Close
Giriş Bilgileriniz

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Tel Aralıkları

Gitar Dersi Video
    Durumu: hectormac çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Tel Aralıkları

Gitara yeni başladım 1 hafta oluyor hergün egzersizlere sıkılmadan ara ara yapıyorum ama bir türlü ellerimi klavye'ye alıştıramadım

Tele basarken alt'daki telede parmaklarım değmesi,arasıra 2-3 tele bir anda basarken perdelere tam basamama

bu sorunlar normal mi hiç yanlış yapmamak için ağır ağır alıyorum dersleri

Gitar Dersi Video
    Durumu: keesss çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 3
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

bu bence normaldir yani. sonucta bende ılk basladıgımda tellere bastıgımda ya tam basamazdım ya da baska telleerede degerdı parmaklarım , sacma sapan bı ses cıkardı anlıyacagın . ama zamanla calısmakla gıtar sana alısacak senden gıtara dıye dusunuyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: undercool çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    28 Mesajına 35 beğeni yapıldı.

yavas yavas alısıyosun sorun yok devam et bende 3 hafta oldu baslayalı parmak egzersizlerini yaptıktan sonra nothing else matters ı calmaya calısıyorum 3 gunde selim ışık videolarından 87-87-89 u bitirdim hemparmakların hızlanıyo hemde karsına cıkan teknikleri bilmediğin icin ögrenmek istiyosun diger videoları izleyip ögreniyosun sonra calmaya devam ediosun cok ters adamım yha

Gitar Dersi Video
    Durumu: Lazanya çevrimdışı
    Yer: Bize Heryer TRABZON
    Beğendiği Mesajlar: 0
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Eve ilk kez bilgisayarın geldiğinde yada ilk bilgisayar masasına oturduğunda bilgisayar klavyesinde adının harflerini kaç saatte basmıştın doğrumu basmıştın?Şimdi nasıl basıyorsun?
    Bunu biyerde okumuştum ve çok hoşuma gitmişti ( belkide işime öyle geldiği içindir ) sende aynısını düşün..

Yasaklı
    Durumu: Live çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 69
    6 Mesajına 7 beğeni yapıldı.

Ya allah aşkına 1 haftadır başladım diyosun ve bu normalmi diyorsun.Diger arkadaşda bence normaldir diye bi cevap veriyor.Yani ne bekliyosun saniyede 10 nota basıp virtüöz olmak mı? Ters bir cevap olabilir ama gerçekten öle..

Gitar Dersi Video
    Durumu: dren_emrcn çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 108
    46 Mesajına 81 beğeni yapıldı.

bu kadar aceleci olma sakın. gitar 1 haftada öğrenilecek birşey değil. en az 5 yılın lazım ki hakkıyla çalabilip, öğrenebilesin. sen sadece günde en az 6 saat çalışmaya bak zamanla parmakların alışacak tellere. ayrıca selim hoca'nın derslerinide öyle 2 haftada hemen izleyip bitirip sonra egzersiz yapmaya başlama. her dersi kolaylığına ve başarına göre tabi ki en az 1 ayda geçmeye çalış. iyice özümse dersleri. tam anlamıyla hatasız yapana kadar aynı egzersizleri saatlerce yap. diğer derse geçmeden öncede en başa dön her dersi tek tek bir daha gözden geçir, egzersizleri eksiksiz yapmaya çalış ve öyle o derse geç. ne kadar faydası olacağını göreceksin. ama bu öyle 1 haftada 1 ayda 1 yılda olabilecek birşey değil. seneler geçse bile hala yeni öğreneceğin şeyler olacaktır.
    uçmak istiyorsunuz ama uçmaya uçmakla başlayamazsınız. size önce yürümesini öğretmek zorundayım ve yürümeyi öğrenmenin ilk adımı, kendi kuralları olmayan insanın başkaları tarafından yönetilmek zorunda kalacağını anlamaktır.
    F. W. Nietzsche

Gitar Dersi Video
    Durumu: phoenix_ çevrimdışı
    Yer: Eskişehir
    Beğendiği Mesajlar: 45
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

günde 6 saat falan çalışmak da çok abartı değil mi?

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar