Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: amfi alacağım-200 tlye kadar

Gitar Dersi Video
    Durumu: alierkan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 17
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart amfi alacağım-200 tlye kadar

merhabalar.
    amfi alacağım da yalnız hiç mi hiç deneme imkanım yok.o yüzden buralardan soruyoruz böyle.diğer konuları inceledim ama yine de ayrı bi konu açayım dedim.

benim gitarım (bu arada gitarı geçen yazdan beri elime almadım unutmuşum markasını yeni aklıma geldi :P) acepro ae10.bilgisayara bağlayınca soğumuştum gitardan 1 sene oldu elime almayalı işte böyle

şimdik amfi alacağım.tavsiyelerini bekliyorum işte

ben aslında ibanez10g düşünüyordum bi ara.yalnız bi gitarla istediğim tonları alabilirmiyim bilmiyorum :P ben mesela duman mvö falan çalmak istiyorum.ama sert de çalmak istiyorum. sanırım yersiz oldu ikisi bir arada ama işte hem sert hem de normal çalmak istiyorum.

sonra ibanez tbx15r alsammı diye düşündüm.ikisiyle de alakalı video falan izledim ama gitarlar falan aynı olmadığı için benimkinden nasıl ses çıkar bilmiyorum.

ha birde distortion falan henüz düşünmüyorum.sade amfiyle idare edeceğim yani.

neyse,sizin önerileriiz neler?özellikle kullananlar falan varsa,birazcık bahsedebilirlermi.
    bir de evde çalacağım ama çook yüksek ses çıkarmıki?(gerçekten deneme imkanım yok,o yüzden hiçbi fikrim yok ) yani en düşük seviyede açsam bile diğer dairelere çok ses gidermiyki.

şimdiden teşekkürler
    Konu alierkan tarafından (13.06.10 Saat 04:35 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: 'Battery çevrimdışı
    Yer: izmir
    Beğendiği Mesajlar: 2
    4 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Bahsettiğin ibanez modellerini kullanmadım ama bende marshall mg10 var evde çalarken bunu kullanıyorum ses seviyesini azaltınca sorun olmuyo kendinden distortion efekti de var bana göre iyi bir amfi.

3. 'Battery adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

alierkan (13.06.10)

Yasaklı
    Durumu: FRoGKaTa çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 30
    14 Mesajına 33 beğeni yapıldı.

Bende mg10 kullanıyorum distortionu gayet güzel ses yüksekliğide ev için fazlasıyla yeterli ses 11 kademeli ben fazla 3 e getirebiliyorum bide stereo kulaklıkla son sese alabilirsin pek rahatsız etmiyo ton daha güzel oluyo.

5. FRoGKaTa adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

alierkan (13.06.10)

Gitar Dersi Video

acaba diyorum roland micro cube mi alsam.şimdik kafam iyice karıştı.bisürü seçenek var.deneme imkanı olmayınca da böyle zor oluyor işte :P

Yasaklı
    Durumu: sowhat çevrimdışı
    Yer: manisa
    Beğendiği Mesajlar: 28
    55 Mesajına 178 beğeni yapıldı.

ben ibanez tbx15r kullanıyorum fazlasıyla memunum.üstündeki x blaster potansıyla ton aralığı baya genişliyo birde processor kullanınca gayet iyi oluyo.istersen forumdaki videolarıma ordan tonları biraz da olsa yardımcı olur sana.hatta ben satıp 30lugunu almak istiyorum ama...

8. sowhat adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

alierkan (13.06.10)

Yasaklı
    Durumu: sowhat çevrimdışı
    Yer: manisa
    Beğendiği Mesajlar: 28
    55 Mesajına 178 beğeni yapıldı.

he bu arada 10wattlık tavsiye etmem ilerde satamazsın yetmezde

10. sowhat adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

alierkan (13.06.10)

Gitar Dersi Video

teşekkürler arkadaşlar
    o zaman ya tbx15r alcam ya da roland micro cube.hani küçük ,pille filan da çalışıyomuşya tonlarına da güsel diyolar hoşuma gitti .P
    ama tbx15rde de gözüm var ne zamandır.
    napsam (:

Gitar Dersi Video
    Durumu: murfi çevrimdışı
    8 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

valla roland micro cube tercihin olsun her zaman kardeş. bir gitaristin her zaman ihtiyacıdır . lambalı anfisi olan bir kişinin bile bulundurması çok işe yarar hem ton olarak hemde delay reverb vs seni yarı yolda asla bırakmayacak bi anfi kesinlikle bunu al hem satılması kolay olur gerçi satmak istemiceksin ben şuanda vox vt15 kullanıyorum bide micro cube inan micro cube hiç küçümsenecek gibi degil

13. murfi adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

alierkan (13.06.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: murfi çevrimdışı
    8 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

bence aklını hiç karıştırma git roland micro cubeyi al. zamanında benimde aklım karıştı gittim marshall aldım pişman oldum. üzerinde 6-7 tane pre anfi modellemesi rev delay cho herşey var bi gitaristin ihtiyacı olan herşey.

15. murfi adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

alierkan (13.06.10)

Gitar Dersi Video

acayip kararsız kaldım

hiçbirinide denemedim.şimdi diyorum şöyle düzgün bi dükkan olcak gidip bakcan seçcen.
    neyse,tbx15r yi hala çok istiyorum
    murfi,micro cubenin sert tonları falan nasıl peki?asıl o önemli :P

bi de ben mesela şey diye düşünüyordum,üstteki arkadaşın dediği gibi tbx15r alırım,ilerde de processor ya da pedal falan alırım diyordum.
    peki micro cube nasıl birşey 2 watt ya küçümsemiyorum aslında ama diger amfiler kadar iş görür yani öyle degil mi :P
    Konu alierkan tarafından (13.06.10 Saat 10:11 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar