Close
Giriş Bilgileriniz

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: EL ile RİTİM ÇALMAK

Gitar Dersi Video
    Durumu: agabeg68 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart EL ile RİTİM ÇALMAK

arkadaşlar klasik gitarda ritim atarken pena kullanıyorum. elle çalamıyorum özellikle de kapatma kısmını yapamıyorum. nasıl yapacağım? hangi parmaklar kullanılıyor

Yasaklı
    Durumu: Orçun Sipahi çevrimdışı
    Yer: Ankyra
    Beğendiği Mesajlar: 103
    201 Mesajına 441 beğeni yapıldı.

Kapatmaları sağ elinin avucunun kenarı ile tellere vurarak yapıyorsun. Ritimleri başparmağımı biraz pena tutarmış gibi tutarak yapıyorum ve genelini başparmakla yapıyorum. Bazen önce başparmak aşağı sonra işaret parmağı yukarı sonra başparmak aşağı yukarı şeklinde yapıyorum. Bazen de 4 parmağımı avuç içine kıvırıp çok seri ve ahenkli bir şekilde (darbuka çalanlar çok yapar o hareketi) işaret parmağından serçe parmağa doğru açıyorum ve hemen aynı ahengi bozmadan yine aynı şekilde kapatıyorum parmakları. Bazen de 4 parmağımı da aşağı yukarı vuruyorum. Artık o şarkının ritmine hangisi daha rahat gelmişse. Sende kendi rahatını çala çala bulursun.

Gitar Dersi Video
    Durumu: agabeg68 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

teşekkür ederim. bunları deneyecem. yalnız bunları küçük bi videoda gösterebilirsen benim için çok sevinirim. el becerisi olduğu için gösteri şeklinde daha iyi öğreniliyor

Gitar Dersi Video
    Durumu: Ertem çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Alıntı agabeg68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar klasik gitarda ritim atarken pena kullanıyorum. elle çalamıyorum özellikle de kapatma kısmını yapamıyorum. nasıl yapacağım? hangi parmaklar kullanılıyor
    i ve m kullanılıyor.elini pena gibi kullanma derim ben. tavsiye etmiyorum yani. o yanlışlığı bas gitarda yapardım ben.düzeltmek çok zor oldu.

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar