Close
Giriş Bilgileriniz

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Ibanez V50N JP Jam Pack Quick Start

Gitar Dersi Video
    Durumu: Egercek çevrimdışı
    Yer: istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 37
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Smile Ibanez V50N JP Jam Pack Quick Start

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1668&gid=542

Gitar öğrenmeye başlayacağım alacağım gitarlar.Bu iyi midir?Bilen kullanan varsa yardımcı olabilirse sevinirim

Gitar Dersi Video
    Durumu: Süleyman TÜRKAN çevrimdışı
    Yer: İzmir
    Beğendiği Mesajlar: 24
    37 Mesajına 43 beğeni yapıldı.

Direk akustikle başlamak güzel. Eğer zevkin akustik gitarsa ille de klasikle başlayıp sonra geçerim mantığından olmadığına sevindim. Gitar başlangıç için epey iyiye benziyor. Marka olarak değil de ses olarak baktım. Oldukça güzel bir sesi var. İbanez genelde klavyeleri rahat yapar. Eğer bu da öyleyse oldukça iyi. Ama gitarı 1 yıl kullandıktan sonra sap ayarlarını yaptır. Büyük ihtimalle bir bozukluk yaşayabilir. Bir arkadaşımdan duymuştum. Kullandıktan yaklaşık 1 yıl sonra sap ayarı yaptır sap yerine iyice oturur ağaç kurur iyi olur demişti. Umarım öyledir uzun süre kullanabilirsin. Eğer şansın varsa deneyerek al. Eğer seni doyurursa sesi al.
    Süleyman Türkan (A Rh -)
    Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü
    1 Mayıs 1993

"İnsanların hayatlarına müzik ve sevgi aşılarsan, onları tedavi edebilirsin."

3. Süleyman TÜRKAN adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Egercek (09.06.10)

Gitar Dersi Video

Cevabın için teşekkür ederim. Düzenli bakımlarını yaptırırım sap ayarını filan.Dediğin gibi klavyesi filan rahatsa iyi olacak benim için.Klasikle başlama taraftarı da değilim dediğin gibi.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Süleyman TÜRKAN çevrimdışı
    Yer: İzmir
    Beğendiği Mesajlar: 24
    37 Mesajına 43 beğeni yapıldı.

Ama bir de alırken şuna bakmanı öneririm. Amfiye bağlanabiliyor mu? Jack girişi var mı? Olur da birgün sahneye çıkarsın çalarsın. Hoş sonradan taktırmak zor iş değil ama önce sesine ve rahatlığına bak. Zaten çalmakta iyi olduğun zamana kadar para biriktirir daha sağlam birşey alırsın. Ben de 1 sene sonra Elektro gitar değiştireceğim. Önemli olan hakkını vererek çalmak. Bu yüzden bu yaz Selim Abinin derslerini iyi takip edip bol bol çalışacağım (tabi ygs çalışmasından kalan vakitte). Öğrenmeye yeni başlıyorsun. Eğer zamanın ve gücün varsa gitar kursu tabiki öneririm (kursta öğrendiklerini Selim abininkilerle harmanla çok iyi oluyor) Eğer yoksa Selim abinin dersler birbirinden güzel. Tek sorun seni kontrol edecek kimsenin olmaması
    Süleyman Türkan (A Rh -)
    Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü
    1 Mayıs 1993

"İnsanların hayatlarına müzik ve sevgi aşılarsan, onları tedavi edebilirsin."

Gitar Dersi Video

Elektro akustik değil gitar.Zaten amfiye bağlamam da gerekmiyor.Ben de bi 5 aydır fırsat kolluyordum.Bu ay lys filan da bitiyor.Dedim fırsat bu fırsat

Gitar Dersi Video
    Durumu: turkordu çevrimdışı
    Yer: Ordu/Samsun
    Beğendiği Mesajlar: 0
    4 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Bende var bu gitar ama önermiyorum arkadaşım. Neden diye sorarsan ;

-Ağaç ve işcilik kalitesi çok kötü.
    -Kullanılan malzeme vasat pehh akort burguları bile nanay oldu.
    -Ton açısından pek bişey bekleme hani ilk başlarda gayet hoş gelir ama sonralarda daha kaliteli gitarlar aldıkca eline soğursun gitardan.
    -Yanında verilen dandik akort cihazı felan hikaye onu kullanmadim bile hatta şu anda gitarı bile kullanmıyorum.
    -Askısı iyi yani sadece askısını kullanabilirsin rahat rahat.

Bana sorarsan bu fiyatın üzerine 50 100 lira daha koyup Cort akustik alırdım. Çin yapımı olmasına rağmen gayet kaliteli malzeme ve işcilik. Yanı sıra tonda çok hacimli ve tok. En çok dikkat ettiğim hususlardan bitaneside ses tahtasının Ladin olması. İnternetten alıcaksan bu konuya dikkat etmeni öneririm.

8. turkordu adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Egercek (10.06.10)

Gitar Dersi Video

Alıntı turkordu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende var bu gitar ama önermiyorum arkadaşım. Neden diye sorarsan ;

-Ağaç ve işcilik kalitesi çok kötü.
    -Kullanılan malzeme vasat pehh akort burguları bile nanay oldu.
    -Ton açısından pek bişey bekleme hani ilk başlarda gayet hoş gelir ama sonralarda daha kaliteli gitarlar aldıkca eline soğursun gitardan.
    -Yanında verilen dandik akort cihazı felan hikaye onu kullanmadim bile hatta şu anda gitarı bile kullanmıyorum.
    -Askısı iyi yani sadece askısını kullanabilirsin rahat rahat.

Bana sorarsan bu fiyatın üzerine 50 100 lira daha koyup Cort akustik alırdım. Çin yapımı olmasına rağmen gayet kaliteli malzeme ve işcilik. Yanı sıra tonda çok hacimli ve tok. En çok dikkat ettiğim hususlardan bitaneside ses tahtasının Ladin olması. İnternetten alıcaksan bu konuya dikkat etmeni öneririm.
    Gitara karşı bütün düşüncelerim değişti.Benim bütçem max. 200 lira.

Gitar Dersi Video
    Durumu: turkordu çevrimdışı
    Yer: Ordu/Samsun
    Beğendiği Mesajlar: 0
    4 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Yalnış anlaşılmasın amacım gitarı kötülemek değil. Sadece istiyorumki bu konuda insanlar yanılmasın paralarını çöpe atmasınlar. Sonuç olarak para bu dönemde kolay kazanılan birşey değil. Biraz daha para biriktirip bi 250 300 lirayı gözden çıkarırsan uzun süre kullanabileceğin bir akustik gitar alabilirsin. En son Earth 70'i denedim ve gayet iyi geldi tonları işciliği felan. Güzel gitar biraz daha sabredip bu gitarı alabilirsin. Bizim oralarda çok derler " ucuz etin yahnisi yenmez" diye. Biraz beklemen paranı çöpe atmandan iyidir...

11. turkordu adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Egercek (10.06.10)

Gitar Dersi Video

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...id=526&gid=237

Yamaha F310

Bu gitar hakkında bir bilginiz var mı peki?

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar