Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: gitarımın içinde jack kırıldı :(

Gitar Dersi Video
    Durumu: Betty çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 53
    18 Mesajına 28 beğeni yapıldı.

Question

Selam arkadaslar...

Gitarla çalıstıktan sonra jack kırıldı çıkarınca üstelik jackın ucu içinde kaldı aşağıdaki resimdeki kırmızı dairenin içine aldıgım kısmı kaldı.jack plate yi kendim sökecektim ama daha büğük sorun filam olur die sökmedim korktum açıkcası kendim söküp taksam bi sorun olurmu yoksa gitarı luthier emi götürüyim kararsızım...

olabilecek en büyük sorun ve maliyeti ne olabilir eğer deişekcek filam derse jack plate ne kadardır bu arada gitarımın markası Cort G210d gitarda yeniyim danısıyım dedim. cvp yazarsanız sevincem

jack ucu
    http://img822.imageshack.us/i/ks200.jpg/

jack plate
    http://img684.imageshack.us/i/qzit6c...a02fdu2ca.jpg/

arkdaşlar yardım edin ltfen yha
    Konu r00t tarafından (10.07.10 Saat 12:19 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: ARKA ARKAYA MESAJ ATMAK YASAKTIR.100 KERE Mİ YAZACAĞIZ.!!!
    вєтту

cort g210d ( Betty)

Gitar Dersi Video
    Durumu: KayaAdam çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 19
    9 Mesajına 11 beğeni yapıldı.

Jak balığının içinde demir var ona incebir şey (peçete vs.) sarıp jak plateye tak sonra çıkar belki ucu ona takılıp çıkabilir sökmene gerek kalmaz ama başıma hiç gelmediği için kesin sonuç verir mi bilemeyeceğim peçetede içeride kalabilir yine de karar senin lüthiere götürmende mantıklı bir fikir.

Gitar Dersi Video

demirini soktum ama fayda etmedi fazlada ugrasıp jack plate ye zarar vermek istemedim saol ama genede
    вєтту

cort g210d ( Betty)

Gitar Dersi Video

yardım arkadaslar
    вєтту

cort g210d ( Betty)

Yasaklı
    Durumu: Orçun Sipahi çevrimdışı
    Yer: Ankyra
    Beğendiği Mesajlar: 103
    201 Mesajına 441 beğeni yapıldı.

Benim jack girişinde sorun olmuştu sökmüştüm jack girişini yanındaki vidalardan sonra önündeki somunu sökmüştüm karga burnu ile o jack girişi elime gelmişti. Basbayağı dışarı çıkıyor böyle kablolar filan sarkıyor. O şekilde söküp ufak bir saatçi tornavidasıyla filan jack ı ittirebilirsin. Ya da yok başıma çok iş almayayım neme lazım diyorsan götür bir lüthiere.

Gitar Dersi Video

Alıntı NighT-MarE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim jack girişinde sorun olmuştu sökmüştüm jack girişini yanındaki vidalardan sonra önündeki somunu sökmüştüm karga burnu ile o jack girişi elime gelmişti. Basbayağı dışarı çıkıyor böyle kablolar filan sarkıyor. O şekilde söküp ufak bir saatçi tornavidasıyla filan jack ı ittirebilirsin. Ya da yok başıma çok iş almayayım neme lazım diyorsan götür bir lüthiere.
    saolasın ama jack plate kırıldı ise yenisinin fiyatı ne kadardır bunuda öğrenmek istiyrm.
    вєтту

cort g210d ( Betty)

Gitar Dersi Video

Alıntı Onur Çil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Luthiere götürmene hiç gerek yok. Night-marenin yazdığı gibi yapabilirsin. Tornavida ve pense kullanabilirsin sanırım Ayrıca jak girişinin kırıldığını hiç sanmam kırılsa bile yenisi 15-20 lira kalitesine göre değişir.

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=4372&gid=2088
    saolasın sökelim bakalım bi ozmn
    вєтту

cort g210d ( Betty)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Resinder çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 8
    3 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

Aç gitarın içini şöyle bir tozunu al bak bakalım manyetiklere giden kablolar ne renk potansların oralara falanda bak bu tarz şeyler insana cesaret verir kısa bir süre sonra sap ayarını kendin yapmaya başlar entonasyon ayarı için akord aletinden faydalanır luthierlerle işin kalmaz

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar