Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ses dalgalanması ve daha bir sürü sorun :(

Gitar Dersi Video
    Durumu: KayaAdam çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 19
    9 Mesajına 11 beğeni yapıldı.

Standart Ses dalgalanması ve daha bir sürü sorun :(

Ashton ag132 gitarım var. Bir yıldır hep distortionda çalıyorum ağırlıklı olarak. Yüksek seste cleanda çalınca yeni fark ettim seste dalgalanma var. Amfiden kaynaklandığını zannettim ama amfiyi kapatıp kulağımı dayadığımda da vardı dalgalanma. Ayrıca la telinin 15. perdesinde cızıltı var ve re telinin 3. perdesinde de çıkmaya başladı sorunlar neden kaynaklıdır? Unutmadan pena korumalığı da eğrildi kendiliğinden birazcık buşluklar var temas etmesi gereken yerde. Oturduğum yerde hiç lüthiye yok ve sadece 2 tane müzik market var ne yapabilirim? Başka gitar alamıyorum gitarımı da çok seviyorum. Taa Ankara'dan aldığım için ne yapacağımı bilemiyorum. Babam duyarsa çok kızabilir sen bozuyorsun hep diyor Lütfen yarım eder misiniz?

Gitar Dersi Video
    Durumu: _Ahmet TÜRKOĞLU_ çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 9
    7 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

Sapın atmış olabilir pek anlamam bende ama bunlar sap atmasının belirtileri

3. _Ahmet TÜRKOĞLU_ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

KayaAdam (14.07.10)

Gitar Dersi Video

sap ayarının kaçmasını biliyorum ama atması nedir ve nasıl düzeltilir?

Gitar Dersi Video

Sap ayarı tam tüfek gibi tuttum eğrilik yok ve 12. perde ile 1. perdeye bastım atma yok 5. ve 7. perde arasındaki yerler değecek gibi diğerleri tam değiyor.

( Üst üste ikinci mesajı attığımı yeni fark ettim çok özür dilerim lütfen konuyu kitlemeyiniz.)
    Konu KayaAdam tarafından (14.07.10 Saat 07:19 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: drekt_pitt çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 3
    9 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

Ashton Ashton Ashton güzel arkadasım sırf şekline aldandın belki almıssın gitarı bıraz araştırsan bıraz baksan ne dir ne değildir 2 tane dolap var biri mdfden sağlam diğeri suntadan mdf gosterişsiz fakat baya bi omru uzun sunta su aldımı cürür. dorun nerden kaynaklanır demişsin sorun başlı başına gitardan kaynaklaniyor o gitarı luthiye getirmene gerek yok ya duvara as aksesuar kalsın yada sobaya at hem ısıtır hem bidaha hatırlamazsın..

7. drekt_pitt adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

ferhatdkm (16.07.10), KayaAdam (14.07.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: jador çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 23
    7 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

biraz telleri yükseltmek gerek cızırtı için..

9. jador adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

KayaAdam (14.07.10)

Gitar Dersi Video

sapın atması tellerın gitara ya cok yaklaşmış yada cok uzaklaşmıs olması belirtidir . sapın atmıssa perdeleri dene ve eğer basarken cizıltı gelıyorsa (sunu daha acık olarak gitarın birinci perdesi ile son perdesine basılı tuttuğunuzda, 8. perdedeki tel yüksekliğidir.Bu yüksekliğin 1mm civarında olması veya perdeye neredeyse değmesi yeterlidir) sapında atma vardır sapın ıcınden bir demir blok gecer bu demır sapın duzgun meyil şeklini verir ayar kısmı bazı gitarlarda başta baz gitarlarda gövdenın olduğu yerde gozukur.ayarlamasına gelınce cok hassas ve bilen kişi tarafından yapılmalıdırcok sıkarsan fretlerı bıle sokebılırdın(ben zamanında soktüm) sap ayarının tam olması klavyenın dümdüz olmasıdır tüfek gibi bakınca gez, göz, arpacık misali bütün fretlerin aynı hızada bulunması olarak bakabılırsın olaya
    Konu drekt_pitt tarafından (14.07.10 Saat 07:39 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Gitar Dersi Video

Alıntı drekt_pitt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ashton Ashton Ashton güzel arkadasım sırf şekline aldandın belki almıssın gitarı bıraz araştırsan bıraz baksan ne dir ne değildir 2 tane dolap var biri mdfden sağlam diğeri suntadan mdf gosterişsiz fakat baya bi omru uzun sunta su aldımı cürür. dorun nerden kaynaklanır demişsin sorun başlı başına gitardan kaynaklaniyor o gitarı luthiye getirmene gerek yok ya duvara as aksesuar kalsın yada sobaya at hem ısıtır hem bidaha hatırlamazsın..
    Gitar sunta değil ıhlamur ağacı ve birçok ibanez de bu ağacı kullanıyor tabi ibanez kadar kaliteli olmaz ama piyasadaki birçok adi gitardan çok daha iyi bana bir arkadaşım kullanmadan önce aynısını dedi kullanınca klavyesi inanılmaz rahat dedi her neyse ben gitarımı seviyorum sadece bu sorunları var zaten lüthiye yok oturduğun yerde biz konuya dönelim önemli olan benim sorunumun çözülmesi teşekkürler yardımın için.

Telleri yükseltmeyle alakalı değil 15. perde, bendleri yaparken de çıkıyor örneyin sol telini veya re telini o hizaya çekersemde çıkıyor. Az önce allen anahtarı ile birazcık sap ayarıyla oynadın tepeden bakınca eşiğe doğru sağa çevirdim 1 milim filan oynattım 3. perdedeki cızıltı az çok gitti 15. perde duruyor
    Konu KayaAdam tarafından (14.07.10 Saat 07:44 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video

ihlamur ağacı olması bişeyi ifade etmez ihlamur ağacından cıkan her kütüklede gitar yapılmaz .. benım acık görüşüm ashtondan iyi yakacak odun olur .yeni gitar al ona verdığın parayla 2. el daha ustun bı gıtar alabılırdın ..
    fazla oynama truss da zigzaklar oluşur çöpe atarsın senın sapta problem ayarlada duzelmıosa artık o perdeden umidi kescen demektir

Gitar Dersi Video

bişey daha sorcam yakın zamanda tel değiştirdinmi?

Sayfa 1/3 123 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar