Close
Giriş Bilgileriniz

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: dip gürültüsü vs prosesör

Gitar Dersi Video
    Durumu: astronot94 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart dip gürültüsü vs prosesör

merhaba arkadaşlar.ben baştan anlatayım bi sorunumu sizlere şimdi evim de toprak hattı yok sanırsam bu yüzden de aşırı bi dip gürültüsü oluşuyo ama anlatamam hiç biyerde görmedim böyle bi gürültü.bide evim çamlıca tepesinin o civarlarda(merak etmeyin yav öyle konak fln değil dürbünle gözüküyor ) amfi boş zamanlarında radyo çekiyo tabi overdrive açıkken.bende dedim en iyisi bi pedal alayım,pedalı amfi cleande iken çalıştırırım yani ordan overdrive geçiririm diye düşündüm.e o zaman gürültü olmaz dimi?sağdan soldan da böyle duydum.ilk istediğim cevap bu.sonra pedal bakınmaya başladım.boss'un od-2 ve od-3 modellerini gözüme kestirdim.sonra baktım fiyat 150tl civarı.e dedim buna bu kadar para vericeğime gideyim prosesör alayım.yine uygun fiyatlı Zoom G1XN çarptı gözüme.şimdi sorular:
    1)biraz önce de sorduğum gibi pedal veya prosesör yardımıyla dip gürültüsünden kurtulabilirmiyim?
    2)pedal ve prosesör arasında az bi fiyat farkı olduğundan dolayı prosesör e yöneldim ancak,burası benim için önemli,pedaldaki overdrive kadar kaliteli tonu prosesörde de alabilirmiyim?
    3)siz hangisini önerirsiniz pedal veya prosesör olarak ve mantıklı mı sizce çözümüm

şimdiden gelecek cevaplar için teşekkür ederim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: thegum çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

prosesörde noise gate özelliği varsa dip gürültüsünü azaltır/bitirir. dip gürültüsü için daha iyi bir jack da deniyebilirsin jack kalitesi de etkiler. drive kalitesi de prosesör kalitesine bağlı kalkıp da uyduruk bir prosesör bir analog kadar iyi ses vermesini bekleyemezsin

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar