Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: telleri değiştirdim ve sonraa..... :((

Yasaklı
    Durumu: cnkt17 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    2 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

Standart telleri değiştirdim ve sonraa..... :((

tremolo sistemli ibanez rg prestige kullanıyorum.tellerimi 0.09 dan 0.10 a cıkardm.fakat tremolom cok gerildi yukarda duruyor ve,bazı tellerim cızırtı yapıyor..tremolonun yayını biras sıktım tremolo biraz indi fakat eskisine gore baya bir yukarıda hala.ayrıca 20. perdeden snra sesi zorlukla alabiliyordum telleri değiştirdkten snra düzelceğini düşünmüştüm ama duzelmedi.bu sorunları nasıl giderebilirm yardımcı olursanız sewinirmmm..:

Gitar Dersi Video
    Durumu: KayaAdam çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 19
    9 Mesajına 11 beğeni yapıldı.

Sap atmıştır büyük ihtimalle sen lüthiyeye götür gitar prestije sakın sen yapmaya kalkma yazık o gitara

Yasaklı

hallettim ya,telleri önce gevsettim snra yayları iyice gevsettim snra biras tel biras yayı sıka sıka normal hale getirdim,şimdi sorun kalmadı

Gitar Dersi Video
    Durumu: rubiker çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7
    25 Mesajına 32 beğeni yapıldı.

Arkadaşım telleri 0.09 dan 0.10 a çıkarttığından sapa binen yük artar. Sap ayarının tekrar gözden geçirilmesi gerekir. Sorunu hallettim demişsin ama bence bir lüthiyeye göster sorun varsa sap ayarında düzelttir.
    Ali Can

Gitar Dersi Video
    Durumu: KayaAdam çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 19
    9 Mesajına 11 beğeni yapıldı.

Alıntı rubiker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım telleri 0.09 dan 0.10 a çıkarttığından sapa binen yük artar. Sap ayarının tekrar gözden geçirilmesi gerekir. Sorunu hallettim demişsin ama bence bir lüthiyeye göster sorun varsa sap ayarında düzelttir.
    aynen

Gitar Dersi Video
    Durumu: hashhasin çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 10
    8 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

Angry

hayıııııııııırrrrrrrrrrrrr sakkkkkkkkkkkkıııııııınnnnnnnnnnnn bbbbben aynı hataya düştüm sen düşmeeeeeeeeee hemen o teli çıkar lütiyer ayar yapsın sonra tak yoksa valla gitarı mahfedersin sakkkkkıııııııııııınnnnn kanma şimdi iyi durduğuna bir sabah kalkarsın sap eğikk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. hashhasin adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

ferhatdkm (23.07.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Resinder çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 8
    3 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

Alıntı hashhasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayıııııııııırrrrrrrrrrrrr sakkkkkkkkkkkkıııııııınnnnnnnnnnnn bbbbben aynı hataya düştüm sen düşmeeeeeeeeee hemen o teli çıkar lütiyer ayar yapsın sonra tak yoksa valla gitarı mahfedersin sakkkkkıııııııııııınnnnn kanma şimdi iyi durduğuna bir sabah kalkarsın sap eğikk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Arkadaş doğru söylüyor sap oturması için biraz zaman geçmesi gerekir sapı tam olarak ayarlama biraz eğidiğin yönün zıttına doğru esneme payı bırakki kendini dengeleyebilsin yavaş yavaş aksi taktirde tansiyon yüzünden gitara kalıcı bir hasarda verme ihtimalin söz konusu.

Yasaklı

tmm luthier diyorsunuz da ordu da lutier var mı diye bir sorun önce üzerinden 1 2 ay gecmesine rağmen maasallah hiç bir sorun olmadı,yardmlarınız için tesekkür ederm

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar