Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Amerika'dan Alışveriş

Gitar Dersi Video
    Durumu: ZeYN çevrimdışı
    Yer: İstanbul - Kadıköy
    Beğendiği Mesajlar: 155
    294 Mesajına 1.011 beğeni yapıldı.

Standart Amerika'dan Alışveriş

Bildiğiniz üzere özellikle elektronik alet ya da enstrüman alacak kişiler Amerika'dan alışveriş yolları arıyor Bunun için hizmet veren siteler var. Sistem kağıt üzerinde aynı. Kimileri ücretli, kimileri ücretsiz üyelikten sonra size bir Amerika adresi veriyor ve alışverişlerinizde bu adresi kullanıyorsunuz. Daha sonra ürün adrese ulaştığında kargoyla evinize gönderiyorlar.

Burada site vermeyeceğim. Zaten googleda yapacağınız küçük bir araştırma sonucu istemediğiniz kadar site ile karşılaşacaksınız.

E peki ben neden açtım bu başlığı

Öncelikli amacım daha önce böyle bir sistemden haberi olmayan, belki araştırmak ve değerlendirmek isteyebilecek arkadaşlara bu sitelerin varlığını duyurmak. Ve tabi bir de bu sistem hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isterim
    Gitar Teknikleri bölümüne yalnızca Gitar Teknikleri tarafından çekilen videolar için tarafımdan başlık açılmaktadır. Bu videoların haricinde açılan başlıklar yine tarafımdan çöpe taşınmaktadır.

2. ZeYN adlı üyemizin mesajı 5 defa beğenildi.

BerkCan (30.05.10), Burak Berker (03.02.11), Burhan (31.05.10), Durukan İŞCAN (03.02.11), Yağızhan Çinel (04.02.11)

Gitar Dersi Video
    Durumu: BerkCan çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 153
    64 Mesajına 69 beğeni yapıldı.

Amerik'dan eşya getirticek olanlar için iyi olmuştur.Bizde para olsada öyle yapsak
    Berkcan Kılıçaslan-Antalya
    --------------------------------------
    Ekipmanlar:
    Boss ce-5 -Behringer eq7- Boss md2- Zoom g1x - Özel yapım 100 watt kafa kabin - Özel yapım les paul kasa elektro gitar

Gitar Dersi Video
    Durumu: stunahan çevrimdışı
    Yer: Mersin/Tarsus
    Beğendiği Mesajlar: 7
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

toplu ithal edip ülkeye dağıtan yerler bence daha güzel ve az riskli (mydükkan vs.) . .getirdiğimiz enstrüman da cıkabilecek sorunları düzeltmek çok zor olur malum gelene kadar göremiyoruz test edilsede dünyanın yolu ne olur ne olmaz.Şahsen benim içim rahat etmez.Kargom istanbuldan Mersine gelene kadar taklalar attım ama gelen bi gibson olursa 1 ay beklerim

Gitar Dersi Video
    Durumu: WildRose çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 164
    49 Mesajına 77 beğeni yapıldı.

Güven problemleri var bence böyle sitelerin, anlattığınızdan anladğım kadarıyla Amerika'da bir adreseten alınmış gibi yapılıyor ürün daha sonra da oradan sanki hediyeymiş gibi Türkiye'ye gönderiliyor.. sanırm burda amaç gümrükte vergi ödememek ve bu yasal olmayan birşey, yasa dışı iş yapan bir firmaya nasıl güvenebilirsiniz.. ayrıca bir sorun çıkarsa derdinizi hiçbir şekilde anlatamazsınız da..
    Bence en güzeli amerikada bir tanıdığınız varsa o alıp yollayabilir yada güvenilir bir siteden yasal bir şekilde alışveriş yapmak...
    Burçak Cenk Pilan(22) Tokat Gop Üni - Kimya

6. WildRose adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

ferhatdkm (07.02.11)

Yasaklı
    Durumu: PuPPeT666 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 89
    27 Mesajına 53 beğeni yapıldı.

Alıntı Onur Çil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şekilde o gümrük vergisi ödeniyor sadece 200€ altındaki eşyalarda gümrük vergisi alınmıyor. Ayrıca gümrük vergisi + kargo ücreti + aracı sitenin ücreti + döviz kurunuda ekleyince aldığınız ürünün fiyatı türkiyedeki satış fiyatına epey yaklaşıyor. Bu yüzden riske girmeye hiç gerek yok diye düşünüyorum ben.
    çok doğru...
    ama kimi durumlarda gerçekten daha cazip.mesela solak enstruman(bnm gibi solak bass çalıyorsanız)bulmakta ya da istediği marka modelde solak ürünü türkiye de bulamayan arkadaşlar için faydalı olabiliyor.her markanın modelinin solak üretimi bulunmasa da üretim hattından solak versiyonları çıkıpta tr ye ihrac edilmeyen birçok model mevcut.bu tarz alışverişlerde tr fiyatına göre "kısmen" daha ucuza aynı enstrumanı alabiliyorsunuz

Gitar Dersi Video
    Durumu: bulsobuls çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    11 Mesajına 61 beğeni yapıldı.

Genellikle gitarlar amerikan üretimi olduğu için oralarda daha ucuz oluyor..

http://www.americanmusical.com/

bu siteden alışveriş yapabilirsiniz..Bazı gitarlarda kargo ücretsiz fakat yurt dışı için geçerlimi bilemiyorum...

Ayrıca:

www.google.as

sitesindende yaptıgınız aramlarda amerikan sayfalarına ulaşabilirsiniz

9. bulsobuls adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

PuPPeT666 (30.05.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: baharvakti çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Amerika'dan Online Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler

Amerikadan alışveris icin, daha da iyisi türkiyeye gönderim yapan siteler

Amerika'dan Ucuza Getirebileceginiz Taninmis, Guvenilir Alisvers? Siteleri sitesinde Turkiye'ye gonderim yapan taninmis amerikan siteleri var. Boylece isinizi garantiye alirsiniz. Hem saga sola aidat, uyelik odemezsiniz, hem de ne idigu belirsiz kisilere urununuzu teslim etmezsiniz.

http://www.americanonlineshopping.net
    Konu baharvakti tarafından (16.02.11 Saat 05:56 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: bozuk harf

Gitar Dersi Video
    Durumu: TheBeatles çevrimdışı
    Yer: United States,East California-Nevada
    Beğendiği Mesajlar: 214
    136 Mesajına 215 beğeni yapıldı.

Bence gayet mantıklı bir yöntem ben gibson sipariş etmeyi düşünüyorum Alıcaklara teminat verebilirim.
    Think Different !

Gitar Dersi Video
    Durumu: misspaw çevrimdışı
    Yer: HATAY
    Beğendiği Mesajlar: 4
    19 Mesajına 28 beğeni yapıldı.

güvenirlik konusunda endişelerim var en iyisi kendin gidip almak

Gitar Dersi Video
    Durumu: Burak Berker çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 366
    137 Mesajına 202 beğeni yapıldı.

Alıntı PuPPeT666 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok doğru...
    ama kimi durumlarda gerçekten daha cazip.mesela solak enstruman(bnm gibi solak bass çalıyorsanız)bulmakta ya da istediği marka modelde solak ürünü türkiye de bulamayan arkadaşlar için faydalı olabiliyor.her markanın modelinin solak üretimi bulunmasa da üretim hattından solak versiyonları çıkıpta tr ye ihrac edilmeyen birçok model mevcut.bu tarz alışverişlerde tr fiyatına göre "kısmen" daha ucuza aynı enstrumanı alabiliyorsunuz
    Bak bu arkadaş doğru söylemiş.Ben de bir solak olarak gitarımı Almanya'dan getirttim.Üstelik nerdeyse yarı fiyatına almış oldum gitarı.Dediği gibi Türkiye'ye ihraç edilmeyen onlarca solak model var.Yani solaklar için büyük bir avantaj.Böylece model sıkıntısı da kalmaz.Akrabam yok yada risk alamıyorum derseniz Türkiye'de ki dükkanlardan almaktan başka çare kalmıyor
    Ekipman:İbanez RG370DXL(DiMarzio The Tone Zone ve DiMarzio Air Norton modifiyeli)
    Yamaha APX700L
    Line6 POD HD400
    Edifier R2600 Speakers
    Roland RH-A7 Headphones

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar