Close
Giriş Bilgileriniz

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Micro Cube vs 20x

Gitar Dersi Video
    Durumu: quaza çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

Standart Micro Cube vs 20x

Arkadaslar, yeni baslarken bir amfi alicam. Efektlerin olmasi ilk basta onemli. Ama sonra pedal veya prosesor de alabilirim. Benim icin evde practice amp olarak kullanacagim bir amfi lazim. Isi ogrenene kadar sadece bu amfi ile yetinmek zorundayim. Roland Micro cube ve 20x arasinda kaldim. Bana gore artilarini ve eksilerini siralamak gerekirse;

Micro cube :
    +ultra portatif
    +pille 15saate yakin pil omru
    +amfi modellemelerinin kalitesi
    +fiyati
    -speaker boyutu
    -2W olmasi ( cok da eksi deil ama olsun, daha fazlasi lazim olmicak su an)
    -eq olmamasi

20x :
    +8" speaker
    +20w
    -fiyati
    -amfi modelleri daha kotu
    -calismak icin fis gerekiyor, haliyle dip gurultusu olayi olabilir..

Gonlum micro cubedan yana ama cok bisi kaybedermiyim? Aslinda planim su; micro cube pille calisabildigi icin ve hafif oldugu icin heryere tasinabilir. Sahilde fln.. ayrica azicik ogrendikten sonra tuplu bi amfi alicam. Babam yeni basladigim icin izin vermedi ama maddi problemim yok. Cort x custom ht ile kullanicam..

Kimya Öğretmeni
    Durumu: Burhan çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 656
    288 Mesajına 708 beğeni yapıldı.

Sadece bu iki amfi arasından tavsiyede bulunun diyorsan ben kesinlikle bir yıldan daha fazladır kullandığım 20X i tavsiye ederim. Sen zaten kararını vermişsin fakat 20X'i deneme şansın varsa denedikten sonra bu konu üzerinde konuşmaya devam edelim

Gitar Dersi Video
    Durumu: quaza çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

Deneme sansim yok, denesem de birsey anlamiyacagim cunku yeni basliyorum, daha once hic tecrubem yok. Daha kesin kararimi vermedim ama micro cube sirf pille calisabildigi icin cezbediyor. Ilerde daha iyi bir amfi alicam ve eger 20x i alirsam bi kenarda duracak ama micro cube kullanisliligini surdeurecek portatif oldugu icin. Konuyu acma sebebim de 20x in sahip oldugu eq ve hacim gibi artilarinin beni 1 yil icerisinde pismanliga surukleyip suruklemeyecegi.. arada 150tl fark oldugunu da goz onunde bulunduruyorum.

Gitar Dersi Video
    Durumu: manson çevrimdışı
    Yer: malatya
    Beğendiği Mesajlar: 6
    3 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

micro cube yi al bence.nasıl olsa daha ilerde tüplü amfi almayı düşünüyormuşsun.bende önce microcube alacağım daha sonra da blues juniour yada laney cub 12 almayı düşünüyorum.zaten lambalı amfiyi aldıktan sonra da egzersizler için daha pratik olacaktır micro cube.20x bu durumda gereksiz bence.

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar