 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

adem190383 (03.04.10)

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar