Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: derslere başlayacağım ama

Gitar Dersi Video
    Durumu: occ çevrimdışı
    Yer: Amasya
    Beğendiği Mesajlar: 2
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart derslere başlayacağım ama

derslere başlayacam ama elimdeki gitar klasik gitar ve bildiğim kadarıyla selim hocanın dersleri elektrogitar üzerinden. bu bi sorun olur mu? yoksa başka bi kaynaktan mı öğrensem daha iyi olur?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Eğer sanal alemde öğreneceğim diyorsan,Selim hocanın derslerinden başka bukadar kapsamlı öğreten başka biyer bulamazsın.Ancak kursa gitmen lazım.Yalnız istersen ilk 10 derse falan bigözat.Selim hoca elinde klasik gitarı olan arkadaşlarında öğrettiklerini gitarlarının üzerinde uygulayabileceğini söylüyor.Elektro,akustik,klasik farketmez.Sonuçta notalardan,akorlara,gamlarına herşey aynı.Fakat,tabi elektroda uygulanan birçok tekniği klasik gitarda yapamazsın elbet ama,elektro almaya kararlımısın bilmiyorum gerçi,eğer alacaksan ozamana kadar klasiklede dersleri çalışmaya başlayabilirsin.
    steelplectrum

Yasaklı
    Durumu: lanhey çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Türkiye
    Beğendiği Mesajlar: 65
    16 Mesajına 17 beğeni yapıldı.

Klasik gitarın farklı teknikleride var. Selim Işık videoları tabiki temel anlamda yardımcı olur, ama klasik gitar üzerine ders veren videolarıda izlemelisiniz.

Gitar Dersi Video
    Durumu: The_Original çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 19
    12 Mesajına 22 beğeni yapıldı.

klasik gitar öğrenmen için selim hocanın dersleri yeterli değil bence senin için ya kursa git yada öner yavuzun eğitim setini al. ben öner yavuzun dvdleriyle çalışıyorum yeni başlangıç için tavsiye ederim

Gitar Dersi Video
    Durumu: occ çevrimdışı
    Yer: Amasya
    Beğendiği Mesajlar: 2
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

benim amacım elektro aslında. ama şuan almam mümkün değil ileride düşünüyorum. bu zaman boşluğunda da gitar çalmayı öğreniyim dedim. evde de klasik var. onunla başlasam mı diye tereddüte düştüm işte

Gitar Dersi Video
    Durumu: batu_solo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 20
    5 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

arkadaşlar bende elektroya başlıcam sizce sadece selim hocanın dersleri yeterli olur mu yoksa yanında bir özel ders al filan dermisiniz ...bulunduğum yerde elektroya dair hoca bulmak zor ... cevaplarınızı bekliyorum

Gitar Dersi Video

Bence Selim Hocaya Değil genel olarak Net e yada Evde öğrenirim diye Güvenme inan bana Netteki kaynaklarda biryere kadar bi seviyeden sonra Tıkanıyorsun Yanlış Öğrenmemek için Sağlam Bir Temel için Kurs Şart olduğuna inanıyorum neyin ne olduğunu öğrendikten sonra selim hocayla yola devam edebilirsin kursta en azından birşeyi Yanlış yaptığın hocan tarafından uyarılıp çok geçmeden Alışmadan Hatanı Düzeltebiliyorsun ama kendim öğrenicem diyorsan yanlış öğrenme şansın var birşeyi yanlış öğrendiğin zaman doğru olanı yapmak zorlaşıyor inan ama imkansız değil sadece Zaman kaybı Umarım yardımcı olmuşumdur

8. The_Original adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

batu_solo (28.06.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: batu_solo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 20
    5 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

cevap için sağolun

evet daha başka cevaplar bekliyorum ......

bide ya şöyle elektroyu tam anlamıyla öğreticek kitaplar vcd,dvd tarzı şeyler önerebilir misiniz... solo ama ritim değil
    Konu batu_solo tarafından (28.06.10 Saat 12:54 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video

destan yazdım resmen yetmedimi emin ol başklarıda benim söylediğim şeyleri söylecektir sana

Gitar Dersi Video
    Durumu: forbidden_magic çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 29
    22 Mesajına 35 beğeni yapıldı.

ben de zamanında araştırmıştım...Selim hocanınkiler kadar emek verilerek hazırlanmış başka videolar yok...hem selim hocanın ritm dersleri klasik gitara da hitap ediyor...kendimii örnek veriyim amacım elektroya başlamaktı ama klasik gitarım vardı...bi kursa gittim klasik gitar üzerinden anlatıyordu hoca ama penayla çalıyorduk hem de öğrettiği teknikler elektronun teknikleriydi...tabi bunu sonradan anladım ben sonra elektromu aldım ama selim hocanın videolarıyla karşılaşmadan önce belli bir seviyeye gelmiştim...sadece internet üzerinden öğrenmemnin şöyle bi dezavantajı var arkadaşın dediği gibi kendi kendine farkedemeyeceğin hatalı teknikler geliştirirsin ve onları düzeltmek zor olabilir...yani en azından videolarla birlikte etrafında bu işten anlayan biri olması şart...en basidinden sağ el duruşu pena vuruşları vs...bunlar bi hatalı başladın mı öyle gidecek şeyler
    ---Erbil---

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar