Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Do majör gamı

Gitar Dersi Video
    Durumu: alp25737 çevrimdışı
    Yer: Karaman
    Beğendiği Mesajlar: 3
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Exclamation Do majör gamı

merhaba GDV gençliği ,
    Az önce Umut Hocanın Gam ve armoni 1 dersini izledim ve çalıştım. Do majör gamını gösterdi.Çalarken Do re mi fa sol la si do diye gtti.Benim anlamadıgım nokta bu gamlar başladıgı notadan tekrar kendine gelene kadar inmesimi oluyor?İnşallah derdimi anlatabilmişimdir.cevabınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

Gitar Dersi Video
    Durumu: aykutky90 çevrimdışı
    Yer: Ankara - İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 158
    86 Mesajına 97 beğeni yapıldı.

evet doğru anlamışsın. şimdi sen do dan başlayıp tekrar do ya geldiğinde do majör gamını bir oktavlık çalmış oluyorsun.

Gitar Dersi Video

mesela si majör gamınıda tekrar si ye gelene kadar çalınca bitiyo yani?Eğer öyleyse ben bu gam işini gözümde fazla büyütmüşüm
    bide kısa bi sorum daha var armoni ile gam arasında ne fark war?

Gitar Dersi Video

benim de o kadar bilgim yok emekliyor sayılırım ama şimdi do major gamı tam olarak 1 kere do dan doya çaldığınla sınırlı değil. do major gamında arıza sesler olmadığı için klavyedeki bütün arıza notaların olduğu perdeleri at. işte şimdi do major gamındayken basabileceğin notalar kaldı yani şarkılarda genelde 1 oktavlık sololara denk gelmezsin adam bir 13 14 15 lerde çalar ordan üst teller 7 8 9 10a falan geçer. işte adam orada 1 oktavla sınırlı kalmayıp gitarda do majör gamına sağdık kalarak çalmaya devam ediyor. bütün mesele işin o kısmında zaten klavyeye gam üzerinden hakim olmak. ikinci sorunun cevabını ilerki derslere geçmediğim için veremicem ama sen devam et selim hoca anlatınca emin ol anlarsın.

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

Dersleri izleseniz ne güzel olurdu
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

Gitar Dersi Video
    Durumu: WildRose çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 164
    49 Mesajına 77 beğeni yapıldı.

evet gamları yeterince açık şekilde anlatmış Selim Hoca izlersen güzel olur tabiki baştan başlamalısın yoksa sonuç alamazsın

ayrıca gamlar öyle başlayıp biten bişey olarak kısıtlamak o ne kadar saçma klavyede kaçtane C notası var ve bunların hepsinden birkaç tane C majör gamı çıkıyor tabiki bu çıkanlardan da farklı kombinasyonlarda C majör gamlarıyla bağlandığında(birkaç oktav çalındığında) iş çok karışabilyor buna birde duygu ritim armoni cart curt neyse eklediğinde al sana ucu sonu bucağı olmayan bir okyanus...
    Burçak Cenk Pilan(22) Tokat Gop Üni - Kimya

Gitar Dersi Video

Alıntı | Selim IŞIK | Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dersleri izleseniz ne güzel olurdu
    hocam söylediklerimde bir yanlışlık mı var açıkcası şu an gitarım yok sadece izlediklerimden aklımda kalanlar bunlar hatam olmuş olabilir. o kadar emek verdiniz dersler yaptınız biz adam gibi izlemeyip sizi üzdük galiba.
    Konu aykutky90 tarafından (09.06.10 Saat 03:22 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: ZeYN çevrimdışı
    Yer: İstanbul - Kadıköy
    Beğendiği Mesajlar: 155
    294 Mesajına 1.011 beğeni yapıldı.

Alıntı alp25737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela si majör gamınıda tekrar si ye gelene kadar çalınca bitiyo yani?Eğer öyleyse ben bu gam işini gözümde fazla büyütmüşüm
    bide kısa bi sorum daha var armoni ile gam arasında ne fark war?
    Selim hoca özellikle yeni başlayanların tam da senin yazdığın gibi düşüneceğini söylüyor derslerde

Do majör gamı arızasız tek majör gamdır. Dediğin gibi siden siye arıza almayan bir gam olsa bunun do majör gamından farkı ne olacak? İşte bu noktada arızalar devreye giriyor O arızalar neye göre belirleniyor dersen de majör gamda 2 tam 1 yarım 3 tam 1 yarım kuralına; minör gamlarda ise 1 tam 1 yarım 2 tam 1 yarım 2 tam kuralına göre. Anlatma kabiliyetim pek yoktur fakat kabaca böyle

Bunların hepsini Selim hoca derslerde çok güzel bir şekilde anlatmış. Bence derslere göz at Ben bas çalıyorum Selim hocanın derslerini neden izleyeceğim diye düşünme. Gam armoni bilgisi zaten aynı bildiğin üzere.

Zaten B C D E F G A B diye giden bir dizi majör ya da minör gam formülüne uymadığı için arıza alıyor ve kurala uyduruluyor İzle dersleri izle Çok eğlenceli bak Yine de gözünde büyüteceğin bir şey yok. Arızalar da çok sevimli şeyler yahu ehehe
    Konu ZeYN tarafından (09.06.10 Saat 10:23 AM ) değiştirilmiştir.
    Gitar Teknikleri bölümüne yalnızca Gitar Teknikleri tarafından çekilen videolar için tarafımdan başlık açılmaktadır. Bu videoların haricinde açılan başlıklar yine tarafımdan çöpe taşınmaktadır.

Gitar Dersi Video

ben bas gitar çalıyorum 5. tel arızasıyla ugrasmadıgım için tüm gamlar aynı mı die aklımda soru işareti oluşmuştu.Şimdilik bişey kalmadı yardım eden herkese teşekkürler.

Gitar Dersi Video

ben hala selim hoca nın lafındayım şimdi benim bildiklerim doğru değil mi ?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar