Close
Giriş Bilgileriniz

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 0.07 telden 0.09 a geçiş yardım

Gitar Dersi Video
    Durumu: berkosman çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    4 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

Standart 0.07 telden 0.09 a geçiş yardım

Arkadaşlar GRG170DX gitarım var gitar 0.07 tele gore suan bi kere 0.09 tel taktım tremolo şahlandı. Bir gitarciya sordum 0.09a geçiş için ne lazım diye su arkadaki yaylardan bi tane mi alicam diye oda ona gerek yok ordaki vidalari sikarsan sorunun çözülür dedi bende tmm tmm diyerek çıktım ama açıkcasi birşey anlamadım bir de siz anlatsaniz çok makbule geçicek.bu arada gitarda 2 yay takılı arkada.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Gökhan T. Gündüz çevrimdışı
    Yer: çanakkale/gelibolu
    Beğendiği Mesajlar: 67
    116 Mesajına 153 beğeni yapıldı.

Bak şimdi arkadaki kapağı aç ordaki yayları gerdiğimiz zaman köprü bir miktar aşağıya inecektir ve teller uzayacaktır yayları gerdiğimiz için telleri gevsetmemiz gerekiyor.Bu durumda köprünün aşağı inmesine neden olcak.köprüyü paralel pozisyonuna direk getirmeyi deneme biraz ger akord et gerekirse tekrar yaparsın.
    ( g.o.k.h.a.n )

müzik tarzı: progressive ve power metal

Gitar Dersi Video

ben şu şekilde yaptım dogru mu bilmiyorum ama şuan 07 tel takılı. arka kapagi açtım orada sıkılacak vida yada yay tarzi birşey göremedim ama ön tarafta tremolo kolunun hemen yanında her tel için ayrı olan vidalar var ilk olarak kalın mi telini yapıyım dedim o vidayi çevirince telin akordu bozuldu sesi inceldi. Anladığım kadarıyla 09 tel aldığımda bu kısımdan ayarlayıp yavaş yavaş akord edicem dogru değilmi ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Atakan ÇELİK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 390
    339 Mesajına 414 beğeni yapıldı.

berkosman yanlıs yaptın :S O vidaların ne işe yaradıgını tam hatırlamıorum ama bende bi keresinde az daha köprü ayarını değiştiriyim derken o vidaları değiştiriyordum.
    Onları sıkıp gevsetmek ... ayarını değiştiriomus. Bilen birileri mutlaka vardır yardım ederler sana

/▌TROILER ▌\
    / \ / \
    ...
    YouTube Kanalım için Tıkla

Kimya Öğretmeni
    Durumu: Burhan çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 656
    288 Mesajına 708 beğeni yapıldı.

Eklediğim fotoğrafta kırmızı yuvarlak ile gösterdiğim yerdeki vidayı görebilirsin sanırım. O vidalardan iki tane olmalı, onları sıkman gerekiyor.

(Bu resmi başka bir tarif için hazırlamıştım. Ok işaretleri ile gösterdiğim yerleri dikkate alma. Sana lazım olan yer kırmızı yuvarlak ile gösterdiğim kısımdaki vidalar)

Gitar Dersi Video

çok sağolun fotograflı anlatılınca anladım burhan sana ayrı teşekkür ediyorum konu kilitlenebilir.

Yasaklı
    Durumu: rapidhacker550 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 5
    10 Mesajına 11 beğeni yapıldı.

Ne kadar sikicaz?

Gitar Dersi Video
    Durumu: RADQN çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 57
    25 Mesajına 34 beğeni yapıldı.

Alıntı berkosman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şu şekilde yaptım dogru mu bilmiyorum ama şuan 07 tel takılı. arka kapagi açtım orada sıkılacak vida yada yay tarzi birşey göremedim ama ön tarafta tremolo kolunun hemen yanında her tel için ayrı olan vidalar var ilk olarak kalın mi telini yapıyım dedim o vidayi çevirince telin akordu bozuldu sesi inceldi. Anladığım kadarıyla 09 tel aldığımda bu kısımdan ayarlayıp yavaş yavaş akord edicem dogru değilmi ?
    naptın yav entonasyonu felan alt üst ettin .kapağı çıkarmana gerek yok grg170 dx modelinde kapağın üzerinde boşluklar var ordan tornavidayı sokarak ayarlayabilirsin boş yere sökme kapağı yani

Gitar Dersi Video
    Durumu: dehset_fatih çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Karanlık Sokaklar
    Beğendiği Mesajlar: 24
    98 Mesajına 131 beğeni yapıldı.

[Bbu kadar uğraşmaya gerek yok arka kapağı aç 1 tane tremolo yayı al tak ondan sonra 0.09 tak hiçbişey olmaz arkadaki vidalarla falan oynamayın [/B]

Cort Evl-K6 WP
    İbanez TBX65r
    Boss GT-8--!!

Gitar Dersi Video
    Durumu: fox07 çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 45
    134 Mesajına 196 beğeni yapıldı.

Alıntı berkosman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar GRG170DX gitarım var gitar 0.07 tele gore suan bi kere 0.09 tel taktım tremolo şahlandı. Bir gitarciya sordum 0.09a geçiş için ne lazım diye su arkadaki yaylardan bi tane mi alicam diye oda ona gerek yok ordaki vidalari sikarsan sorunun çözülür dedi bende tmm tmm diyerek çıktım ama açıkcasi birşey anlamadım bir de siz anlatsaniz çok makbule geçicek.bu arada gitarda 2 yay takılı arkada.
    0.07 den 0.09 da gecmisin hayirli olsun iyi guzel de,sap ayari konusunu pek acikliga kavusturmamissin.Tel degisiminden sonra gitarin sap ayarini yaptirdin mi peki?
    1 adet Ibanez JS 1200 prestige+1 adet M audio Fast Track Pro+ 1 adet Guitar Rig 4 = Hayal edilemeyecek efekt zenginliği
    [B]

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar