Close
Giriş Bilgileriniz

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: harici ses kartı ile cubasede kayıt yapmak??

Gitar Dersi Video
    Durumu: tuncaemre çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 6
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Standart harici ses kartı ile cubasede kayıt yapmak??

CREATIVE USB Sound Blaster Play Harici Ses Kartı (CREA-SB-PLAY-USB) marka harici ses kartı almayı düşünüyorum bu kart ile cubase,guitar rig vs gibi programları gecikme olmadan notebookdan kayıt yapabılırmıyım??

Gitar Dersi Video
    Durumu: rknktyky çevrimdışı
    Yer: Sarıyer / İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 24
    27 Mesajına 51 beğeni yapıldı.

Alıntı tuncaemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CREATIVE USB Sound Blaster Play Harici Ses Kartı (CREA-SB-PLAY-USB) marka harici ses kartı almayı düşünüyorum bu kart ile cubase,guitar rig vs gibi programları gecikme olmadan notebookdan kayıt yapabılırmıyım??
    Efekt programları temel olarak gitarınızdan ses kartına gelen sesi kaydeder, uyguladığınız efektleri işler ve dışarı verir. Bu nedenle hangi efekt programını hangi ses kartında kullanırsanız kullanın mutlaka bir miktar gecikme olacaktır. Bu kullandığınız ses kartının markasına göre azalır veya çoğalır.
    Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir..

Gitar Dersi Video

peki önericeğiniz marka varmı harici ses kartı olarak

Gitar Dersi Video
    Durumu: rknktyky çevrimdışı
    Yer: Sarıyer / İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 24
    27 Mesajına 51 beğeni yapıldı.

Ben Guitar Rig i onboard kartımda kullandım ve gayet iyi performans verdi. Harici bir kart kullanmadım daha önce ama M-Audio markası bu tip uygulamalar için en fazla tercih edilen harici kartlardan birisi (Emin olmamakla birlikte) diye duymuştum. Galiba şu ürün işinizi görebilir.

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=9143&gid=658
    Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir..

Gitar Dersi Video
    Durumu: Ömer ÖZKAN çevrimdışı
    Yer: Hatay / İskenderun
    Beğendiği Mesajlar: 83
    47 Mesajına 132 beğeni yapıldı.

Yapabilirsin sadece asio ayarlarını iyi ayarlaman lazım. Eğer para sıkıntın varsa böyle başla bence tabi ses kartı daha iyi olacaktır. Cubase'nin kendi içerisinde de efektler var. Hatta Amlitube, Guitar Rig gibi programları da içinde çalıştıryor.

Gitar Dersi Video

Alıntı Ömer ÖZKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapabilirsin sadece asio ayarlarını iyi ayarlaman lazım. Eğer para sıkıntın varsa böyle başla bence tabi ses kartı daha iyi olacaktır. Cubase'nin kendi içerisinde de efektler var. Hatta Amlitube, Guitar Rig gibi programları da içinde çalıştıryor.
    bir arkadaş asioyu kullanıp onboardan çok rahat cubase veya guitar fx tarzı programları kullanıyor fakat bende denedim olmadı bunun sebebi sence nedir ayarlarda muhtelemelen bir yanlıslık yapıyorum varmı önerin

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar